Skocz do zawartości

Sprawdzenie auta na stacji przed zakupem.


MarcinS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do ogółu kolegów: czy na Waszych stacjach praktykuje się sprawdzanie aut przed zakupem? I czy jest możliwość aby właściciel stacji a zarazem warsztatu w jednym kompleksie wypisał np: fakturę za sprawdzenie pojazdu? (sprawdzenie nie będące jakimkolwiek badaniem!!!) I załóżmy że sprawdzenia dokonuje mechanik a nie diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na Waszych stacjach praktykuje się sprawdzanie aut przed zakupem?

Sporadycznie.

I czy jest możliwość aby właściciel stacji a zarazem warsztatu w jednym kompleksie wypisał np: fakturę za sprawdzenie pojazdu? (sprawdzenie nie będące jakimkolwiek badaniem!!!)

Jest taka możliwość, zwłaszcza gdy prowadzi warsztat.

I załóżmy że sprawdzenia dokonuje mechanik a nie diagnosta.

Tym bardziej o żadnym badaniu nie może być mowy więc problemu nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość aby właściciel stacji a zarazem warsztatu w jednym kompleksie wypisał np: fakturę za sprawdzenie pojazdu?

Oczywiście, fakturę za usługę na serwisie, u mnie brak badania = brak faktury,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Czyli np: mam w etacie diagnosta/mechanik, przyjeżdża kolega na stację autem nie do końca sprawnym to mogę mu je sprawdzić za opłatę którą określi właściciel i uniknąć w ten sposób badań z wynikiem negatywnym???? Czy aby na pewno jest to zgodne z prawem????

 

[ Dodano: 13-06-2014, 17:16 ]

Wiem że w praktyce się to ma zupełnie inaczej- pytam o aspekt prawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno jest to zgodne z prawem????

Z naszym prawem, zgodne to nie jest na pewno, bo też prawo nasze jest nieżyciowe i nielogiczne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z naszym prawem, zgodne to nie jest na pewno, bo też prawo nasze jest nieżyciowe i nielogiczne ,,," :evil: Dziwny kraj = dziwne prawo :evil:

 

[ Dodano: 13-06-2014, 17:23 ]

Jest to jakiś sposób na wytłumaczenie się z małej ilości badań z wynikiem negatywnym. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak można na SKP wykonywać inne czynności jak badanie techniczne.Bo do tej pory na Forum

była opinia, że można tylko dopompować koła.I kto w takiej sytuacji stoi w kolejce kliet na badanie czy

klient na sprawdzenie auta przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak można na SKP wykonywać inne czynności jak badanie techniczne

 

Oczywiście, że można... Nawet sąd ma takie zdanie...

 

.Bo do tej pory na Forum

była opinia, że można tylko dopompować koła.

 

Na pewno nie moja.

 

I kto w takiej sytuacji stoi w kolejce kliet na badanie czy

klient na sprawdzenie auta przed zakupem.

 

Po to jest język, żeby się zapytać co klient chce. Oczywiście nie ma takiej opcji, że jakby miał być N to będzie jednak sprawdzenie auta. Badanie to badanie... zresztą sprawdzenie auta u nas kosztuje dwie i pół stówy... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.I kto w takiej sytuacji stoi w kolejce kliet na badanie czy

klient na sprawdzenie auta przed zakupem.

A jak myślisz.. :?:
sprawdzenie auta u nas kosztuje dwie i pół stówy... :cool:
:shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock:

 

Czego sie dziwisz? Ścieżka, szarpaki, grubość lakieru, ogólne oględziny auta, komputer (jeśli się da) i pomiar pełnej geometrii w 3D włącznie z przesunięciami i równoległością osi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po tej dyskusji widać, że przepisy powinny się zmienić jak najszybciej.U mnie też wjeżdża samochód ciężarowy który nie mieści się na warsztacie na SKP i mechanicy robią usługę przez kilka godzin za ok.

400 zł. a diagnosta robi badania na ścieżce pod płotem, tylko tyle dobrze że jest utwardzona bo tak by musiał robić badania w gumiakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po tej dyskusji widać, że przepisy powinny się zmienić jak najszybciej.

Przepisy mówią jasno, co to jest skp i jakie czynności powinno się nań wykonywać. To ludzie naginają wszystko pod potrzebę. Ludzie zatem powinni się zmieniać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock:

 

Czego sie dziwisz? Ścieżka, szarpaki, grubość lakieru, ogólne oględziny auta, komputer (jeśli się da) i pomiar pełnej geometrii w 3D włącznie z przesunięciami i równoległością osi...

No to juz troszkę inna inszośc.Kwote którą ja podałem to tylko "ściezka zdrowia"i pomiar lakieru..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy mówią jasno, co to jest skp i jakie czynności powinno się nań wykonywać.

 

W tym kraju żeby czegoś zakazać to trzeba to zapisać w ustawie. Nie ma w PORD zakazu wykonywania innych badań na skp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju żeby czegoś zakazać to trzeba to zapisać w ustawie. Nie ma w PORD zakazu wykonywania innych badań na skp.

I to jest najlepszy przykład naginania " poprzez wygodne interpretacje ",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest najlepszy przykład naginania " poprzez wygodne interpretacje ",,,

 

Nie - to jest przykład, na bezpośrednie stosowanie prawa. A wygodną interpretacją jest właśnie pomysł, że przedsiębiorca w swojej własnej firmie nie może swobodnie prowadzić działalności gospodarczej. W granicach obowiązującego prawa rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.