Skocz do zawartości

VIN w przyczepach


mac73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie numeru ramy,czy jest wymagany 17 znakowy VIN w przyczepach ciężarowych rejestrowanych po raz pierwszy po 1 styczniu 2003r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    22

  • Psuj

    14

  • Paprock

    12

  • ketiw38

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały

na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową

określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego

po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy

przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia

z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
§ 11.

1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

Mam nadzieję, że o ten przepis chodziło tobie.

Możesz wskazać interpretację jego?

Bo ja mam swoją

primo - jest on źle napisany

Z definicji

33) pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;
Więc już nie można pisać o przyczepie, a tym bardziej ciągniku rolniczym w tym punkcie.

Secundo - nie dotyczy przyczep do łączenia z ciągnikiem rolniczym, pojazdu wolnobieżnego,

Proszę nie zapominać o liczbie mnogiej:

z tymi pojazdami

Nie jest napisane z tym pojazdem - oczywiście pojazdem samochodowym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pojazdami, czyli ze wszystkimi wymienionymi w tym przepisie (a nie tylko ciągnikiem rolniczym i pojazdem wolnobieżnym). Potwierdza to pismo z ministerstwa.

 

A nawet zakładając, że dotyczy to przyczepy do łączenia z ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym - to jak rozpoznajecie te przyczepy do łączenia z wolnobieżnym? Co je wyróżnia? I skąd wiadomo, że ta konkretna nie jest właśnie taka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :-D

Według mnie cały ten zapis można obalić i pojazd samochodowy nie musi posiadać nr VIN. W przepisie stoi że pojazd samochodowy ma mieć VIN albo nr.... oraz TZ :-D

Mogliby się zdecydować co....

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza to pismo z ministerstwa.
możesz wskazać, które?

Z chęcią je sobie przypomnę, bo myślałem, że ten wpis:

michal_k, - jak będziesz czytał p.2 :medit:
Wszystko wytłumaczy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek mnie uprzedził. To jeszcze odpowiedz Waldek na moje pytanie - jak rozpoznajesz przyczepy przeznaczone do łączenia z pojazdami wolnobieżnymi? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd wolnobieżny-kolejka turystyczna***

 

 

No to pojazd - a co z przyczepą? A ja mówię o "zwykłych" przyczepach, nie do kolejki. Przepis istniał zanim się kolejka pojawiła. Zresztą "przyczepa-kolejka turystyczna" może być łączona nie tylko z wolnobieżnym, ale również z ciągnikiem rolniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą "przyczepa-kolejka turystyczna" może być łączona nie tylko z wolnobieżnym, ale również z ciągnikiem rolniczym.

A to na jakiej podstawie?

 

Rozumiem, że rolniczą też możesz do ciężarówki podpiąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.