Skocz do zawartości

Zmiana Kabiny


grales1

Rekomendowane odpowiedzi

A żeby wrócić do naszego tematu, to uważam, ze skoro prawo zabrania przeróbek kabiny, to tym bardziej jej wymiana na typ niezgodny z homologowanym modelem pojazdu, jest niezgodna z tym prawem.

- ja tam za dużo nie wiem, ale dla przykładu w ramach jednego typu pojazdu homologowane były Fiaty Siena, Palio, Albea, a jakże różne nadwozia noszą, nie wspominając, że tureckie Palio to hatchback 3/5 drzwi.

Na pewno mają różne homologacje, ale według producenta jest to jeden typ. Typ 178.

I gdyby nie VIN naniesiony na budzie to kto wie co by się z nadwoziami działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ 178.

I gdyby nie VIN naniesiony na budzie to kto wie co by się z nadwoziami działo.

Po pierwsze te pojazdy mają nadwozie samonośne i kabiny w nich nie można wymienic.

Po drugie rozmawialiśmy o zmianie marki pojazdu a nie o zmianie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie rozmawialiśmy o zmianie marki pojazdu a nie o zmianie modelu.

- a po trzecie temat brzmi: "Zmiana kabiny" :)

To w Żuku dla przykładu można wymienić nadwozie nie samonośne?

A w Lublinie (w pojeździe, a nie w mieście) można wymienić samą kabinę??

A w tym co niżej przełożyć szoferki???

5ae1a60fde19b_ZiGaz.png.8f9673fdf43de321f2afc0b2d475e801.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Żuku dla przykładu można wymienić nadwozie nie samonośne

Nie, bo pojazd ma konstrukcję ramową.

A w Lublinie (w pojeździe, a nie w mieście) można wymienić samą kabinę

Można.

A w tym co niżej przełożyć szoferki

Nawet jeśli można to marka nie ulegnie zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby wrócić do naszego tematu, to uważam, ze skoro prawo zabrania przeróbek kabiny, to tym bardziej jej wymiana na typ niezgodny z homologowanym modelem pojazdu, jest niezgodna z tym prawem.

Prawo nie zabrania przebudowy kabiny (rozporządzenie wspomina o niewłaściwej przeróbce, naprawie. Prawo nie zabrania wymiany kabiny.

Adam - ja mam wrażenie, że Ty nawet zdanie "Ala ma kota" byłbyś w stanie zinterpretować na 1000 sposobów :?

Zapewne tak, natomiast wiesz, że z mojej strony poszły by w ruch wyliczenia wytrzymałościowe... :D . Zainteresował mnie ten temat, a że wygasał to chciałem podtrzymać konwersacje i zobaczyć do czego można dojść wykorzystując burzę mózgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chcesz się trochę podroczyć, więc to podtrzymam. :-D

(rozporządzenie wspomina o niewłaściwej przeróbce, naprawie.

. Zainteresował mnie ten temat, a że wygasał to chciałem podtrzymać konwersacje i zobaczyć do czego można dojść wykorzystując burzę mózgów.

 

To jest właśnie tak zwana gra słów. Bo ja zapis w rozporządzeniu odczytuję jako niewłaściwa naprawa lub przeróbka - jakakolwiek przeróbka. Albo też inaczej - przeróbka lub niewłaściwa naprawa.

:-D:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wyszedł bym z założenia jak przy fotelach - oryginalne punkty mocowania - i to właściwie wszystko załatwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja zapis w rozporządzeniu odczytuję jako niewłaściwa naprawa lub przeróbka - jakakolwiek przeróbka.

Nie przerabiam kabiny, wymieniam w całości cały element bez żadnych przeróbek, bo pasuje w mocowania na ramie.

Osobiście wyszedł bym z założenia jak przy fotelach - oryginalne punkty mocowania - i to właściwie wszystko załatwia

Przecież są oryginalne, nic nie przerabiałem, kabina kompletna z fotelami

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są oryginalne, nic nie przerabiałem, kabina kompletna z fotelami

Oryginalne punkty mocowania kabiny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są oryginalne, nic nie przerabiałem, kabina kompletna z fotelami

Oryginalne punkty mocowania kabiny :D

A jakiś przepis na tę okoliczność? :P

A co powiecie na budowę pick-up-a na bazie Forda Mavericka? Kabina z polskiego Lublina (tego z dziobem, nie współcześniejszego), przestrzeń ładunkowa ze starych amerykańców. Dopowiem tylko, że baza zarejestrowana oparta na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na budowę pick-up-a na bazie Forda Mavericka?

- a co tu gadać... jak nic będzie Maverick.

(a mało to porejestrowanych wynalazków po drogach jeździ, patrzysz i niby coś przypomina, ale ni cholery oryginał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.