Skocz do zawartości
nowicjusz55555

Badanie okresowe bez DR

Rekomendowane odpowiedzi

nowicjusz55555

Witam, Panowie zgłosił się klient na badanie okresowe ale zagubił DR. Czy zgodnie z poz.1076 z 2015 par.2...- pozwoleniu czasowym, w tym dla pojazdu, o którym mowa w art. 70d ust. 3 ustawy wraz z kartą pojazdu, o ile została wydana, można wykonać OBT bez DR. Czy juz ktoś robił takie badanie bez DR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

Niby czytałeś ten paragraf, a jakbyś nie czytał ,,,

 

[ Dodano: 26-10-2015, 12:27 ]

Po to w końcu te zmiany powstały, by robić bez ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowicjusz55555

Janusz 60, czytałem ale zawsze lepiej potwierdzić. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
w tym dla pojazdu, o którym mowa w art. 70d ust. 3 ustawy
3. Nowy typ pojazdu specjalnego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, organów kontroli skarbowej, Służby Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Więziennej i jednostek ochrony przeciwpożarowej lub nowy typ pojazdu używanego do celów specjalnych, nie podlega obowiązkowi uzyskania świadectwa homologacji typu WE pojazdu oraz świadectwa homologacji typu pojazdu. Producent tych typów pojazdów może uzyskać świadectwo homologacji typu WE pojazdu, jeżeli typ pojazdu spełnia odpowiednie wymagania techniczne określone w przepisach wydanych na podstawie art. 70zm ust. 1 pkt 1.

- no co jak co, ale żeby z tak poważnych instytucji dowód zgubić 8/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Myślę Janusz, że trochę myląco dałeś tą swoją odpowiedź. Ale może i autor pytania niedokładnie napisał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
trochę myląco dałeś tą swoją odpowiedź

Niby autor wie o co chodzi, a jakoby Nas chciał sprawdzić jak to po zmianach robimy ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bogusław Maćkowski

(Dz. U. z 2015r., poz. 776 z późn. zm.) MATERIAŁ POMOCNICZY NIE STANOWI ŹRÓDŁA PRAWA

2015.08.15 zm. Dz.U.2015.1076 § 1 - (info na końcu) + kody ALFA2 Państw wg ISO 3166

 

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ1)

z dnia 26 czerwca 2012 r.

 

w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach2)

 

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) (4) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi w:

– dowodzie rejestracyjnym,

– pozwoleniu czasowym, w tym dla pojazdu, o którym mowa w art. 70d ust. 3 ustawy wraz z kartą pojazdu, o ile została wydana,

– karcie pojazdu dla pojazdu zarejestrowanego, łącznie z danymi i informacjami, o których mowa w § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 czerwca 2014 r. w sprawie centralnej ewidencji pojazdów (Dz. U. poz. 816),

– pokwitowaniu, o którym mowa w art. 132 ust. 2 ustawy, łącznie z danymi i informacjami, o których mowa w § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 czerwca 2014 r. w sprawie centralnej ewidencji pojazdów,

 

Przy zagubieniu dowodu rejestracyjnego po 15.08.2015r. istnieje możliwość identyfikacji pojazdu np. poprzez kartę pojazdu wraz z www.historiapojazdu.gov.pl

 

Poza przepisem:

Nadal można wydać zaświadczenie (w określonych przypadkach) o zarejestrowaniu pojazdu z tymi samymi danymi, co w dowodzie rejestracyjnym wraz z danymi z CEPIK stronka www jw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Nadal można wydać zaświadczenie (w określonych przypadkach) o zarejestrowaniu pojazdu z tymi samymi danymi, co w dowodzie rejestracyjnym wraz z danymi z CEPIK stronka www jw.

 

Uważasz, że takie zaświadczenie (jak rozumiem wydawane przy zagubieniu DR) również jest podstawą do przeprowadzenia badania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Dołączam się do pytania w jakich to przypadkach zaświadczenie - nawet z danymi CEP jest podstawą do badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markes30

Jak zwykle w MIiR zapomnieli o zaświadczeniu z WK i niestety nie jest ono literalnie wystarczające do wykonania badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aboz

[mod]to było

Jak zwykle w MIiR zapomnieli o zaświadczeniu z WK
Ale kolega Bogusław ma kontakt z MIiR i podobnie jak w przypadku walizki w autobusie, wie więcej :razz: Mam nadzieję, że kiedyś nadejdzie taki dzień, że urzędnik straci stanowisko, ba, możliwość utrzymania rodziny z urzędniczej pensji, za nadinterpretacje.[/mod]

ciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bogusław Maćkowski
Uważasz, że takie zaświadczenie (jak rozumiem wydawane przy zagubieniu DR) również jest podstawą do przeprowadzenia badania?

 

Myślę, że ma ono lepsze umocowanie prawne niż interpretacja ówczesna MIR, że na podstawie pokwitowań za zatrzymany dowód można identyfikować pojazd :-)

 

Prywatnie mogę nawet uważać, że dane na www.historiapojazdu.gov.pl są wiarygodne i wystarczające do przeprowadzenia identyfikacji bez okazywania jakichkolwiek innych dokumentów. Cieszę, się że MIR aktualizując sposób identyfikacji umożliwił dane z CEPIK przy karcie pojazdu, albo pokwitowaniu.

 

W zaświadczeniu są te same dane co w dow. rej czy karcie pojazdu a nawet więcej niż w pokwitowaniu.

 

Natomiast służbowo muszę czytać zapis par. 2 o identyfikacji. Natomiast na forum możemy wymieniać się poglądami i z nich wyciągać wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

A ja uważam, że to jest ubezwłasnowolnienie, że OK powinno się wymienić dokumenty na których można dokonać identyfikacji, a te które nie spełniają tych wymagań dostosować, Dlatego uważam, że powinien być stworzony właściwy wzór pokwitowania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
Dlatego uważam, że powinien być stworzony właściwy wzór pokwitowania.
ale to już było:

 

oczywiscie, że można, można również zmienić wzór Pokwitowania :P

 

http://www.forum.norcom.pl/viewtopic.php?p=188189

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

O zmianie wzoru pokwitowanie dyskutowaliśmy już nie raz i to dobrych parę lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
dyskutowaliśmy już nie raz i to dobrych parę lat temu.
zgadza się Danielu ale jakoś tak mi moje utkwiło ... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Prywatnie to ja uważam, że na Ziemi powinien panować pokój i nie powinno być głodu. Pytanie co to ma ze stanem faktycznym o którym tu rozmawiamy Boguś? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501

Prywatnie mogę nawet uważać, że dane na www.historiapojazdu.gov.pl są wiarygodne i wystarczające do przeprowadzenia identyfikacji bez okazywania jakichkolwiek innych dokumentów.

Podstawiam żółte Seicento, bez jakichkolwiek dokumentów, życzę powodzenia w sobotę lub każdy inny dzień po godzinie 16 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmotor

Witam.

Naczepa ciężarowa-dowód rej. zabrany za brak badania.Naczepa=brak karty pojazdu,

czyli identyfikacji dokonuje na podst. pokwitowania + historiagov??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No ja to widzę tak, że minimum trzy dane pojazdu muszą w całości znajdować się w Pokwitowaniu, a są to:

• numer rejestracyjny,

• numer VIN/podwozia/nadwozia/ramy,

• data pierwszej rejestracji.

Jak to po legalu sprawdzone mam, to resztę porównuje z historiąpojazdugovpeel:

– pokwitowaniu, o którym mowa w art. 132 ust. 2 ustawy, łącznie z danymi i informacjami, o których mowa w § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 czerwca 2014 r. w sprawiecentralnej ewidencji pojazdów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Skąd te wymagania co do minimum tego co ma być na pokwitowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Skąd te wymagania co do minimum tego co ma być na pokwitowaniu?

 

Te dane trzeba wpisać żeby uzyskać dostęp do "historii pojazdu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Data I rej. jest na pokwitowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Data I rej. jest na pokwitowaniu?

 

Jest. Inaczej skąd by diagnosta miał wiedzieć, jakie warunki techniczne stosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Jest.

Może lepiej- powinna być,bo raczej jest różnie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.