Skocz do zawartości

Quad a strach w oczach diagnostów


michalek206

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie :)

Mam do Was pytanie.Kupiłem rocznego quada,który posiada wszystkie wymagane dokumenty,tj dowód,oc,wyciąg z homologacji.Pojechałem sobie dzisiaj do diagnosty bo skończył się przegląd no a on zaczął ściemniać...po dłuższej rozmowie i przekopaniu przez niego stosu różnych artykułów prawnych , powiedział żebym jechał do innej stacji bo on nie podejmie ryzyka że da mi przegląd a ja się potem rozwale i będzie na niego ;/ no to co najmniej głupia odpowiedź bo i dlaczego on miał być winny?? Jeżeli pojazd którym przyjechałem jest sprawny,zarejestrowany,homologowany do Polskich warunków?? No powiem wam że mocno się zdziwiłem,bo rozumiałbym jak by coś tam było grzebane,robione itp , ale to w 100% oryginalny quad i do tego w bdb stanie.Czy diagnosta może odmówić przeprowadzenia badania? rozumiem jak by to było z przyczyn prawnych typu braku jakiegoś dokumentu,ale ja mam wszystko co trzeba.Czy ktoś w okolicach Krakowa,Niepołomic, jest na tyle kumaty żeby zrobić taki przegląd?? Quad jest rejestrowany jako samochod inny.Proszę o odpowiedź bo teraz nie wiem jak ja go mogę przejerestrować na siebie jak nie ma przeglądu;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michalek206

    14

  • danielg539

    11

  • JANUSZ60

    10

  • IVVO

    8

Podaj więcej informacji bo sam rodzaj pojazdu to za mało.

Z tyłu w dowodzie rejestracyjnym masz pola oznaczone literkami F,G,P podaj jakie tam są wartości może wtedy czegoś więcej się dowiemy i ewentualnie powiemy dlaczego diagnosta Cię pogonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quad jest rejestrowany jako samochod inny
Kupiłem rocznego quada,który posiada wszystkie wymagane dokumenty,tj dowód,oc,wyciąg z homologacji

Coś tu chyba nie pasuje, bo jak jest homo to quad powinien być sklasyfikowany raczej jako czterokołowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu chyba nie pasuje, bo jak jest homo to quad powinien być sklasyfikowany raczej jako czterokołowiec.
Rodzaj 19-samochodowy inny /01-czterokołowiec - raczej pasuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO, masz racje. Miałem na myśli samochodowy inny o podrodzaju inny ale taki podrodzaj wcale nie wynika z wypowiedzi autora tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w okolicach Krakowa,Niepołomic, jest na tyle kumaty żeby zrobić taki przegląd??

Obawiam się, ze u takiego właśnie byłeś ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciąg z homologacji

Raczej "wałka" z mocą nie powinno być

Kupiłem rocznego quada,który posiada wszystkie wymagane dokumenty,tj dowód,oc,wyciąg z homologacji

Rejestrowany prawdopodobnie w 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej "wałka" z mocą nie powinno być

Po czym tak sądzisz, dopóki nie wiemy co to i u kogo kupione, a Polak potrafi ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym tak sądzisz, dopóki nie wiemy co to i u kogo kupione, a Polak potrafi ,,,

A tu to masz całkowitą rację :D - ale skłaniam się raczej do Twojego wcześniejszego postu :razz:

Prawda jest taka - "Ja Panie tego nie mogę zrobić - jedz Pan na okręgówkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego jest to na razie żółte Seicento
Z czerwonymi pasami

Dokładnie i dopóki nie wiemy, czy to ulubione kolory klienta czy diagnosty (narazie michalek206) nic nie powiedział, możemy sobie tylko pogdybać,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas się robi quady, oczywiście jeżeli spełniają warunki. A że jest z nimi jak jest, to w roku mamy ze trzy cztery... nie więcej.

Tyle, ze do mnie to daleko jest... :evil:

 

Najlepiej to wrzuć skan dowodu. Bo w naszym zawodzie trzeba się wyrażać ściśle, a coś takiego:

samochod inny
nie istnieje w naszej terminologii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka: CFMOTO CF-5002a

Rocznik:2013 , pierwsza rejestracja:17.02.2014

rodzaj:samchodowy inny, F1-567,F2-567, G-357kg,J-L7e, K- e4*2002/24*1754*01,P1-493,00 , P2- 14,50 kw , P3 -P ,S1- 2, To są dane z dowodu , jak coś to mam jeszcze oryginalny wyciąg z homologacji i tam też jest napisane dokładnie co2 i takie tam , pewnie sami wiecie , ja to się średnio na tym znam bo nigdy nie miałem problemów z przeglądem , raczej unikam sytuacji takich , a tu mnie zaskoczono bo kupując ten pojazd kierowałem się tym że będę sobie mógł legalnie podróżować,a tu nawet nie mogę iść go zarejestrować.Jeżeli chodzi o diagnoste u którego byłem to tak jak tu ktoś napisał,najpierw posprawdzał papierzyska i czy wszystko się zgadza z wytycznymi L7e a jak stwierdził że jest ok , to powiedział jedź Pan gdzie indziej bo ja się boję , bo uprawnienia itp. Pytałem dlaczego , żeby mi podał dokładny powód to bym coś naprawił i przyjechał jeszcze raz , ale dał mi do zrozumienia,żebym "wypier..." ;) i teraz nie wiem co mam powiedzieć gdzie indziej? Wy wszyscy tak podchodzicie do quadów? Że to problem czy po prostu ten przypadek był jakiś wyjątkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie dziw się - z quadami jest tyle "wałków" , że diagności "dmuchają na zimne" W/g mnie wszystko jest OK - papierologicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1-493,00 , P2- 14,50 kw ,

Faktycznie, papierologicznie pod warunkiem, że te parametry potwierdza papier inny niż DR ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, papierologicznie pod warunkiem, że te parametry potwierdza papier inny niż DR

W/g instrukcji 24kW/33KM - ale "homologacja" :shock: 14,5 kW :D. Kolego wrzuć skan tej homo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka: CFMOTO CF-5002a

Rocznik:2013 , pierwsza rejestracja:17.02.2014

Dlaczego skończyło się badanie już po roku od pierwszej rejestracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

 

Andrzej65, Nie ma tu nic o INNY-m więc roczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy G przypadkiem nie wynosi 367kg?

Nie -357kg, moc 14,5kW. Samochodowy inny,czterokołowiec.

Typ homologacyjny CF 500-2a ,brak modelu(nazwy handlowej) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie rację , dostaje przegląd na roczek , homologację wrzucę wieczorkiem , jak tylko dorwę jakiś skaner.Ale generalnie jeżeli chodzi o papiery jak i stan pojazdu , mogę oczywiście was tylko zapewniać , jest wszystko ok.Służył do odśnieżania w firmie a ja go od nich odkupiłem.Zresztą nawet nie o stan tu chodzi,bo jeżeli diagnosta by powiedział że coś jest tylko nie tak to bez zbędnych ceregieli naprawiam i już,ale tutaj było jasno powiedziane że się boi i już,że się zabije na tym a potem przyjdą do niego.No to zapytałem czy jak się zabiję normalnym autem to też "po niego przyjdą" to mi odpowiedział że on nie zrobi i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

357kg

Czyli lipa, bo ładowność wynosi 210 kg :( . Raczej nie jest to czterokołowiec do przewozu rzeczy. Znowu wychodzi inne liczenie mas do homo niż to wynika z naszych przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.