Skocz do zawartości
  • Aktualne tematy

  • Aktywni użytkownicy

    1. 1
      Mecher
      Mecher
      2
    2. 2
      Paprock
      Paprock
      2
    3. 3
      Dawid_J
      Dawid_J
      1
    4. 4
      danielg539
      danielg539
      1
    5. 5
      diagnosta25
      diagnosta25
      1
  • Aktualne posty

    • raffa
      Czyli byłaby to zmiana z L1e na L3e. Muszę wszystko posprawdzać i będę myśleć. Na razie wiem, że była wersja tego skutera o pojemności 125 cm3, to może trochę ułatwić. Jedno pytanie: czy motocykl może być dwusuwowy? Znaczy inaczej: czy można w 2024 roku zalegalizować wymianę silnika, więc zmianę kategorii pojazdu wyprodukowanego i pierwszy raz zarejestrowanego w 2003 roku z dwusuwowego motoroweru na dwusuwowy motocykl? Bo o ile mi wiadomo, nowych dwusuwów nie można rejestrować od kilku lat.  
    • rurek777
      w takich przypadkach robię fotkę i przypinam do dok. jeszcze nie miałem zwrotu
    • raffa
      No tak, przepisy a życie, dwie odległe sprawy, jak wiadomo. Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł - wywalić reflektory ze zderzaka i założyć jakieś LEDowe zespolone homologowane, pionowo na bocznych słupkach kontenera, na wysokości zgodnej z przepisami. Stojąc za samochodem np. w korku kompletnie nie widać tych reflektorów, chyba, że z gokarta No ale jeśli już, to poczekam z tym jakiś czas, niedawno udało mi się dojść z tymi głównymi do porządku (poprawka instalacji, kolejna wymiana klosza), zobaczymy, jak będą się sprawować podczas jesieni / zimy. Wtedy wrócę do czytania przepisów, czy wszystkie odległości są OK. Ale udało mi się też znaleźć na allegro lampę LED z odpowiednią homologacją. Wg mnie tam nad kółkiem ze znakiem homologacji europejskiej jest wytłoczone AR. Do potwierdzenia ze sprzedającym. I myślę, że para takich by rozwiązała sprawę ciemni za samochodem. Zobaczymy, co powie diagnosta na stacji Jak nie zwróci uwagi, to poczekam do momentu, aż oryginalne lampy zaczną się sypać.  
    • danielg539
      Zapewne są to reflektory robocze a je można montować tylko w ciągnikach rolniczych aczkolwiek dość często się je spotyka w ciężarówkach - przepisy swoje a życie swoje...
    • Jacdiag
      A @TeDe może być szarpany za "potwierdzenie nieprawdy" .
  • Najbliższe urodziny

    Brak użytkowników do pokazania

  • Statystyki użytkowników

    • Użytkowników
      10 601
    • Najwięcej online
      1 667

    Adamjak
    Najnowszy użytkownik
    Adamjak
    Rejestracja
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.