Skocz do zawartości

VIN w przyczepach


mac73

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamierzam tego rzecz jasna używać w Polsce

 

Chciałem kupić pistolet, mimo, że obiecywałem iż nie będę używał, nie chcieli mi sprzedać - rasiści jedni...

 

Jest cała lista (rozporządzenie) jakie pojazdy w co się wyposaża.

 

No ale wiem, że jesteś na "haki" cięty i nawet każesz je z zabytków demontować, mimo iż były fabrycznie zamontowane (sprzęg artyleryjski) :x

 

Co to ma do tematu? Nie raz Ci powiedziałem, zrób uprawnienia, będziesz klepał badania i SAM ponosił odpowiedzialność, bo w tej chwili nie masz ŻADNEJ, a niejeden diagnosta by mógł wyrok dostać korzystając z Twoich rad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    22

  • Psuj

    14

  • Paprock

    12

  • ketiw38

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kiepskie te przykłady. Posiadanie broni jest prawnie zabronione. Posiadanie zaczepu w przyczepie ciężarowej NIE. Mogę go mieć i tyle. Korzystanie z niego to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj - podaj podstawę prawną na N i tyle. I nie strasz wyrokami - albo zacytuj taki, że diagnosta stracił uprawnienia za zaczep w przyczepie ciężarowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabieraj głosu bo nie masz uprawnień - czy to nie wystarczy za podstawę prawną?

 

Swoją drogą ciekawe jakby tak w każdej grupie zawodowej postępowano. Np. trudna operacja, a tu lekarz stwierdza "komplikacje mogą być,to wolę nie operować" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. trudna operacja, a tu lekarz stwierdza "komplikacje mogą być,to wolę nie operować" 8)
Dużo lekarzy z tego korzysta :!:

 

 

I nikt ich nie pyta o podstawę prawną :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj - podaj podstawę prawną na N i tyle.

 

PORD Art 66.5. Minister właściwy do spraw transportu w porozumieniu z ministrami właściwym do spraw

wewnętrznych oraz Obrony Narodowej określi, w drodze rozporządzenia, warunki techniczne pojazdów

oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia.

 

 

Rozporządzenie:

 

Zaczep jest wyposażeniem rolniczej, nie ciężarowej.

 

Załącznik nr 1, dział 1, Uwagi 2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczep jest wyposażeniem rolniczej, nie ciężarowej.

 

Konkretny paragraf poproszę. Ponadto, co w sytuacji, kiedy chcę ciągnąć ciągnikiem 2 przyczepy ciężarowe? Też mi tego "zabronisz"? Oczywiście na ostatniej będzie "trójkąt" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem,należy poodejmować :-D

3. Dopuszczalne jest uczestniczenie w ruchu:

1a) przyczepy ciężarowej rolniczej o szerokości nieprzekraczającej 3,00 m, jeżeli jest wyposażona w opony specjalne, a przekroczenie szerokości 2,55 m może wynikać jedynie z szerokości zamontowanych opon specjalnych;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie opony niewątpliwie musza być szersze od standardowych ale z racji braku definicji opon specjalnych przepis traci sens. Lepiej by brzmiało gdyby opony te nazwać wielkogabarytowymi ale by tak zrobić to trzeba mieć zmysł techniczny :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczep jest wyposażeniem rolniczej, nie ciężarowej.

 

Konkretny paragraf poproszę.

 

A sam sobie poszukaj zapisu o zestawach pojazdów, nie znasz? To jak pracujesz na takim stanowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam sobie poszukaj zapisu o zestawach pojazdów, nie znasz?

 

Nie znam takiego, który by zabraniał ciągnięcia ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym dwóch przyczep ciężarowych. A jak te przyczepy ze sobą połączysz, skoro "zabraniasz" im posiadania zaczepu? :razz:

 

Wymyśliłeś sobie, że przyczepa inna niż rolnicza nie może posiadać zaczepu, nie mając na to żadnej podstawy. A to, że taka przyczepa może zaczep posiadać, nie oznacza oczywiście, że zawsze można go użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa ciężarowa nie jest przystosowana do zaczepu z tyłu pojazdu [sama tylna belka] i producenci w homologacji nie mają tego ujętego - także zakaz wynikałby chociażby z tego.

Montaż czegoś co nie przewiduje producent i używać tego niezgodnie z przepisami ... w razie "W" kiepsko to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa ciężarowa nie jest przystosowana do zaczepu z tyłu pojazdu [sama tylna belka] i producenci w homologacji nie mają tego ujętego - także zakaz wynikałby chociażby z tego.

 

To już sensowny argument. Ale czy "słynne" przyczepy D47 w wersji rolniczej i ciężarowej różnią się tylną belką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belką jako belką pewnie nie, ale jej wzmocnieniem bardzo pradopodobne. Tzn. "rolnicza" pewnie ma wzmocnienie belki. Tak samo w niektórych ciężarowych samochodach.Te przystosowane do "haka" mają podwójną belkę lu wzmocnioną. Tak było w MAN-ach. Gruszki, ciągniki siodłowe miały pojedyńczą belkę. Podobnie Volvo. Jak w nowych nie wiem, ale uważam, iż podobnie - w czasach cięć kosztów produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam ktore z nich mialy hamulec postojowy w tylnej belce i za pomoca linek blokowaly tylne kola. To pokretlo w ksztalcie kolka bylo w jednej poprzeczce z blachy wygietej w C. Przepraszam za pisownie, ale pisze na innej klawiaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno te, które nie posiadały siłowników membranowo-rozpręznych, bo tylko dzięli lince mogły pozostać zahamowane gdy nie było ciśnienia w układzie pneumatycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że taka przyczepa może zaczep posiadać, nie oznacza oczywiście, że zawsze można go użyć.

 

Twoim tokiem rozumowania, mogę sobie na osobówkę zapodać a tak ze 16 reflektorów. Powiem, że to światła robocze. To nic, że są one wyposażeniem ciągnika rolniczego, przecież żaden przepis nie zabrania zamontowania ich na osobówce, a zresztą to że je zamontuję, to nie znaczy, że je będę używał...

 

Brawo Ty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.