Skocz do zawartości
  • Aktualne tematy

  • Aktywni użytkownicy

    1. 1
      rurek777
      rurek777
      2
    2. 2
      Rafi90
      Rafi90
      2
    3. 3
      Matheo13106
      Matheo13106
      1
    4. 4
      Wojtek_L
      Wojtek_L
      1
    5. 5
      cezary
      cezary
      1
  • Aktualne posty

    • Dawid_J
      Zmiany z silnika np. 2.0 na 1.9 lub 2.5 na 2.0 robimy na stacji . Zmiana w drugą stronę przedyskutowana z współpracownikami nasuwa wniosek co z układem hamulcowym skoro pojazd jest mocniejszy cieższy itd . Temat podejrzewam rzeka . Ja zmiane z 2.0 na 5.0 bez dostosowania hamulców ( pytanie czy wolno ingerowac w układ hamulcowy ) odmawiam .  
    • Dawid_J
      Dzwonisz do WK który wydał dowód i informujesz o zamieszaniu . Oczywiście klienta też należy poinformować o tym że będzie się musiał udać do WK . Nastepnego badania bym nie robił dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona . Kwestia nie zauważenia tego dwa lata temu , no cóż nikt nie jest doskonały i błedy sie zdarzaja . Czy nadzór za to wyciągnie konsekwencje wątpie ale pewności nie ma. 
    • Rafi90
      Nie ma przeciwwskazań. Na wagę po zmianach, później badanie ZK wymiana dowodu i tyle.
    • Krzysztofk
      Witam. Mam taki przypadek z urusem C330, produkcja 1986, a w dowodzie data pierwszej rejestracji 2016 rok. Robiłem badanie dwa lata temu i jakoś nie zwrociłem uwagi na ta datę, dopiero dzis przy badaniu. I moje pytanie jak byscie widzieli sprawę do rozwiązania. Z cep wychodzi pierwszy własciciel w 2011 r., rejestracja czasowa  w 2016 i pełna rejestarcja 2017 Zanim zaczniesz pisać upewnij się także, czy dioda "Caps Lock" się nie świeci
    • wadi
      Zgoda , mowa tu o przyczepie o DMC do 1,5 t. , powyżej 1,5 t - wymaga się zahamowania  samoczynnego na wypadek wypięcia i dotyczy to wszystkich przyczep z małym  wyjątkiem , a konkretnie  przyczep - maszyn rolniczych - np agregaty  pół zawieszane itp., gdzie nie wymaga się układu hamulcowego  do DMC 3t.  Nawet w przypadku przyczep z hamulcem najazdowym  ( DMC do 5 t ) konstrukcja tego układu zapewnia spełnienie warunku  ( ust. 2 b ) -  opadający dyszel uruchamia hamulec .
  • Najbliższe urodziny

    Brak użytkowników do pokazania

  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      10 509
    • Najwięcej online
      1 667

    Davedxx
    Najnowszy użytkownik
    Davedxx
    Rejestracja
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.