Skocz do zawartości

Badania anglików "po nowemu"


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę iść za daleko z wnioskami ale czy nie byłoby najwłaściwsze:

- badanie techniczne w zakresie tylko anglika (światła, lusterka, prędkościomierz, dokumenty z M1),

- w terminie badania przepisujemy datę z angielskiego zaświadczenia.

 

Nie byłoby. Należy wyznaczyć termin, bo wykonuje się BADANIE OKRESOWE (nie ważne, że z krótkim zakresem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W angielskim DR nie ma terminu badania, ale np. w niemieckim jest. "Anglik" może się trafić z różnych krajów.

 

[ Dodano: 21-08-2015, 10:14 ]

O badaniu dla "anglików" mówi Art.81.ust.4(tiret135) pkt.2b, a nie ust.6, natomiast o terminie ust.5. Tak ja to rozumię.

 

O terminach mówi ust. 6. Natomiast w ust. 4 jest zawarta informacja, że anglik musi przejść badanie okresowe (mimo tego, że w DR zawarty jest "ważny" termin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, probuje sie dowiedziec co z ciezarowkami z Angli?

czy rejestrujemy tylko osobowki?

w Urzedach powiedziano mi i tak i tak

mowia ze jak bedzie badanie OK to zarejestruja

a z ustawy wynika ze tylko M1

zreszta ktos wie dlaczego niby ciezarowki nie ?

ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, probuje sie dowiedziec co z ciezarowkami z Angli?

 

Jeśli przekraczają 40 km/h i nie są sprzed 1985 roku to muszą mieć kierownicę po lewej.

 

mowia ze jak bedzie badanie OK to zarejestruja

 

A badanie będzie OK jeśli kierownica będzie przełożona.

 

a z ustawy wynika ze tylko M1

 

Nie z ustawy, a z rozporządzenia.

 

zreszta ktos wie dlaczego niby ciezarowki nie ?

 

Bo wyrok trybunału dotyczył samochodów osobowych. Minister musiał więc dopuścić osobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wyznaczyć termin, bo wykonuje się BADANIE OKRESOWE (nie ważne, że z krótkim zakresem).

 

Każesz diagnoście chlasnąć przegląd na rok, bez sprawdzenia hamulców i zawieszenia? Ty jesteś odważny w takich tezach, bo i tak nie ponosisz odpowiedzialności, ale diagnosta będzie po prostu głupi.

 

Krótki zakres przysługuje tylko dla pojazdu nowego, zarejestrowanego nie starszego niż trzy lata, lub zarejestrowanego z potwierdzonym dokumentem badaniem technicznym - i u mnie dostanie co najwyżej "zgodnie z DR"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] u mnie dostanie co najwyżej "zgodnie z DR"

System nie puści. Przynajmniej Stacja.SQL Norcom'u. Chyba, że datę przepiszesz ręcznie z zagranicznego DR. Pisałem o tym wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każesz diagnoście chlasnąć przegląd na rok, bez sprawdzenia hamulców i zawieszenia?

Ale własnie o to chodz jak pisał michał_k , że należy wyznaczyć termin NBT ponieważ dla zarejestrowanego anglika trzeba wykonać badanie okresowe w pełnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy wyznaczyć termin NBT ponieważ dla zarejestrowanego anglika trzeba wykonać badanie okresowe w pełnym zakresie

 

Ja go rozumiem, że diagnosta ma zrobić krótkie okresowe i dać tnb. A tak nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rozumiem , że krótkie okresowe nie może zakończyć się TNBT ponieważ bez względu na ważność badania anglika , diagnosta i tak musi wykonać pełne okresowe i wyznaczyć NTBT ( wykonując tym samy w tym tzw short zakres). No chyba , że ja żle rozumiem .

ten krótki zakres to tylko dla nówka funkiel nie śmigany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go rozumiem, że diagnosta ma zrobić krótkie okresowe i dać tnb. A tak nie będzie...

 

Dobrze rozumiesz. Nie moja wina, że minister wypuścił bubel prawny. Okresowe = wyznaczenie terminu. A jego zakres zgodnie z rozporządzeniem (krótki). Odpowiedzialność bierze minister, bo diagnosta wykonał badanie zgodnie z zakresem (krótkim) i wyznaczył termin zgodnie z ustawą (bo musiał).

 

[ Dodano: 21-08-2015, 14:33 ]

A ja rozumiem , że krótkie okresowe nie może zakończyć się TNBT ponieważ bez względu na ważność badania anglika , diagnosta i tak musi wykonać pełne okresowe i wyznaczyć NTBT

 

Tak powinno być, ale literalnie jest inaczej. Diagnostę obliguje termin z zagranicznego DR - diagnosta wykonuje wtedy krótki zakres (i termin ten ma znaczenie jedynie dla zakresu badania, a nie terminu następnego badania). Jednakże terminu tego uznać nie można, gdyż zgodnie z ustawą pojazd musi przejść OBT, a skoro OBT to trzeba wyznaczyć termin (dla starszych aut będzie to rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz. Nie moja wina, że minister wypuścił bubel prawny. Okresowe = wyznaczenie terminu. A jego zakres zgodnie z rozporządzeniem (krótki). Odpowiedzialność bierze minister, bo diagnosta wykonał badanie zgodnie z zakresem (krótkim) i wyznaczył termin zgodnie z ustawą (bo musiał).

A czy wyznaczenie terminu MUSI być na 1 rok/2 lata? Nie możemy wpisać okresu na jaki jest dopuszczony w zagranicznym DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam będę wykonywał zawsze pełny zakres dla "anglików"-zgodnie z ustawą :)

 

I tak będzie w 99% przypadków, bo nie sądzę, żeby się trafił anglik (który zazwyczaj jest z Anglii) z ważnym badaniem w DR.

 

[ Dodano: 21-08-2015, 14:37 ]

A czy wyznaczenie terminu MUSI być na 1 rok/2 lata? Nie możemy wpisać okresu na jaki jest dopuszczony w zagranicznym DR?

 

Nie możesz wpisywać innego okresu niż nasza ustawa przewiduje. Skoro przyjeżdżam na OBT to na następnym pojawię się za rok, zgodnie z art. 81 ust. 6. Za przeproszeniem g... mnie obchodzi zakres badania (krótki) - ustawa najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ważnym badaniem w DR.

A nawet gdyby miał to jego badanie jest nieważne-..........z wyjatkiem,.......,pojazdów konstrukcyjnie przystosowanych do ruchu lewostronnego.(zapis w ustawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja wina, że minister wypuścił bubel prawny. Okresowe = wyznaczenie terminu

jako diagosta będę postepować zgodnie z logiką a nie bublami ministerialnymi czyli pełen zakres badania okresowego + krótki zakres ( nazwane badaniem okresowym rownież ) odnośni dostosowania anglika i to bedzie = wyznaczenie następnego terminu BT. Można ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dla diagnosty tak

Dla mnie jako diagnosty ustawa wyraźnie mówi jakie badanie mam wykonać.

Czy dla tych pojazdów mamy jakieś zakresy okresowego???

 

"–222) z wyjątkiem taksówki, pojazdu uprzywilejowanego lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych, pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.