Skocz do zawartości

Zaświadczenie-dok dopuszczający pojazd do ruchu???


dawid018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.na innym forum próbuje wytłumaczyć pewnemu panu ze w/g mnie zaświadczenie nie jest dokumentem które dopuszcza pojazd do ruchu bo w/g ustawy takim dokumentem jest DR lub PC.

chciał bym w związku z tym poznać wasze argumenty czy zaświadczenie jest dokumentem dopuszczającym do ruchu czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaświadczenie nie jest starsze niż 30 dni to przy kontroli sierżant nie zrobi nic, natomiast jeżeli będzie jeździł dłużej to sierżant dmuchnie DR i odeśle do WK celem wymiany. Literalnie zaświadczenie nie uprawnia do poruszania się po drogach (zatrzymany DR bez prawa do poruszania się), kiedy ma się tylko pokwitowanie i zaświadczenie z BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaświadczenie nie jest starsze niż 30 dni to przy kontroli sierżant nie zrobi nic, natomiast jeżeli będzie jeździł dłużej to sierżant dmuchnie DR i odeśle do WK celem wymiany.

 

Tylko taki sierżant, który nie zna opinii prawnej Komendy Głównej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki sierżant, który nie zna opinii prawnej Komendy Głównej ;)
Michale o takiego nie trudno jak to już udowodnił JANUSZ60 bodajże co 4 -ty ... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaświadczenie nie jest starsze niż 30 dni to przy kontroli sierżant nie zrobi nic, natomiast jeżeli będzie jeździł dłużej to sierżant dmuchnie DR i odeśle do WK celem wymiany.
A zaświadczenie z OBT ma datę ważności inną niż TNBT? A co, jeśli wniosek o nowy DR złożę 30 dnia od daty OBT? Czy do dnia wydania nowego DR nie mogę się poruszać pojazdem? :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, jeśli wniosek o nowy DR złożę 30 dnia od daty OBT? Czy do dnia wydania nowego DR nie mogę się poruszać pojazdem? :-P

Możesz, ale wówczas na PC :)

 

Rozp. w spr. rejestracji:

§ 10

3a. Na okres do wydania wtórnika dowodu rejestracyjnego, nie dłuższy jednak niż 30 dni, organ rejestrujący, na wniosek właściciela pojazdu, wydaje pozwolenie czasowe.

3b. Przepis ust. 3a stosuje się również w przypadku wydawania dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego.

 

W przypadku złożenia wniosku o wydanie nowego DR, gdy upłynął termin następnego badania technicznego pojazdu w DR - na wniosek właściciela wydaje się PC.

Natomiast, gdy w DR nie upłynął jeszcze termin następnego badania technicznego, wówczas zwraca się dotychczasowy DR właścicielowi pojazdu do czasu wydania nowego dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę PC, bo i po co. Mam DR i zaświadczenie. Ustawowy obowiązek spełniłem (30 dni), a to że WK nie wyda mi nowego DR od ręki to już nie moja sprawa. Policjant też nie może zatrzymać DR, bo brak podstaw prawnych. OBT ważne, wniosek o nowy DR złożony (co potwierdza pieczątka WK na zaświadczeniu) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant też nie może zatrzymać DR, bo brak podstaw prawnych.

Niedopełnienie - legendy w DR - Dmuchnie ino siwy dym.

OBT ważne

Nikt nie neguje ważności badania, nie za to zostanie zatrzymany DR.

wniosek o nowy DR złożony (co potwierdza pieczątka WK na zaświadczeniu) :P

Po złożeniu wniosku zostanie wydane PC abyś mógł się legalnie poruszać, jeżeli nie chcesz się poruszać możesz nie brać PC i samochód do garażu do czasu otrzymania dokumentu uprawniającego do poruszania się po drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dobra. Dawno DR nie wymieniałem to nie pamiętam
- ale pieczątki są, albo były. Z kilka razy widziałem "Zgłoszono do wymiany", to może na dziś zakazane. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dobra. Dawno DR nie wymieniałem to nie pamiętam
- ale pieczątki są, albo były. Z kilka razy widziałem "Zgłoszono do wymiany", to może na dziś zakazane. :D

Jeżeli już, to było: ZGŁOSZONO ZMIANĘ DANYCH. :)

Oczywiście, że mogłeś widzieć i możesz jeszcze zobaczyć w DR taką pieczątkę, ale taka sytuacja dotyczy:

Rozp. w spr. szczegółowych czynności...

§ 5. 1. W przypadku zgłoszenia przez właściciela pojazdu zmian, o których mowa w art. 78 ust. 2 pkt 2 ustawy, organ rejestrujący, z zastrzeżeniem ust. 2-5, stosownie do zgłoszonych zmian:

(...)

5a) dokonuje w dowodzie rejestracyjnym adnotacji o treści: "zgłoszono zmianę danych" i zwraca właścicielowi dowód rejestracyjny do czasu wydania nowego dowodu rejestracyjnego;

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZGŁOSZONO ZMIANĘ DANYCH

 

Tak było napisane,lub coś w tym stylu.Zwracam "honor " ,termin to na PC :-P

Musze popracować nad sobą (pamięcią) :lol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.