Skocz do zawartości
alexas1

Zmiana DMC MAN

Rekomendowane odpowiedzi

yogi1984
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, ryba napisał:

Wszelkie kombinacje przy F2  to nie nasza działka to mogą zrobić tylko producent

Raczej przy F1🤔

F2 jeśli przepisy pozwalają i ograniczają  ten parametr to diagnosta może a nawet musi ograniczyć- dostosować ten parametr do przepisów przy 1OBT.

Edytowane przez yogi1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krzysiak
Napisano (edytowane)

WK zamurowany, nie puszczą DIP'a z F2 na 18t i koniec. Jedynie w ZK które były robione tę wartość przyjmują, do tego kazali dodać informację skąd ją wzięliśmy (TZ, dokument z niemieckiego badania na którym to zmniejszono). Generalnie docelowo 18 będzie, ale ze zmian.

Edytowane przez krzysiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
33 minuty temu, krzysiak napisał:

WK zamurowany, nie puszczą DIP'a z F2 na 18t i koniec.

To nie Twój problem, że ktoś nie zna przepisów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aboz

A wystarczyło puścić przez dziennik podawczy urzędu i czekać na uzasadnienie decyzji. @michal_k ile macie na wydanie decyzji? Chyba mniej niż 3 tygodnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wrc69

Oj, myślę że Art.35 KPA:

§ 1. Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki.
§ 2. Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia postępowania lub w oparciu o fakty i dowody powszechnie znane albo znane z urzędu organowi, przed którym toczy się postępowanie, bądź możliwe do ustalenia na podstawie danych, którymi rozporządza ten organ.
§ 3. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej –nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym – w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania.
§ 3a. Załatwienie sprawy w postępowaniu uproszczonym powinno nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie miesiąca od dnia wszczęcia postępowania.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krzysiak
3 godziny temu, aboz napisał:

A wystarczyło puścić przez dziennik podawczy urzędu i czekać na uzasadnienie decyzji. @michal_k ile macie na wydanie decyzji? Chyba mniej niż 3 tygodnie?

Już nie chcieliśmy się kopać z koniem, ostatecznie cel i tak osiągnięty, bo będzie 18t.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
13 minut temu, krzysiak napisał:

Już nie chcieliśmy się kopać z koniem, ostatecznie cel i tak osiągnięty,

Dzięki takim diagnostom jak Ty takie niedouczone WK będą dalej funkcjonować w najlepsze i wymuszać takie bzdury na kolejnych niedouczonych diagnostach. Dostałeś ode mnie cały wywód skąd się bierze DMC (z podstawami prawnymi), ale uległeś "panience z WK". Wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wrc69

Wy tam @michal_k macie jakieś swoje wewnętrzne forum, słyszałem, skąd się biorą takie rozbieżności w interpretowaniu prawa? Nie wszyscy czytają? Nie pytają się nawzajem, jak coś tam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k

Mamy wewnętrzne forum - ale jak to w życiu - każdy sobie. Podobnie jak na tym forum - dyskusje dyskusjami, a każdy zostaje przy swoim ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krzysiak
9 minut temu, michal_k napisał:

Dzięki takim diagnostom jak Ty takie niedouczone WK będą dalej funkcjonować w najlepsze i wymuszać takie bzdury na kolejnych niedouczonych diagnostach. Dostałeś ode mnie cały wywód skąd się bierze DMC (z podstawami prawnymi), ale uległeś "panience z WK". Wstyd.

To akurat nie ja, a zmiennik który tu robi od lat zadecydował (ja jestem na "przyuczeniu"). Z podobnym problemem walczył już z jakimś wydziałem przez 2 czy 3 miesiące i stwierdził że nie ma na to teraz ochoty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
10 minut temu, krzysiak napisał:

(ja jestem na "przyuczeniu").

Jakoś kiepsko widzę efekty tego przyuczenia jak:

10 minut temu, krzysiak napisał:

Z podobnym problemem walczył już z jakimś wydziałem przez 2 czy 3 miesiące i stwierdził że nie ma na to teraz ochoty.

Zatem prościej jest prawo złamać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cezary
13 minut temu, michal_k napisał:

każdy zostaje przy swoim

o NIE, z tym się nie zgodzę. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krzysiak
2 minuty temu, danielg539 napisał:

Jakoś kiepsko widzę efekty tego przyuczenia jak:

Zatem prościej jest prawo złamać.

Ja nie odpowiadam za badania czy decyzje innych, poprawiłem jak było, dziś jednak on zdecydował że będzie 12 i to dał klientowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
1 minutę temu, krzysiak napisał:

dziś jednak on zdecydował że będzie 12 i to dał klientow

Ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Michał nie może, więc ja napiszę wprost.

Jest wewnętrzne forum WK w intranecie serwerów MSW.

Ale podobnie jak to forum nie jest obowiązkowe i nie każdy je czyta, podobnie jest z tamtym.

Większym jednak problemem jest to, że zdecydowana część pracowników WK z przyczyn formalnych może je czytać, ale absolutnie nie pisać, czy brać pod uwagę rzeczy tam zawarte.

Wynika to z prostego stanu rzeczy. W tamtym - podobnie jak tu - najaktywniejszy udział biorą pracownicy ambitni, żywo zainteresowani swoją pracą, jej aspektami i chcący w ten sposób poszerzać swoją wiedzę. Ilu jest takich? No mniej więcej tylu samo, co diagnostów (czyli niewielu).

W efekcie jednak, niejeden szeregowy pracownik WK uczestniczący w forum systemu POJAZD, jak i poza pracą w forach takie jak to ma wiedzę faktyczną wyprzedzającą lata świetlne wiedzę wielu naczelników WK, sprawujących swoją władzę na "innych zasadach". Taki naczelnik jeden z drugim nigdy nie dopuści, żeby wyszło na jaw, że jest zwyczajnie głupszy od szeregowego pracownika WK z miejscowości X. Dlatego siłą rzeczy nigdy nie pozwoli, aby jego pracownicy korzystali z forum i wykorzystywali wiedzę tam zawartą. Proste :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wrc69

Taaa...

" Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego. "

Cytat: Car Piotr I Wielki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi