Skocz do zawartości

VAT-1, VAT-2, VAT- 1a, VAT- 1b


kontoprzydatne

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    10

  • michal_k

    9

  • darkdog

    8

  • blakop

    8

pytanie co zaznaczyć na I stronie P czy N czy bez oceny?

Kolejny dowód na to, iż " P lub N " nie powinno mieć nic wspólnego z warunkami "spełnia - nie spełnia",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie co zaznaczyć na I stronie P czy N czy bez oceny?

Kolejny dowód na to, iż " P lub N " nie powinno mieć nic wspólnego z warunkami "spełnia - nie spełnia",,,

 

Ja to wiem, tylko jest jak jest i coś zaznaczyć trzeba, ale co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kontroluje Was TDT, to śmiało wykreśl oba punkty i w pkt.2 zaznacz, że nie odpowiada VAT 2.

 

To ciekawe, bo u nas twierdzili, że wykreślamy tylko jeden :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient chce zaświadczenie, że nie spełnia VAT (w DR wpis VAT-2 stary) i pytanie co zaznaczyć na I stronie P czy N czy bez oceny?

 

Mnie to i tak MTV bo mam na piśmie z mojego WK, że przy każdym dodatkowym okreslamy wynik :D

 

To jaki wynik byś określił w tym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kontroluje Was TDT, to śmiało wykreśl oba punkty i w pkt.2 zaznacz, że nie odpowiada VAT 2.

 

To jaki wynik byś określił w tym przypadku?

 

 

N

 

Czyli mamy dwa rozwiązania dot. tego samego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjc napisał/a:

Czyli mamy dwa rozwiązania dot. tego samego badania.

 

Ciesz się, że tylko dwa ,,,

 

Już dużych możliwości nie zostało - tylko jedno :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dużych możliwości nie zostało - tylko jedno

Nie doceniasz jednak mądrzejszych od nas, nie wiesz ile jeszcze (oprócz P N X ) rozwiązań powstało,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient chce zaświadczenie, że nie spełnia VAT (w DR wpis VAT-2 stary) i pytanie co zaznaczyć na I stronie P czy N czy bez oceny?

 

Ja nie wystawiam takiego zaświadczenia bo :

 

Dz. U. 312 mówi:

10.Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w ust. 9:1)pkt 1 i 2 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację, oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu zawierającego odpowiednią adnotację o spełnieniu tych wymagań;

 

Sprawdzamy tylko jak spełnia a jak nie spełnia to co masz napisać w zaświadczeniu, którego punktu nie spełnia 1a, 1b czy 2 jak masz dwa rzędy siedzeń :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie spełnia to co masz napisać w zaświadczeniu, którego punktu nie spełnia 1a, 1b czy 2 jak masz dwa rzędy siedzeń

 

Nie spełnia żadnego z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dużych możliwości nie zostało - tylko jedno

Nie doceniasz jednak mądrzejszych od nas, nie wiesz ile jeszcze (oprócz P N X ) rozwiązań powstało,,,

 

Np.ja wykonałbym badanie dodatkowe ustalenie danych (6.9 a) z wynikiem pozytywnym.

W pkt1 uwag napisałbym-w związku ze zmianą ustawy VAT adnotacja w DR VAT-2 jest nieaktualna. W pkt2 nic bym nie wpisywał.

To takie moje rozwiązanie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pkt1 uwag napisałbym-w związku ze zmianą ustawy VAT adnotacja w DR VAT-2 jest nieaktualna. W pkt2 nic bym nie wpisywał.

Dopiero ten sposób przedszkolem pachnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.ja wykonałbym badanie dodatkowe ustalenie danych (6.9 a) z wynikiem pozytywnym.

W pkt1 uwag napisałbym-w związku ze zmianą ustawy VAT adnotacja w DR VAT-2 jest nieaktualna. W pkt2 nic bym nie wpisywał.

To takie moje rozwiązanie :-D

 

A w takim razie po co w pkt. 2 zaświadczenia jest: spełnia/nie spełnia określonych warunków?

Jeśli zaznaczę w pkt.2 nie spełnia VAT-2 to mam załatwione obydwa przypadki, bo nie spełnia starego Vat-2 ani nowego.

 

Ps. Janusz60 miał rację w wcześniejszym poście, że istnieją jeszcze inne pomysły w takich przypadkach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie po co w pkt. 2 zaświadczenia jest: spełnia/nie spełnia określonych warunków?

Dla pojazdów które spełniają określone warunki :)

To tak jak byś chciał na siłę dla samochodu osobowego wykonać badanie dodatkowe VAT,że nie spełnia żadnego VATu :)

Stary VAT 2 jest po prostu nieaktualny-czyli tak jakby go nie było.

Pamiętacie pewnie motorowery gdzie w DR w miejscu na pieczątkę z OBT było "bezterminowo". Z chwilą zmiany ustawy PoRD wpis ten jest nieaktualny i motorowery poddawane są OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.