Skocz do zawartości

Pomagamy naszym Pociechom w odrabianiu lekcji


darkdog

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie dzielenia i mnożenia do 30,nie powiem,zdarza się przy tekstowych dwa,albo trzy razy przeczytać,aby rozkminić,co autor miał na myśli :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • darkdog

    17

  • blakop

    6

  • crackers

    4

  • biker100

    4

a WOS przerabialiście

 

To na bieżąco - nawet wiem jakie struktury rządowe są w danym państwie. Moja młodsz jest w drugiej liceum - tam to dopiero są jady - są pierwszym rocznikiem do nowej matury. Po I klasie rozchodzą się na swoje rozszerzenia i właściwie widzą się tylko na lekcji wychowawczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ja już pierwsze zatargi z Panią mam :)

 

Najpierw poszło o herb miasta - BEZ KORONY (miasto stołeczne!!) - no to Córce przykazałem, że na pytanie jakiego miasta to herb ma pisać zgodnie z aktualnym stanem prawnym ŻADNEGO :)

 

A potem o Kopernika poszło. Już nawet nie o to czy jest Polakiem czy nie, ale kazała dzieciom opisać instrumenty astronomiczne Kopernika. W drugiej klasie!!! Paranoja. Zapytałem czy ona jest chociaż w stanie jedno z takich urządzeń opisać i wyjaśnić zasadę jego działania... Generalnie lekko to nauczyciele ze mną nie będą mieli 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to nie wiem do czego te reformy doprowadzą - kiedyś to było fajnie. A teraz 6 podstawówki, 3 gimnazjum, 3 liceum. Człowiek stary jest skołowany a co dopiero dzieciaki. Co trochę to bardziej "dorośli" w nowym środowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem o Kopernika poszło

ale Kopernik była kobietą Błażeju :x:P

Na ja już pierwsze zatargi

ło ja z panem od Wos-u to na okrągło :-D

jak piszą powtórzenie działu to 25-30 kartek to zajmuję w zeszycie i pytam na co to komu :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojej jedynaczki musiałem na 2 godz. dziennie studentkę zatrudnić bo tyle mają zadawane. Po odrobieniu lekcji ja z żoną powtarzamy do klasówek dodatkowo pół soboty i niedzieli. W piątej klasie ma średnio 2-3 klasówki w tygodniu.

Dokładnie tak jest w 5 klasie. :D

U nas już w 4 kl. wprowadzono drugi obowiązkowy język - niemiecki. Na początku Młodemu trochę się te języki mieszały i przez drugie półrocze przyjeżdżała kobitka raz w tygodniu na godzinkę, żeby powtarzać z synem bieżący materiał. Teraz jest lepiej :)

Markes, a powiedz, w tym półroczu 5 kl. też w Waszej szkole wprowadzili nowy przedmiot - wychowanie o życiu w rodzinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychowanie o życiu w rodzinie?

tak Olu miał ten przedmiot :oops: ale dziewczynki i chłopcy osobno

a teraz w 2-je gimnazjum też ma Wdżwr ale nie obowiązkowy

 

[ Dodano: 10-03-2014, 21:00 ]

Moja Oli już od pierwszej ma i angielski i niemiecki...

mój w podstawówce miał tylko angielski a w gimnazjum angielski i niemiecki i powiem Wam że serducho się raduję :viva: bo z oby dwóch przedmiotów ma 6 ale dodatkowe lekcję pobiera ale co tam :-D niech będzie mądrzejszy niż jego stary taki głąb jak ja :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markes, a powiedz, w tym półroczu 5 kl. też w Waszej szkole wprowadzili nowy przedmiot - wychowanie o życiu w rodzinie?

U nas tego nie ma :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markes, a powiedz, w tym półroczu 5 kl. też w Waszej szkole wprowadzili nowy przedmiot - wychowanie o życiu w rodzinie?

U nas tego nie ma :shock:

To jak to? W jednej szkole wcześniej, w innej później wprowadzają takie tematy? :?

Te rozmowy jak na razie prowadzone są oddzielnie z dziewczynkami, oddzielnie z chłopcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka WDŻWR miała jeden semestr w 5 i jeden w 6 klasie. Język obcy w szkole tylko angielski. Jeśli mogę i mam czas chętnie dzieciom pomagam w nauce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

siedzę sobie z młodym synusiem :D , który robi lekcję z wosu :-( w 2-gie gimnazjum temat globalizacja :x i czytam forum BT.Vat od 1.04.2014 to powiem z czystym sumieniem :oops: jestem głupi :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam forum BT.Vat od 1.04.2014 to powiem z czystym sumieniem jestem głupi

dlatego
ketiw38 napisał/a:

Coś mi się zdaje, że już były dyskusje na ten temat, które umarły śmiercią naturalną, a teraz powracają

 

dlatego aby uniknąć takiego stanu rzeczy w przyszłości należałoby podjąć prace zmierzające wykluczenia badań tzw. VAT na SKP, tak jak wspomniałem już na samym początku tego wątku:

________________________________________

Tak właściwie należy zadać pytanie zasadnicze:

- kto i w jakim celu pragnie wysłużyć się diagnostą na SKP? skoro badanie tzw. VAT wykonywane jest li tylko i wyłącznie na potrzeby US, a ten jak wiadomo swoje organa do kontroli posiada.

W jakim celu zamieszczana jest w DR pojazdu adnotacja VAT (1...4)? Skoro badanie to jest badaniem jednorazowym i nie nam kontrolować już jak wpis w DR widnieje i nie nam już sprawdzanie spełnienia przez pojazd warunków dla VAT.

 

Zaraz może minister zdrowia się zreflektuje, że przecież na SKP można również sprawdzić wyposażenie ambulansów i tak kolejni ministrowie ... :evil:

 

Zaraz odezwą się niezadowoleni właściciele oraz koledzy na prowizjach ;-)

 

http://www.forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=2562#2562

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.