Skocz do zawartości

zbiorni gazu zamontowany pod podłogą


rurek777

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem jeszcze zbiornika, który by wystawał poza obrys pojazdu. Zawsze osłonięty jest elementem karoserii, więc nie jest chyba bardziej niebezpieczny od tych montowanych we wnęce koła, lub bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio widziałem u znajomego w Outlanderze zbiornik zamontowany z tyłu przy samym zderzaku, tak że było go widać stojąc przy samochodzie. Uszkodzenie przy cofaniu do wysokiego krawężnika murowane.Powiedziałem mu że jak chce przegląd to niech do mnie nie przyjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie jest wasze zdanie na temat zbiorników montowanych pod spodem pojazdów .?

 

Są to zbiorniki o deko innej konstrukcji jak te w zapasówkę. Głównie stosowane w autach które miały "zapas" pod podłogą. Takie jest jego przeznaczenie, więc nie bardzo wiem w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to zbiorniki o deko innej konstrukcji

Pracowałem na SKP, przy której był punkt montażu inst. gazowej i szczerze mówiąc to pod samochód zakładali takie same zbiorniki.

..........

Nawet teraz dzwoniłem do "gazownika" i powiedział mi , że zbiorniki pod podłogę różnią się tylko umiejscowieniem wielozaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedział mi , że zbiorniki pod podłogę różnią się tylko umiejscowieniem wielozaworu.

 

I mocowaniem - i w tym rzecz...

 

Ten jest do bagażnika:

 

6e2ce93f.jpg

 

A ten pod auto:

 

zbiornik-toroidalny-lpg-w-kolo-600-220-56-l-gaz-2930314999.jpg

 

Różnice widać gołym okiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że chodzi Ci o inną konstrukcję wytrzymałościową.
jeden i drugi musi spełniać minimum minimo rum.

 

Przecież montaż Instalacji LPG odbywa się przy pomocy instrukcji montażu, opisanej przez producenta, dla każdej marki pojazdów.Jeżeli montażysta uprawia samowolkę w montażu ,to później są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodzi mi o bezpieczeństwo

W przypadku zbiorników montowanych pod podłogą wyeliminowane jest ryzyko przedostania się gazu do wnętrza pojazdu. Choć zbiorniki montowane w przestrzeni bagażowej mają specjalne pokrywy z uszczelką to praktyka dowodzi, że dość często są one niezbyt starannie montowane lub uszkodzone (zwłaszcza te plastikowe) i zabezpieczenia te czasami nie spełniają swojej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież montaż Instalacji LPG odbywa się przy pomocy instrukcji montażu, opisanej przez producenta
bardziej chodzi o proces technologiczny produkcji oraz materiały z jakich te zbiorniki wykonane są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Taka sytuacja. Mały samochodzik 4 osobowy, 1 siedzenie wymontowane i zamiast siedzenia leży sobie butla... w dowodzie wpisane 3 miejsca siedzące... czyli jakies zmiany konstrukcyjne były :D. No ale co z tą butlą ?? według załącznika do warunków technicznych 

8. zabrania się instalowania zbiorników w części przedniej pojazdu, w komorze silnika oraz w przestrzeni pasażerskiej

Idzie jakoś obejść tą przestrzeń pasażerską jak ma jakieś specjalne osłony czy  nie ma takiej opcji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Logen napisał:

Idzie jakoś obejść tą przestrzeń pasażerską jak ma jakieś specjalne osłony czy  nie ma takiej opcji

dla mnie kategorycznie nie byłoby mowy o jakimkolwiek obejściu, żadne osłony, zasłony czy inne firanki, wszystko co zamontowane ma być homologowane albo posiadać stosowne dopuszczenia ( protokoły, decyzje itp, itd.), koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tam żadnej osłony nie ma, jakaś płachta srebrna jak folia śniadaniowa. Auto widać że kombinowane bo to małe suzuki vitara a zarejestrowane jako samochód ciężarowy, 3 osobowy (2 miejsca z przodu 1 z tyłu). Drugie siedzenie z tyłu zostało wyrzucone i wsadzili tam butle, pasażer na tylnym siedzeniu może sobie piwo na tej butli trzymać :D, albo nogi jak będzie siedział bokiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część pasażerska to część pasażerska.

Przestrzeń bagażnika stanowi strefę do montażu zbiornika. Podobnie mają się różnego rodzaju schowki podpodłogowe, które mogą pełnić funkcję przestrzeni przeznaczonej dla różnego rodzaju zbiorników gazu. W blaszakach, furgonach, vanach i podobnych ciężarówkach przestrzeń/pomieszczenie do przewozu ładunków/towarów może służyć za miejsce do montażu zbiornika gazu, pod warunkiem że ten ostatni zostanie osłonięty/obudowany. No takie są zasady. Z takimi konstrukcjami się spotykałem. Tu w osobówce wyeliminowano siedzenie z części pasażerskiej, jak dobrze rozumiem, i w tej samej przestrzeni, czyli przestrzeni zakazanej dla zbiorników mimo wszystko zbiornik zamontowano. Po mojemu lipa i należy go czym prędzej wyeliminować z przestrzeni pasażerskiej. No sorry ale zbiornik zamontowany nad głowami pasażerów zawsze będzie zbiornikiem podsufitowym w części pasażerskiej. Inna bajka jak ktoś go na dach, czyli poza przestrzeń pasażerską wywali. No tak, czy nie tak?

 

Przykładowe foto zbiorników podpodłogowych 

 

 download.php?id=2812

 

(goły link nie zadziałał z zastosowaniem spacji i pominięciem dwukropka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze dwadzieścia lat temu widziałem fiata 126p, tak fiata na gaz to zaniemówiłem, zbiornik był na siedzeniu pasażera z tyłu obudowany drewnianymi ściankami. To był wyczyn czyż nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kurant2000 napisał:

To był wyczyn czyż nie ?

a jak rozwiązano sposób podgrzewania parownika? to jest dla mnie ciekawe? no chyba że to był 126p Bis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.