Skocz do zawartości

Mercedes Sprinter izoterma-czy chłodnia?


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na stacji Mercedesa Sprintera, który jest zarejestrowany jako ciężarowy furgon izoterma.Zauważyłem że ma zamontowany agregat na dachu.Wg mnie powinien zostać zmieniony zapis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu na ciężarowy furgon chłodnia.Czy dobrze podchodzę do tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica między chłodnią a izotermą

 

"Chłodnia jest rodzajem izotermy, ale wyposażonej w indywidualne lub wspólne urządzenia chłodnicze, dzięki którym przy dość wysokiej temperaturze otoczenia można uzyskać optymalną temperaturę potrzebną do przewożenia danych produktów. Podobnie jak izoterma, chłodnia jest pyło- i wodoszczelna, jest wykonana z takich samych materiałów, jedyna różnica to wyposażenie w agregaty chłodnicze, które pozwalają na przewóz towarów w temperaturze od 0 do -18 stopni."

 

 

http://artelis.pl/artykuly/55753/Izoterma-chlodnia-i-lodownia---jaka-jest-roznica#.UyiONZ9fkiI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę zapytać niż dowalić babola. A zapytałem ponieważ doszły mnie słuchy że na innej stacji auta dostają negatywa, za niezgodność z dowodem rejestracyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś:

Izotermiczny środek transportu

Jest to środek transportu, którego nadwozie wykonane jest z termoizolujących ścian, łącznie z drzwiami, podłogą i dachem, pozwalających na ograniczenie wymiany ciepła między wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnią nadwozia w taki sposób, że według globalnego współczynnika przenikania ciepła (współczynnik „k”) można go zaliczyć do jednej z dwóch następujących kategorii:

– środek transportu z izolacją normalną – charakteryzujący się współczynnikiem k nie

większym niż 0,7 W/m2 K (÷0,6 kcal/h m2K),

– środek transportu z izolacją wzmocnioną – charakteryzujący się współczynnikiem k nie

większym niż 0,4 W/m2K (÷0,35 kcal/h m2K).

http://www.chlodnictwoikl..._chlodniczy.pdf

 

Tylko izoterma z tego ci się orientuje nie ma agregatu chłodniczego a Rubel pisze, że gość już wsadził agregat.

 

[ Dodano: 27-06-2013, 17:48 ]

To moim zdaniem chłodnia już jest.

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=13209&highlight=izoterma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś zmasowana akcja? Niedawno widziałem pokwitowanie o treści "Niezgodność zapisów DR stan faktyczny". Prawdopodobnie chodziło o opisywaną tu różnicę. Nie wiem jak się sytuacja rozwinęła bo klient miał w ręku zaświadczenie z OBT P-brak miejsca na potwierdzenie... (wydane chwilę przed zatrzymaniem DR) i z tym zaświadczeniem chciał walczyć o zwrot dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Diagnose chyba troszkę za skrupulatnie. Taki "brak" nie ma praktycznie znaczenia z punktu widzenia bezpieczeństwa i przepisów podatkowych. Co innego gdy widzisz, że samochód ma wpisany VAT1 i wyraźnie nie spełnia wymogów- wtedy nieprawnie może odliczać np. podatek z paliwa. A to czy ma na pace zimno czy ciepło nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowy podział podał biker100 IMHO

 

Agregat nie jest wyznacznikiem tego, czy dana konstrukcja ma charakter izotermiczny, czy chłodniczy, ale współczynnik przenikalności K.

 

Pamiętajcie, że agregat może mieć w izotermie jak najbardziej funkcję grzania i wtedy w ogóle trudno mówić o chłodni.

 

A podział ten można prowadzić jeszcze dalej. Kiedy zaczynamy mówić o mroźni?? Bo w branży chłodniczej pojęcie mroźni i chłodni nie są tożsame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podział ten można prowadzić jeszcze dalej. Kiedy zaczynamy mówić o mroźni?? Bo w branży chłodniczej pojęcie mroźni i chłodni nie są tożsame.

 

Branża motoryzacyjna też to zauważyła - stąd mamy przeznaczenie chłodnia lub lodownia. Pewnie odpowiednik lodówki i zamrażarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.