Skocz do zawartości

naczepa i 42 tony dmc.


lukiii86

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Logen napisał:

Jak są jeszcze jakieś zastrzeżenia to walić

Wszystko spoko, tylko ta długość taka spora....😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznaje. Zapewne przepisałem żywcem z Niemieckiego dowodu ;) 

Tak czy siak czytając te ** dalej nie wiem dokładnie jak to poprawnie uzupełnić... Powinienem wpisać tylko odległość między osią sworznia a końcem naczepy, czy mam wpisać długość całej naczepy i dodatkowo tą odległość ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Logen napisał:

. Powinienem wpisać tylko odległość między osią sworznia a końcem naczepy

Dokładnie :ok

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wynalazłeś ten podrodzaj?

O rozstawie kół i osi sam wspomniałeś.

Długość wg uwag powyżej.

Ten w nawiasie rok produkcji to Twoja radosna twórczość czy programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok produkcji to już program sam wpisuje. Podrodzaj taki widnieje w homologacjach ITSu tak, że z niego korzystam ;) wiem, że można się doczepić bo w rozporządzeniu go nie ma... ale nasze przepisy nie tylko w tej kwestii nie wyrabiają za Europą ;) 

Miałem dzisiaj okazję jeszcze z ciągnikiem siodłowym to wrzucę do sprawdzenia ;) 

Wymiary te co się udało potwierdzić w katalogu to pisałem, reszta X :P 

Skanuj_2022_03_26_12_17_50_177.pdf

Wszelki uwagi mile widziane ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Logen napisał:

Podrodzaj taki widnieje w homologacjach ITSu

Już nie raz i nie dwa ta instytucja wykazała się brakiem kompetencji więc nie powielaj ich głupot.

Ja wiem, że pozycja Uwagi może zawierać dowolne informacje ale w tym przypadku zabrakło na wstępie jeszcze zapewnienia , że jak Boga kocham (czy tam kto kogo innego) oraz w imię miłościwie nam panującego Andrzeja... Po co wypisujesz te głupoty???

Kalkulatora nie masz aby odjąć od F1 i F2 pozycję G? - przypominam o 0.2.h.

Po co komu ciągnik nie mogący ciągać przyczep. (tak wiem....)

Rozstawu kół to on nie posiada?

Po co 156/150L?

Wysokość to go nie obowiązuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2022 o 14:19, adam1501 napisał:

Po co wypisujesz te głupoty???

Które to głupoty tak się zastanawiam? Może dane homologacyjne się nie zmieściły na DIP'ie?

W dniu 26.03.2022 o 14:19, adam1501 napisał:

Po co komu ciągnik nie mogący ciągać przyczep. (tak wiem....)

Może jeszcze ładowności brak? (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LimonQ napisał:

Które to głupoty tak się zastanawiam? Może dane homologacyjne się nie zmieściły na DIP'ie?

To tak po kolei:

Wykonano badanie - to zapewne inwencja programu;

Pojazd sprowadzono z zagranicy - po co komu ta informacja?

Brak tablic rejestracyjnych - dla pojazdu sprowadzanego ta informacja nie ma żadnej mocy sprawczej, bo Ciebie ten element wyposażenia pojazdu nie interesuje;

Wyjaśnienie masy - niech będzie, to usprawiedliwia różnicę pomiędzy zapisami ZDR-DIP;

Tachograf - po co? Tak wiem, osłona czterech liter... ale jak zapomnisz o jego zapisaniu kiedykolwiek to znaczy, że nie sprawdziłeś go? Pozytywny wynik badania potwierdza sprawność tego urządzenia.

Kategoria pojazdu - nie ma na niej odpowiedniej rubryki?

Numer homologacji - po co to komu? Urzędnikowi jak będzie potrzebna to sam ją sobie przepisze z ZDR, o takie zaangażowanie w wystawianiu DR dla pojazdu sprowadzonego bym go nie posądzał.

Typ/wariant/wersja - tutaj? Trzeba twórcę programu strzelić w beret. Jeżeli nie zmieściło Ci się coś w tych rubrykach to zawsze masz dodatkowe informacje do tego dokumentu - oponki tam zapisałeś to i wersja by się zmieściła;

Adnotacja: Zespół... - Ty chcesz urzędnika uczyć jego obowiązków? Przecież wyraźnie napisałeś jakie jest MMC zestawu w odpowiedniej rubryce;

Tabelka z danymi - w jakim celu jeszcze raz przepisywać to samo? Obowiązek zapisywania tego typu rzeczy jest przy ustalaniu danych a nie przy OBT pojazdu sprowadzonego.

Cudujecie w tych zaświadczeniach a potem urzędnicy traktują to jak coś oczywistego i obowiązkowego i ganiają klienta bo diagnosta nie napisał litanii w uwagach.

11 godzin temu, LimonQ napisał:

Może jeszcze ładowności brak? (sic!)

Nie zapomniałem :hooray:

W dniu 26.03.2022 o 14:19, adam1501 napisał:

Kalkulatora nie masz aby odjąć od F1 i F2 pozycję G?

Przeoczyłem tylko Rodzaj dopalacza katalitycznego. Ta pozycja jest wypełniona mniej więcej tak: 

Podaj swój wiek....................................................................żyję i oddycham.

Przecież to, że pojazd spełnia wymogi emisji napisane jest w rubryce odnoszącej się do wyniku badania. W DIPie należy podać rodzaj tego dopalacza (tak wiem, jest to jedna z najbzdurniejszych pozycji w całym tym wykazie, która tak naprawdę jest nie do określenia na SKP - nawet w "homologacyi" nie ma właściwego zapisu na ten temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą że mało, a konkretnie, aczkolwiek:

Godzinę temu, adam1501 napisał:

Adnotacja: Zespół... - Ty chcesz urzędnika uczyć jego obowiązków? Przecież wyraźnie napisałeś jakie jest MMC zestawu w odpowiedniej rubryce;

Tutaj mam małe wątpliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2022 o 13:08, adam1501 napisał:

en w nawiasie rok produkcji to Twoja radosna twórczość czy programu?

To pewnie pozostałość z archaicznego wzoru DIP, który wówczas przewidywał wpisanie: rok produkcji / rok modelowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LimonQ napisał:

Tutaj mam małe wątpliwości :D

Nie ma w czym mieć wątpliwości. Dz.U. 2130 z 2019:

"...§ 11. 1. Dowód rejestracyjny, pozwolenie czasowe wystawia się następująco:

...

w rubrykach, których wypełnienie nie dotyczy danego pojazdu, drukuje się znaki: „- - -”

...

2. Dane i informacje, o których mowa w ust. 1a–1c zamieszcza się odpowiednio w poszczególnych rubrykach pozwolenia czasowego albo dowodu rejestracyjnego, stosując następujące zasady:

...

30) w rubryce „ADNOTACJE URZĘDOWE” – wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji:

...

u) „ZESPÓŁ ... kg” – podając wartość maksymalnej masy całkowitej zespołu pojazdów – dotyczy pojazdu silnikowego w zespole z przyczepą, ..."

Skoro w DIPie wypełniłeś pozycję 45, to swoją robotę wykonałeś, reszta w rękach urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1501 napisał:

 

Skoro w DIPie wypełniłeś pozycję 45, to swoją robotę wykonałeś, reszta w rękach urzędu.

Bądź pewny, na 99% nikt tego nie wpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafi90 napisał:

na 99% nikt tego nie wpisze

To nie moje zmartwienie. Ten parametr tak naprawdę jest potrzeby właścicielowi do transportu intermodalnego lub ponadnormatywnego. Niech właściciel pilnuje swoich spraw. Życie mnie nauczyło, że jak chcesz za dobrze to staniesz się tym najgorszym. Urzędowy wzór został poprawnie wypełniony przez diagnostę i na tym jego rola się kończy - nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.