Skocz do zawartości

Naliczanie akcyzy


aboz

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechał do mnie klient na OBT przed pierwszą w kraju. W toku rozmowy powiedział mi bardzo ciekawą rzecz. UC naliczył akcyzę za pojazd biorąc pod uwagę wynik z ichniego dekodera czyli 2012. Problem w tym, że pojazd był zarejestrowany po raz pierwszy w lipcu 2011 r. Czy takie działanie nie podpada już pod K.K.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naliczanie akcyzy jest chyba w drodze decyzji administracyjnej? Wiec można się odwołać.

 

Ja mam w tym miesiącu wezwanie do UC w sprawie jakiś zmian konstrukcyjnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc do UC wypełniasz AKC-U gdzie deklarujesz rok produkcji. Czasem sprawdzają czasem nie ale z sytuacją gdzie rok produkcji jest młodszy od roku 1 rej to spotkałem się tylko raz - pomyłka.

 

Spoko i tak w razie poprawki po tym jak już uiści akcyzę to rok poprawią i daswidania - może zapomnieć o ew. zwrocie nadpłaty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko i tak w razie poprawki po tym jak już uiści akcyzę to rok poprawią i daswidania - może zapomnieć o ew. zwrocie nadpłaty :D
To już jest fałszowanie dokumentów.

 

Znalazłem przepis, którym się posługiwałem pomagając odzyskać pieniądze z OC sprawcy. Myślę, że w tym przypadku można go zastosować:

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aboz nie mi to oceniać po prostu ludzie o których wiem, że poprawili rok produkcji na akcyzie (na starszy) mówili wprost, że nikt im nic nie zwracał

 

... no chyba, że po jakimś czasie przelewem dostawali ale nie słyszałem nic o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest fałszowanie dokumentów.

 

Myślę, że pod hasłem "poprawka akcyzy" autor miał na myśli wydanie korekty dokumentu AKC. To normalna procedura.Nie szalejmy z tymi oskarżeniami od razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie miałem na myśli poprawkę dokumentu AKNU/.... (dok potwierdzającego uiszczenie akcyzy) przez przez UC.

PS

Myślałem, że w państwie prawa nikomu nawet nie przyjdzie do głowy metoda "korektora" ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

IRENE wraca do gry

 

ale zobaczcie co ten kraj i urzędnicy go reprezentujący czynią

http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title,Celnicy-chca-zniszczyc-producenta-karetek-pogotowia,wid,16597066,wiadomosc.html?ticaid=112bc0

 

 

Celnicy stwierdzili, że karetka jest samochodem osobowym i służy tylko do przewozu osób - mówi Jerzy Kuc. - W Unii Europejskiej nie ma akcyzy na karetki. Jak przyjeżdżają partnerzy z innych państw i słyszą o akcyzie, to pukają się w głowę - dodaje przedsiębiorca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Powiem tak:

jestem (mam nadzieję) na finiszu 3-letniej batalii z UC w sprawach akcyzowych i większego bandytyzmu od tego jaki prezentuje ta organizacja w życiu nie widziałem.

MAFIA to jest mało powiedziane bo ci przynajmniej mają jakiś tam swój kodeks honorowy.

To co wyprawiają UC z podatnikami w tym kraju to już jawny bandytyzm.

- decyzje oświadczające od których nie masz prawa się odwołać czy zaskarżyć

- egzekucje naliczanych kar przed zakończeniem całego toku postępowania odwoławczego

- a tam gdzie masz prawo się odwołać to i tak o tym czy twoje odwołanie w ogóle zostanie wzięte pod uwagę decyduje "widzimisię" dyrektora urzędu celnego

- standardowo powoływanie się na przepisy obowiązujące od 2012r i trzepanie na ich podstawie lat 2007-2011 - oni nie widzą w tym nic nadzwyczajnego.

 

URZĄD DS. WYKAŃCZANIA POLSKIEGO PRZEDSIĘBIORCY

 

Kardynalne byki w decyzjach, bzdury, mylenie spraw, numerów, ba!! żywcem z innych postępowań "kopiuj-wklej" uzasadnienia wyroków zawierające inne fakty, daty, nazwy. Sprostowań tych bzdur dosyłanych po 2-3 miesiącach mamy już chyba wagon kolejowy...

Łatwo mówić ale na miejscu właścicieli w/w firmy zwinąłbym całe żagle i wyniósł produkcję za granicę.

10mln złotych kary... czy "uSZędnik" który wyliczał wysokość kary wziął pod uwagę cały majątek "skazanego" ?? Że nawet gdyby samego oskarżonego (po uprzedniej sprzedaży całego jego majątku i zajęciu wszelkich źródeł dochodu) sprzedali na organy nie uzyskają kwoty wymaganej karą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.