Skocz do zawartości

jak zarejestrować zabytek bez DR


canter

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu dla marginalnych przypadków (zabytki) łamiemy prawo i wszystko OK.

 

Prawo jest niewykonalne, więc dla mnie nie ma mowy o jego złamaniu. Znasz może przypadek ukarania urzędnika za to, że nie potwierdził danych zabytkowego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz może przypadek ukarania urzędnika za to, że nie potwierdził danych zabytkowego pojazdu?

 

Nie znam.

Ukarania za zrobienie badania bez tablic tez nie znam :)

Bo sprawdzanie tablic PRZED rejestracją jest niewykonalne - prawda? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sprawdzanie tablic PRZED rejestracją jest niewykonalne - prawda? 8)
Prawda ;)
Droga wiedzy stoi otworem przed wszystkimi ludźmi, przed każdym zwykłym człowiekiem.

 

Autor: Paulo Coelho, Pielgrzym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sprawdzanie tablic PRZED rejestracją jest niewykonalne - prawda? 8)

Jeżeli PC to nie rejestracja :D ,to jest wykonalne, bo będą TTR. Tutaj znów powraca jak bumerang rejestracja czasowa, interpretacja jednoznaczna przed pierwszą rejestracją to okresowe czy też inne okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PC to nie rejestracja :D ,to jest wykonalne, bo będą TTR. Tutaj znów powraca jak bumerang rejestracja czasowa, interpretacja jednoznaczna przed pierwszą rejestracją to okresowe czy też inne okresowe.
tak jak wspomniałem w innym temacie podnosiliśmy brak definicji rejestracji w ustawodawstwie. Na pewno będziemy monitować, jako OSDS tą sprawę pisemnie w najbliższym czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSPWK podnosiło kiedyś kwestię, że nie ma w przepisach definicji pojazdu nowego. I jak wiecie taka definicja się pojawiła. :evil: Teraz już wiemy, że pojazd nowy, to pojazd fabrycznie nowy! Aż mnie dziwi, że sam na to nie wpadłem. Zastanawiam się ileż to osób było zaangażowanych w tworzenie tej definicji :)

Już sobie zatem wyobrażam jak pojawia się w PoRD kolejny punkt z definicją pojazdu zarejestrowanego. "Pojazd zarejestrowany to pojazd który zarejestrowano" :evil:

 

Niestety tutaj nie tylko trzeba wskazać problem braku definicji, ale podać ustawodawcy na tacy gotowca, bo jestem w 100% pewien, że zostanie to spier...e :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uż sobie zatem wyobrażam jak pojawia się w PoRD kolejny punkt z definicją pojazdu zarejestrowanego. "Pojazd zarejestrowany to pojazd który zarejestrowano" :evil:

 

trochę wiary w naszego ustawodawcę, a może jednak pokusi się o zapis typu: rejestracja pojazdu jest to proces ... zakończony wydaniem DR, KP, NK, TR pojazdu.

 

Czasowa rejestracja jest to ....

 

wyśmiewając się jeden z drugiego nic nie wskóramy, a może OSPWK ... :x właśnie stwórzmy wspólnie definicję

- rejestracji pojazdu;

- czasowej rejestracji pojazdu;

-...

 

[ Dodano: 10-09-2014, 14:24 ]

Niestety tutaj nie tylko trzeba wskazać problem braku definicji, ale podać ustawodawcy na tacy gotowca, bo jestem w 100% pewien, że zostanie to spier...e :)
dopisałeś to? znowu mi umknęło czy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać od wyśmiewania twórców naszych przepisów.

 

Definicja rejestracji Kolego już jest - w słynnej dyrektywie 37 zdaje się.

Niestety niewiele ona wnosi do sprawy.

 

Tu nie tylko o same ustalenie rejestracji - nawet z podziałem na czasową i "stałą" chodzi, tylko o to, jakie to implikacje rodzi w kontekście innych przepisów, gdzie tego sformułowania się używa.

 

Zobacz - chciałbyś takiej definicji, że rejestracja to wydanie TR, DR itd. a czasowa to taka gdzie... itd. Wszystko ładnie. Ale to tylko krajowy aspekt tego zagadnienia!! Co z autem z Niemiec ze stemplem "abgemeldt" itp?? Taki już nie jest zarejestrowany? :)

Jak widzisz to dużo poważniejszy problem i nawet nam praktykom myślę trudno byłoby stworzyć ad hoc taką definicję. Naprawdę trzeba by było nad tym przysiąść i dobrze pomyśleć.

 

A Ty mi zarzucasz, że wyśmiewam i wątpię w ustawodawcę, który wymyśla definicję, że pojazd nowy to pojazd nowy (czyli jaki koń jest każdy widzi)?? :evil:

No wybacz, ale nie dam się przekonać.

 

A przykład z OSPWK daję Wam za przestrogę, że niestety nie można w naszych realiach tylko wytknąć błędu, bo jego naprawa przez "górę" może przynieść więcej szkód niż pożytku...

 

[ Dodano: 10-09-2014, 14:31 ]

dopisałeś to? znowu mi umknęło czy ...

 

Nic nie dopisywałem w tamtym poście. Przecież jak dopisujesz to jest informacja z automatu "Dodano, data..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz to dużo poważniejszy problem i nawet nam praktykom myślę trudno byłoby stworzyć ad hoc taką definicję. Naprawdę trzeba by było nad tym przysiąść i dobrze pomyśleć.

tego właśnie oczekuję mamy na forum zarówno przedstawicieli WK i diagnostów. Nie musimy zrobić tego do piątku ale warto przysiąść.

 

Nic nie dopisywałem w tamtym poście. Przecież jak dopisujesz to jest informacja z automatu "Dodano, data..."
no tak ...

 

Zobacz - chciałbyś takiej definicji, że rejestracja to wydanie TR, DR itd. a czasowa to taka gdzie... itd. Wszystko ładnie. Ale to tylko krajowy aspekt tego zagadnienia!! Co z autem z Niemiec ze stemplem "abgemeldt" itp?? Taki już nie jest zarejestrowany?
to zamieściłem w:

- ...

 

jakie to implikacje rodzi w kontekście innych przepisów, gdzie tego sformułowania się używa.
dokładnie o to blakop chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

mogę się wtrącic? (zaznacze że niedoczytałem wszytskich postów...)

 

Podstawa prawna:

 

Potrzebujemy:

 

1. Dowód własności (art. 72 ust. 1 pkt 1 PORD) - czyli np. umowa, sądowne stwierdzenie zasiedzenia faktura VAT cokolwiek sztuk raz!

2. Oświadczenie pod odpowiedzialnością karną, że nie posiadasz DR (art. 72 ust. 2b PORD) - czyli piszemy co nam tam będą kazali napisać musi być zawarta klauzura pewna WK powinien mieć

3. Wpis do ewidencji zabytków (art. 72 ust. 3 PORD) - jak to otrzymać to już było przerabiane X razy

4. Badania zgodności pojazdu zabytkowego (art. 68 ust. 18 PORD) - potocznie mówiąc przegląd wieczysty, do tego NIE POTRZEBUJEMY numeru rej

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dowodem własności jest:

 

 

1) umowa sprzedaży;

2) umowa zamiany;

3) umowa darowizny;

4) umowa o dożywocie;

5) faktura VAT potwierdzająca nabycie pojazdu;

6) prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności.

 

plus inne zawarte w rożnych przepisach...

my się opieramy na:

Rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów - par. 4 ust. 1

 

 

 

jakakolwiek umowa.... brak numeru rej... biała karta....wpis u konserwatora.... badanie zgodnosci rejestracja.....

 

[ Dodano: 22-10-2014, 14:47 ]

Michał - a jaki przepis zwalnia z obowiązku potwierdzenia danych dla pojazdu zabytkowego?

 

 

odpowiedz na interpelacje poselska 25787 z 24 kwietnia 2014 - odpowiedz jest wyjaśnieniem zapytania i stanowi forme prawna

 

[ Dodano: 22-10-2014, 14:47 ]

Michał - a jaki przepis zwalnia z obowiązku potwierdzenia danych dla pojazdu zabytkowego?

 

 

odpowiedz na interpelacje poselska 25787 z 24 kwietnia 2014 - odpowiedz jest wyjaśnieniem zapytania i stanowi forme prawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowa... miedzy tobą a żoną....

 

wpis do ewidencji u konserwatora

 

badanie zgodności to chyba sobie sam zrobisz

 

i idziesz do WK zeby pojazd zarejestrować...

 

 

chyba bardziej skrócić sie nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest wyjaśnieniem zapytania i stanowi forme prawna

 

Bardziej chciałem, żebyś mi wyjaśnił ten skrót myślowy i umieścił mi to wyjaśnienie w systemie źródeł stosowania prawa w krajowym prawodawstwie 8)

 

A tak póki co to możesz mi podpowiedzieć ile kosztuje wpis u konserwatora, co jeszcze się do niego składa oprócz białej karty i generalnie procedurę u niego. Może być na PW :P

 

[ Dodano: 27-10-2014, 11:49 ]

Aha - ile ewentualnie rzeczoznawcy biorą za sporządzenie białej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam.

 

Mam podobny problem z rejestracją zabytku.

Kupiłem w Holandii auto ze stacji demontażu (złomowiska). Jest w całości, jak najbardziej nadaje się do zarejestrowania jako zabytek, ze względu na wiek. Auto nie posiada dokumentów i tablic rejestracyjnych. Jedyny dokument jaki posiadam to faktura z tego złomowiska gdzie jest wyszczególnione jakie to auto i że jest wyrejestrowane, bez dokumentów.

Czy taka faktura wystarczy do rejestracji jako zabytek w Polsce?

 

Jeżeli tak to do czego zacząć? Rzeczoznawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze auto ze wzgledu na wiek..... a kto napisał ile lat musi miec zabytek?

 

i nie potrzebujesz rzeczoznawcy

 

Skrót myślowy - ze względu na wiek, unikatowość, kompletność itp. Po prostu auto ewidentnie spełnia wszystkie warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.