Skocz do zawartości

Wywrotka a Vat??


Cygan1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jak szanowna brać diagnostyczna uważa, czy wywrotka winna być zaklasyfikowana w/g obowiązujących przepisów pod Vat-1b czy pod Vat-2? Moim skromnym zdaniem jest to Vat-2, jednak spotkałem się już z materiałami szkoleniowymi gdzie jest wskazane aby wywrotki klasyfikować pod Vat-1b? I gdzie tu logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Cygan1985

    15

  • Qnick

    6

  • abcs

    6

  • JANUSZ60

    4

Top Posters In This Topic

Dla mnie VAT-2.

 

Dla mnie Vat-1b :lol:

 

Sęk w tym że wywrotka łapie się pod oba Vaty bo ma otwartą część do przewozu i jako konstrukcyjnie oddzielny element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Wy w końcu zrozumiecie, że vat 1 b to otwarta, ale nie oddzielona od kabiny przestrzeń ładunkowa, a vat 2 to dwa oddzielne elementy i nie ważne (otwarta czy kryta),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Wy w końcu zrozumiecie, że vat 1 b to otwarta

 

No przecież wywrotka ma skrzynię otwartą a zarazem jest to konstrukcyjnie oddzielny element pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Wy w końcu zrozumiecie, że vat 1 b to otwarta, ale nie oddzielona od kabiny przestrzeń ładunkowa, a vat 2 to dwa oddzielne elementy i nie ważne (otwarta czy kryta),,,

 

I tutaj zgodzę się z kolegą Januszem... Vat-1b to nadwozia typu "pick-up" np. Nissan Navara, Pathfinder czy Toyota Hilux. Mój wydział komunikacji podziela to zdanie, na szkoleniu jak byłem też tak mówili a w materiałach szkoleniowych to różnie już bywało. Jednak wolałem zapytać, bo wiecie Panowie jak jest... co WK to inna interpretacja. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wywrotka winna być zaklasyfikowana w/g obowiązujących przepisów pod Vat-1b czy pod Vat-2?

 

Nie ma znaczenia. Gdybym był diagnostą to wpisałbym 1b i 2, bo spełnia oba warunki :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był diagnostą to wpisałbym 1b i 2, bo spełnia oba warunki

Jako pracownik WK też byś wpisał taka podwójną adnotację do DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pracownik WK też byś wpisał taka podwójną adnotację do DR?

 

Oczywiście. Skoro spełnia oba warunki to kto powiedział, że adnotacja ma być tylko jedna? Tylko jeszcze nie spotkałem diagnosty, który by wpisał oba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pracownik WK też byś wpisał taka podwójną adnotację do DR?
Oczywiście. Skoro spełnia oba warunki to kto powiedział, że adnotacja ma być tylko jedna? Tylko jeszcze nie spotkałem diagnosty, który by wpisał oba

 

Ty może i byś wpisał ale inni pracownicy zaraz łapali by za telefon zapytać diagnostę o to który ma wpisać do DR, dlatego określa się jeden żeby nie było niepotrzebnych telefonów :)

 

tak

Mi chodziło konkretnie o te modele

Nissan Navara, Pathfinder czy Toyota Hilux
bo Dacia akurat ma ma taki model ale przy nim wiadomo że Vat-1b natomiast wywrotka ewentualnie skrzynia ładunkowa już niekoniecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wywrotka winna być zaklasyfikowana w/g obowiązujących przepisów pod Vat-1b czy pod Vat-2?

 

Nie ma znaczenia. Gdybym był diagnostą to wpisałbym 1b i 2, bo spełnia oba warunki

:-P

 

Michał , no pewnie, trzeba pisać obydwa warunki ......................... będzie klient dwa razy VAT odliczał :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. Nissan Navara, Pathfinder czy Toyota Hilux

 

A są takie z jednym rzędem siedzeń ::?

 

Uczepiłeś się tego... przytoczone modele miały zobrazować ten określony typ nadwozia. Navara jak wygląda każdy wie, dlatego taki wybór. Miałem przytoczyć jakąś Dacie, czy szukać w katalogu czy może wyszła jakaś TATA z 1 rzędem siedzeń? Co do tego, że ma być 1 rząd siedzeń sprawa jest oczywista...

 

"michal_k napisał/a:

Gdybym był diagnostą to wpisałbym 1b i 2, bo spełnia oba warunki"

 

Chyba jest różnica między: "VAT-1b - Pojazdu samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków" a "VAT-2 - Pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, które posiadają kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu" ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadają kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu" ::?

 

A wywrotka to nie element nadwozia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadają kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu" ::?

 

A wywrotka to nie element nadwozia? ;)

 

Czyli wciąż się upierasz, że wpisałbyś 2 adnotacje Vat? Vat-1b i Vat-2?

Dzwoniłem do WK i do TDT i obie instytucje utwierdziły mnie, że jednak Vat-2. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do WK i do TDT i obie instytucje utwierdziły mnie, że jednak Vat-2. :cool:

W którym miejscu nie spełnia warunków VAT 1b ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentacja była prosta, bo i pytanie prosto zadane.... Vat-1b to nadwozie typu pick-up. Jeżeli kabina jest oddzielnie to jest Vat-2. :) Prosto i treściwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu nie spełnia warunków VAT 1b ?

I vice versa, w którym miejscu spełnia warunki na vat 1b ?

Ma dwa oddzielne elementy - vat 2 ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu nie spełnia warunków VAT 1b ?

I vice versa, w którym miejscu spełnia warunki na vat 1b ?

Ma dwa oddzielne elementy - vat 2 ,,,

 

No i dochodzicie do sedna sprawy że spełnia obydwa punkty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.