Skocz do zawartości

Jak to ugryźć Micro Car


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

"definicja, definicją. A sprawiedliwość musi być po naszej stronie"

Pytam, bo jestem ciekaw. Nie chcesz pomóc, to proszę nie zabieraj zdania. Gdyby to było takie oczywiste to nie pytałbym o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46) motorower — pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h

 

 

33) pojazd samochodowy — pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;

 

i teraz można sobie określić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"definicja, definicją.

Nie rób sobie jaj z tym motorowerem, wiem, że w Austrii to chodzi jako L2e, ale chyba mamy jakieś swoje przepisy ,,,

w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3
,,,

masz diesla, czyli przekracza,,,

 

 

Gdyby to było takie oczywiste to nie pytałbym o opinie.

W tym przypadku (przy naszych durnych przepisach), wystarczy że będzie miał wpisane głupie masy (ładowność powyżej 200 kg), by w niektórych WK nie przeszedł jako samochodowy inny tylko samochód osobowy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

 

Dzisiaj ma przyjechać. Taki oto właśnie wynalazek. sprowadzony z niemiec. Prędkość max do 45 km/h. Pojemność 49 cm2. 2 miejsca siedzące. W niemieckim brifie Motorower, w PC motorower. Wcale sobie jaj nie robię. Pytam bo sam zgłupiałem.

 

Jak będę znał więcej szczegółów, na pewno się podzielę. Puki co ta sprawa mocno śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność 49 cm2

czyli benzyna ?

 

[ Dodano: 01-10-2014, 11:38 ]

Czyli samochodowy inny, czterokołowiec lekki - legalnie,

u nas nie ma motorowerów czterokołowych ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem take cuś i masy ni w pi.. ni woko. Osobowego nie chcieli to pojechali gdzie indziej, ale też się odbili.

Auto zostało sprzedane i nowy właściciel 400km dalej też nie mógł zarejestrować jako samochodowy inny bo masy.

Auto zostało zwrócone i pieniądze oddane i temat wrócił do mnie. Oczywiście zdania nie zmieniłem i autko zostało sprzedane za 50% wartości. Jak handlarz się dowiedział że zarejestrowali bez problemu jako samochodowy inny to mnie obarczał stratą 50%. Ech...

Dodam tylko że masa własna 370kg i 250kg ładowności, a F.1-620kg.

 

Ludzie jeżdżą po pijaku tracą prawa jazdy a potem kombinują jak mogą z rejestracjami :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że masa własna 370kg i 250kg ładowności, a F.1-620kg.

 

Czyli łapie się na czterokołowca (nie lekkiego). Ewentualnie jeśli nie jest do przewozu rzeczy to można mu ograniczyć F.2 do 570 kg (jako sumę masy własnej i dopuszczalnej ładowności).

 

Ludzie jeżdżą po pijaku tracą prawa jazdy a potem kombinują jak mogą z rejestracjami :x

 

Ale co nakombinują, skoro nawet na czterokołowca lekkiego potrzebne jest prawo jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co nakombinują, skoro nawet na czterokołowca lekkiego potrzebne jest prawo jazdy?

Liczą ciągle jeszcze na motorower, bo w Niemczech i Austrii te pojazdy tak chodzą ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co nakombinują, skoro nawet na czterokołowca lekkiego potrzebne jest prawo jazdy?

 

tylko policja musi się na tym znać -a mówię z życia -ze oni nie wiedzą tego i jadą na skp z takim pojazdem aby pytać co to za pojazd ......................... :shock::shock: i czy trzeba mieć prawko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.