Skocz do zawartości

Ile dzisiaj zrobiliście badań na VAT


Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak wk podchodzą do tej sprawy - czy wbiją w dr vat1a

 

Nie ma podstaw do wpisywania liter. Zresztą zgodnie z literalnym brzmieniem rozporządzenia to w ogóle nie ma podstawy do wpisu VAT-u do DR. Ale chyba pora przywyknąć, że zamiast zmiany przepisów wystarczy pismo z ministerstwa :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

księgowi wiedzą , ale mają na to jedno powiedzenie '' za 50zł nie będę się tłumaczył w us. o jakąś literkę '' u mnie prawie wszystkie vat 1 .były powtórzone , płacą to się robi . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą zgodnie z literalnym brzmieniem rozporządzenia to w ogóle nie ma podstawy do wpisu VAT-u do DR.

No nie wiem czy masz rację. Nie wiem czy to będzie wpis "Art. nr..." czy "VAT-..."ale moim zdaniem wpis powinien być

1) pkt 1 i 2 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową

stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację, oraz dowodu rejestracyjnego

pojazdu zawierającego odpowiednią adnotację o spełnieniu tych wymagań;

 

30) w rubryce „ADNOTACJE URZ¢DOWE” — wpisuje

si´ nast´pujàce skróty odpowiadajàce treÊci adnotacji:

....
w)62) „VAT — ...” — wpisujàc wΠaÊciwy pkt od 1

do 4 — dotyczy pojazdów speΠniajàcych wymagania

okreÊlone odpowiednio w art. 86 ust. 4

pkt 1—4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku

od towarów i usΠug,

chociaż ta podstawa jest trochę nieaktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w poniedziałek zrobiłem trzy badania vatowskie z wynikiem negatywnym

 

Moim zdaniem nie powinno się robić takich badań bo ty masz sprawdzić tytlko spełnienie warunków dla vat natomiast jak pojazd nie spełnia warunków to do jakiego punktu się odnieść ::? (oczywiście prócz vat-1a bo tam jeszcze podrodzaj wchodzi w grę i gdy jest nieodpowiedni to wiadomo pojazd nie spełnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick, a czym różni się nie spełnianie warunków w VAT1b,czy VAT 2 od nie spełniania w VAT1a,nie spełnia to nie i koniec.Idąc Twoim tokiem rozumowania też powinieneś odstąpić,bo przecież wiesz,że jest np furgonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym różni się nie spełnianie warunków w VAT1b,czy VAT 2

 

To napisz jaki pojazd nie spełnia 1b czy 2 przykład pierwszy z brzegu sam. ciężarowy podwójna kabina i skrzynia ładunkowa którego vatu nie spełnia i co napiszesz w zaświadczeniu

1a ma jeszcze podrodzaj i w zasadzie też powinieneś odstąpić bo :

Dz. U. poz. 312

10.Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonychw ust. 9:

1) pkt 1 i 2 stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację, oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu zawierającego odpowiednią adnotację o spełnieniu tych wymagań;

 

Moim zdaniem możesz stwierdzić tylko spełnienie wymagań vatu natomiast niespełnienia nie możesz stwierdzić bo nie masz się do czego odnieść (przykład powyżej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie trzy nie spełniały wymagań ze względu na dwa rzędy siedzeń. Jeden z nich (blaszak czyli van lub wielozadaniowy) miał przegrodę a za nią trzy fotele przykręcone tyłem do kierunku jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeden z nich (blaszak czyli van lub wielozadaniowy) miał przegrodę a za nią trzy fotele przykręcone tyłem do kierunku jazdy.

 

Jeśli przegroda wydzielała całkowicie kabinę kierowcy to może:

Rozdział 10

Warunki dodatkowe dla samochodu ciężarowego przystosowanego do przewozu osób

§ 40.

1. Samochód ciężarowy przewożący osoby poza kabiną kierowcy.......

i

4. Przepisów ust. 1-3 nie stosuje się do pojazdu przewożącego konwojentów, drużyny robocze i osoby wykonujące czynności ładunkowe......

poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz stwierdzić tylko spełnienie wymagań vatu natomiast niespełnienia nie możesz stwierdzić bo nie masz się do czego odnieść (przykład powyżej )

 

A niby dlaczego nie można wpisać, że pojazd nie spełnia warunków dla VAT 1a, 1b i 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego nie można wpisać, że pojazd nie spełnia warunków dla VAT 1a, 1b i 2?

 

Bo w Dz.U. 312 jest zapisane że OSKP sprawdza tylko :

10.Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w ust. 9:

 

Nie ma nic na temat niespełniania warunków w Dz.U. wobec tego możemy tylko wypisać kwit jak pojazd spełnia a jak nie spełnia to nie robimy badania :)

 

Ja tak to rozumuję może błędnie ale tak właśnie robię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak to rozumuję (...)

Zgoda, co do sytuacji kiedy takie badanie nie miało wyniku.

 

Na dzień dzisiejszy ma wynik i "sprawdzenie spełniania wymagań" zawiera w sobie przypadek ich niespełniani a na taką okoliczność, w sposób właściwy wypełniamy zaświadczenie z takiego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic na temat niespełniania warunków w Dz.U. wobec tego możemy tylko wypisać kwit jak pojazd spełnia a jak nie spełnia to nie robimy badania :)

 

Bez sensu. Przecież dopiero w wyniku badania stwierdzasz, czy pojazd spełnia warunki. I nagle co? Jeśli nie spełnia to badania nie było???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po coś w końcu w pkt 2 zaświadczenia jest słowo "nie"...

"2. Pojazd (nie) odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Przecież dopiero w wyniku badania stwierdzasz, czy pojazd spełnia warunki. I nagle co? Jeśli nie spełnia to badania nie było???

 

No nie wiem czy bez sensu, ale Twoja wypowiedź

pojazd nie spełnia warunków dla VAT 1a, 1b i 2
też daje do myślenia że w można zapisać właśnie tak :)

 

Po coś w końcu w pkt 2 zaświadczenia jest słowo "nie"...

 

To zupełnie inne zagadnienie, zaświadczenie jakie jest każdy wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po coś w końcu w pkt 2 zaświadczenia jest słowo "nie"...

"2. Pojazd (nie) odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:"

Pewnie dlatego ciągle są WK, które zalecają wykreślania punktów 1 i 2 zaświadczenia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.