Skocz do zawartości

Badania anglików "po nowemu"


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

jaka procedura jak nigdzie w dokumentach M1 nie ma???

Po to określili jako element wspólny kategorię i rodzaj aby jakoś te pojazdy filtrować.

No takie mam zdanie przynajmniej.

 

stanowisko WK Poznań

ang.thumb.jpg.a6e0dc066e4cca998d663eefffefff82.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... niestety ale tak to już będzie,zobaczysz ile zostanie dopuszczonych bez M1,z niepozmienianymi lampami,lusterkami.....

"amerykańca" można to i "anglika"...... :-(

"Czepiasz się Pan,wcześniej nikt nie robił problemu......"

 

A ile już jeżdzi zarejestrowanych wcześniej, po przekładce kiery ale bez zmiany lamp przednich czy tez świateł przeciwmgielnych ...

 

Niestety żaden póżniej nie wrócił .... a ja się czepiam dalej :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa po przekładce. :)

 

Skąd to wiedziałaś ,diagnosta wpisał ?

Tak, diagnosta wpisał.

I powiem szczerze trochę zdziwiło mnie Twoje pytanie, bo dlaczego nie miałby wpisać na zaświadczeniu informacji o zmianie konstrukcyjnej, która w obecnym stanie prawnym ma znaczenie?

Wcześniej diagności zazwyczaj też wpisywali informację o przełożeniu kierownicy, ale to było jako: INNE UWAGI.

Natomiast obecnie według mnie jest to już raczej: dana niezbędna do rejestracji, bo przecież WK musi w takiej sytuacji dokonać odpowiedniej adnotacji w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zapis o którym piszesz dotyczy sytuacji kiedy kierownica na tzw. pierwszym była z prawej i tak został zarejestrowany a następnie klient zmienił strony.Na tzw pierwszym skąd diagnosta ma wiedzieć,że auto jest po przekładce jeśli jest zrobione profesjonalnie.(przecież mogą się trafić auta tzw europejskie z Anglii ) Tak kombinuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - może trafić się też auto tzw. europejskie :)

 

Zatem możliwe są 3 sytuacje w przypadku sprowadzenia tzw. anglików

1) w zaświadczeniu nie ma żadnych adnotacji - znaczy pojazd "europejski" - WK nie wpisuje żadnych adnotacji.

 

2) w zaświadczeniu adnotacja zacytowana z pkt 8 o przystosowaniu... - znaczy kierownica po prawej stronie, lampy, lusterka itd. zmienione - WK wpisuje odpowiednią adnotację.

 

3) w zaświadczeniu informacja o przekładce - znaczy, że wszystko jest " po naszemu", ale mimo to WK musi wpisać adnotację KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE.

 

Ja tak to widzę. :-)

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zaświadczeniu informacja o przekładce
Co Wy na to?

 

Tylko tyle, że zgodnie ze zmianami Waszych przepisów masz rację, WK musi wpisać,

jednak zgodnie ze zmianami Naszych przepisów, diagnosta już nie ma takiego obowiązku. Jak zwykle po polsku ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– konstrukcyjnie przystosowany do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej

stronie pojazdu), który został następnie przebudowany i przystosowany do ruchu prawostronnego

(z kierownicą umieszczoną po lewej stronie pojazdu).”;

 

Wg mnie zapis ten dotyczy poj. zarejestrowanego z kierownicą po prawej Wy to wpisaliście w DR, następnie klient przekłada na "lewo" i przyjeżdża OBT np po roku, następuje zmiana zapisu w DR i diagnosta chyba robi badanie Zmiany Konstrukcyjne.

Tak kombinuję sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak zgodnie ze zmianami Naszych przepisów, diagnosta już nie ma takiego obowiązku.

 

:ok

 

następnie klient przekłada na "lewo" i przyjeżdża OBT np po roku, następuje zmiana zapisu w DR i diagnosta chyba robi badanie Zmiany Konstrukcyjne.

 

Absolutnie nie. Nie będzie żadnych zmian konstrukcyjnych, a zapis pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego,klient rejestruje z kierownicą po prawej jest wpis w DR,przyjeżdża za rok a ja widzę kierownicę po lewej i co nic nie robię tylko badam stawiam stempel i jest oki? Coś tu nie "halo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w tym zapisie chodzi o to ,że pojazd fabrycznie wyszedł jako konstrukcyjnie przystosowany do ruchu lewostronnego.I tylko o to.Bez wzgledu na dalszą jego historię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.