Skocz do zawartości

Gaz w samochodzie 3 letnim brak badania


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak w temacie dzownił przed chwilą klient z zapytaniem kupił trzy lata temu nowy samochód po miesiącu założył instalację gazową sam nie wiedział firma montująca instalacje LPG nie poinformowała go że musi udać się do na SKP i do WK teraz chce przyjechać na badanie okresowe .Jaka kolejność, procedura : badanie dodatkowe gaz + okresowe i do WK czy najpierw z dokumentami i fakturą do WK po wpis w dowód "GAZ" i dopiero na okresowe z gazem? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiedział firma montująca instalacje LPG nie poinformowała go że mus

Taa a prawo jazdy pewnie kupił, bo jakby zrobił to by wiedział.

Jaka kolejność

Jeżeli jeszcze badanie ważne to do magistratu z dokumentami po wpis, jeżeli nie to z kompletem dokumentów na stację, tam UD i do magistratu po wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kolejność, procedura : badanie dodatkowe gaz + okresowe i do WK czy najpierw z dokumentami i fakturą do WK po wpis w dowód "GAZ" i dopiero na okresowe z gazem? :?:

Obojętne, obie formy są poprawne, brak wpisu Gaz w DR, to UD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność wizyt obojętna.

Możesz zrobić OBT+DBT na gaz pomimo braku wpisu w DR, bo to tylko usterka drobna. Czy więc klient pojedzie najpierw do Ciebie, czy do WK to "jeden pies". No chyba, że OBT mu wyszło już, to wtedy lepiej do Ciebie najpierw.

Pamiętaj tylko, że teraz mu na rok robisz - nie na 2!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy, wolałem zapytać. Przegląd ma niby do poniedziałku w DR (po założeniu gazu od 2.5 roku raczej nie ważny) O skruceniu do roku pamiętam, Adam tak jak mówisz 2 x 161 ma w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić OBT+DBT na gaz

Takie małe sprostowanie-jest to tylko okresowe badanie techniczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność wizyt obojętna.

Możesz zrobić OBT+DBT na gaz pomimo braku wpisu w DR, bo to tylko usterka drobna. Czy więc klient pojedzie najpierw do Ciebie, czy do WK to "jeden pies". No chyba, że OBT mu wyszło już, to wtedy lepiej do Ciebie najpierw.

Pamiętaj tylko, że teraz mu na rok robisz - nie na 2!

 

 

Skoro kupił nowy pojazd a po miesiącu założył gaz i tak sobie jeżdzi to OBT i tak mu wyszło.

A może się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupił nowy pojazd a po miesiącu założył gaz i tak sobie jeżdzi to OBT i tak mu wyszło.

A może się mylę ?

Mało, że się nie mylisz to jeszcze blakop owi musimy przypomnieć, że większość WK nie dokona wpisu w DR przy braku ważnego OBT ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak mu wyszło

 

Co do zasady owszem - formalni niby nie 8)

Wiesz - chodzi o to, że jak gość pójdzie do WK i nawet ten i tak "nieobowiązujący" też u "wyjdzie", to mogą mu robić problemy w kwestii dokonania wpisu, bo OBT nieważne i takie tam...

Generalnie chyba lepiej jak najpierw na SKP by podjechał.

 

[ Dodano: 16-05-2014, 15:05 ]

musimy przypomnieć

 

Ja widzisz nie "musicie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupił nowy pojazd a po miesiącu założył gaz i tak sobie jeżdzi to OBT i tak mu wyszło.

A może się mylę ?

A kto przez 3 lata wie oprócz właściciela, że w pojeździe jest gaz :D dopiero na pierwszym przeglądzie po 3 diagnosta zauważy /lub nie :cool: / instalacje gazową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - myślę, że wielu policjantów tego może nie zauważyć.

 

Mało tego - w pierwszym ("legalnym") roku użytkowania to zastanawiał bym się nad zasadnością zabrania dowodu - wszak to usterka drobna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w starszych pojazdach to parownik był widoczny, a teraz zajeduża pokrywa plastikowa na silniku, pod nią sekwencja, a wlew pod klapką - jedynie zapach zdradza obecność LPG / i to nie zawsze/ - w nowoczesnym pojeździe znaleźć instalację to sztuka kilka razy się naciąłem, że na koniec klient pyta " a co z gazem" - jakim gazem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj taki piękny pojazd przyjechał -Porsche Cayenne i po pierwsze nie pomyślałem ,że takie autko ktoś zrobił w gazie ,ale klient daje mi dowód z wpisem i dozór no to sprawdzam - ale po podniesieniu maski nic kompletnie nie widać tak zabudowany i zrobiony bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - myślę, że wielu policjantów tego może nie zauważyć.

 

Mało tego - w pierwszym ("legalnym") roku użytkowania to zastanawiał bym się nad zasadnością zabrania dowodu - wszak to usterka drobna...

Służby kontrolujące zauważą raczej, zależy w jakiej części PL.

Policja zabiera DR za brak wpisu o LPG (o ile gość nie ma innych kwitów a jak ma to musi minąć chyba 30 dni od montażu).

Przynajmniej tak jest w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzał na bynie to ma na porsche!!! Można? Można!!

 

Dokładnie - gość, który gazował Cayena u mojego kumpla powiedział, że dzięki LPG oszczędzi tyle, że niedługo kupi sobie nowego :cool:

 

 

Co do meritum - zrobić OBT i z głowy. A gość niech się do urzędu uda to mu wpiszą adnotację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w starszych pojazdach to parownik był widoczny, a teraz zajeduża pokrywa plastikowa na silniku, pod nią sekwencja, a wlew pod klapką - jedynie zapach zdradza obecność LPG / i to nie zawsze/ - w nowoczesnym pojeździe znaleźć instalację to sztuka kilka razy się naciąłem, że na koniec klient pyta " a co z gazem" - jakim gazem :shock:

 

A listwa wtryskowa, filtry, rozdzielacze na przewodach z płynem chłodniczym, często zbiornik na lubryfikator - ukryć to wszystko to rzecz niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w starszych pojazdach to parownik był widoczny, a teraz zajeduża pokrywa plastikowa na silniku, pod nią sekwencja, a wlew pod klapką - jedynie zapach zdradza obecność LPG / i to nie zawsze/ - w nowoczesnym pojeździe znaleźć instalację to sztuka kilka razy się naciąłem, że na koniec klient pyta " a co z gazem" - jakim gazem :shock:

 

A listwa wtryskowa, filtry, rozdzielacze na przewodach z płynem chłodniczym, często zbiornik na lubryfikator - ukryć to wszystko to rzecz niemożliwa.

A założymy się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w starszych pojazdach to parownik był widoczny, a teraz zajeduża pokrywa plastikowa na silniku, pod nią sekwencja, a wlew pod klapką - jedynie zapach zdradza obecność LPG / i to nie zawsze/ - w nowoczesnym pojeździe znaleźć instalację to sztuka kilka razy się naciąłem, że na koniec klient pyta " a co z gazem" - jakim gazem :shock:

 

To powinna być UI 10.5b która mówi:

b) Wynik badania uznaje się za pozytywny, jeżeli podczas kontroli nie stwierdzono żadnego odchylenia od wymagań określonych w dziale V załącznika.

 

996 załącznik1 dział V §3.Kontrola rozmieszczenia i mocowania na pojeździe elementów instalacji zasilania gazem polega na sprawdzeniu:

1)czy odpowiadają one wymaganiom w tym zakresie, ustalonym w załączniku nr 9 do rozporządzenia o warunkach technicznych;

 

Załącznik Nr.9 §3 pkt.7 do Warunków Technicznych mówi:

7. Budowa instalacji powinna umożliwiać przeprowadzanie badań okresowych.

 

Więc jak wiadomo nie wolno nam niczego demontować w związku z tym UI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak wiadomo nie wolno nam niczego demontować w związku z tym UI.

 

Jeden warunek - wiesz,że w pojeździe jest gaz - a jeśli w dowodzie lipa, klient nic tobie nie powie / nie chce lub zakłada, że to oczywiste/ to w nowoczesnych samochodach łatwo przegapić instalacje - nie rozmawiamy o podstawach prawnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeden warunek - wiesz,że w pojeździe jest gaz - a jeśli w dowodzie lipa, klient nic tobie nie powie / nie chce lub zakłada, że to oczywiste/ to w nowoczesnych samochodach łatwo przegapić instalacje - nie rozmawiamy o podstawach prawnych

 

Zgadzam się. Chciałem tylko przypomnieć że elementy instalacji nie mogą być ukryte. W takim przypadku jest to błąd gazownika i UI w przypadku wykrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko przypomnieć że elementy instalacji nie mogą być ukryte.

Z jakiego przepisu to wynika? I co rozumiesz pod słowem "ukryte"?

Fakt, że powinno być możliwe przeprowadzenie kontroli instalacji ale wcale to nie oznacza, że wszystkie jej elementy maja być widoczne po otwarciu maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego przepisu to wynika? I co rozumiesz pod słowem "ukryte"?

Fakt, że powinno być możliwe przeprowadzenie kontroli instalacji ale wcale to nie oznacza, że wszystkie jej elementy maja być widoczne po otwarciu maski.

 

Pod słowem ukryte chodziło mi o nie dostępne do wykonania badania elementy instalacji. Bez demontażu jakiaj kolwiek części pojazdu np. pokrywy silnika w celu chociażby sprawdzenia homologacji na podzespołach instalacji. Wynika to z pkt.1 uwag na końcu załącznika nr1 do 996.

A Załącznik Nr.9 §3 pkt.7 do Warunków Technicznych mówi:

7. Budowa instalacji powinna umożliwiać przeprowadzanie badań okresowych.

 

Więc jak przeprowadzić badanie skoro elementy instalacji są nie dostępne do kontroli bez demontażu zespołów pojazdu? W związku z tym powinna być UI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.