Skocz do zawartości

Przyczepa pod łódke sprowadzona z USA


Góral81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mam pytanko jak podejść do sprawy bo jedzie mi klient z przyczepą pod łódke sprowadzona z USA i nie była tam rejestrowana i nie jest to fabryczna przyczepa tylko zbudowana od podstaw przez jakąś firme i co z tym fantem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- poczekaj niech przyciągnie, pooglądasz, ocenisz, sprawdzisz czy ma jakieś numery, dane, tabliczki, papiery... takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to podłodziowa przyczepka to na 100% nie będzie miała NIC ze Stanów.

U nich to się zalicza jako akcesoria do łodzi, a nie samodzielny pojazd. Nie podlegają tam rejestracji.

Pytanie czy się nr i jakiejś tabliczki doszukasz. Powinno być coś. Zazwyczaj było.

 

Co do procedury rejestracji - temat analogiczny do każdego innego pojazdu niepodlegającego rejestracji w kraju pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepe mam jest to przyczepa zabudowana z papierami w tymczasowym dowodzie mam marke INNA MARKA a w Certificate of Origin marka to nazwa firmy która tą przyczepe wybudowała i co teraz wpisać do badania nazwe tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka - nieznana

rok 1984 w/g jednego

 

[ Dodano: 21-05-2014, 12:13 ]

Region Ameryka Północna

Kraj pochodzenia Stany Zjednoczone

Producent TN Przyczepy LLC

Adres producenta 465659454, 9270 W US Highway 20, Shipshewana IN 46565-9454,

Producent telefonu (219) 768-9197

Data rejestracji WMI 04.01.2002

Sieć informacje abcent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problemem, więc nie zakładam nowego tematu.

Przyczepa firmy Tee Nee, posiada taki dokument jak w załączniku.

Co z niego można wywnioskować?

Czy taka przyczepa będzie posiadała jakiś numer?

podobna jest do takiej klik która posiada VIN.

DSC_0138.jpg.d517bb32dde3a476a391ce4a6f5df7a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to zależy od stanu.

 

 

Do tej pory spotkałem się z paroma takimi przyczepami z różnych stanów i wszystkie były

rejestrowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się z przyczepkami z USA, które nie miały wybitego numeru VIN tylko trwale naniesiony w postaci naklejki z kodem kreskowym (tabliczka znamionowa również była). Naklejka była ponacinana i nie było szans jej zerwać bez zniszczenia. Zgodnie z pismem ówczesnego Ministerstwa Transportu uznałem z oznakowanie dopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy przyczepa pod łodziowa z 1997 DMC=2000kg musi posiadać VIN?

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża sie:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załaczniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

nie rozumiem dokładnie tego zapisu "przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla

pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r.

oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r.,

 

ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami

 

oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.