Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja


g-ksiazc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przyjeżdza samochód z niemiec bez tablic z brifem , tłumaczony dowód rejestracyjny niemiecki przez przysięgłego tłumacza :

- brif orginał

- brak orginalnego dowodu niemieckiego lub tylko ksero dowodu orginalnego

- brak tablic niemieckich

Co robić - czy można przystąpić do badania z wynikem pozytywnym czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    12

  • Marek1

    10

  • blakop

    7

  • JANUSZ60

    3

- brak tablic niemieckich

zgodnie z nowymi przepisami TR sprowadzonych za zagranicy :) Nas nie interesuje

tłumaczony dowód rejestracyjny niemiecki przez przysięgłego tłumacza

czyli masz wszystko na tacy podane :oops:

Bez oryginałów nie dotykam!

a czemu skoro masz to samo z ksero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a tu wskażesz przepis, że badanie wykonuje się "na briefie" czy też do odczuć się uciekniesz.

Literalnie poproszę na podstawie rozporządzenia zwanego "zakresem" co z czym, kiedy i jak.

Dzięki na zaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie potoczny język handlarzy, dla których KAŻDY MOŻLIWY dokument pojazdu z zagranicy (dowód rejestracyjny, wszelkie karty pojazdu i inne), niezależnie od kraju pochodzenia jest "brifem" :razz: to może bym pomógł.

 

Ja szczerze mówiąc nie wiem co tak naprawdę klient miał w ręku i w jakim dokumencie był jaki zapis...

 

Przypominam - "brif" to chodnikowa nazwa niewydawanego już od lat dokumentu "Fahrzeugbrief", który był odpowiednikiem naszej karty pojazdu i taki miał charakter. Do tego był dowód rejestracyjny, czyli "Fahrzeugschein". I jeśli gdziekolwiek można jeszcze trafić ten zestaw dokumentów (jakiś "zabytek"??) to zrobienie przeglądu możliwe jest tylko i wyłącznie na tym drugim dokumencie.

 

Obecnie mamy dowód rejestracyjny o nazwie "Zulassungsbescheinigung" cz. I i II - i tu z kolei też tylko pierwsza część jest dowodem na podstawie którego można zrobić badanie.

 

To w końcu co miał ten Klient? Brief? Dowód (w tekście jest raz tak, a raz inaczej), czy może w ogóle tylko tłumaczenia, bo ja nic z tego nie wiem... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pytanie? O co chodzi?

Jest brief oryginał. Jest tłumaczenie dowodu.

Brakuje oryginału dowodu albo w zamian jest ksero dowodu.

Jak znam praktyki, to kopia w zielonkawym kolorze zaiste. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pytanie? O co chodzi?

Jest brief oryginał. Jest tłumaczenie dowodu

 

No właśnie o to chodzi, że jeżeli jest to Fahrzeugbrief , to nie jest w zielonym kolorze... :)

 

A jeżeli jest to Fahrzeugbrief, to jest wystarczającym dokumentem do przeprowadzenia badania, bo zawiera on wszystkie te same dane jakie są w Fahrzeugscheinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis poproszę. Nie interesuje mnie co zawiera, tylko przepis poproszę, że niemiecka karta pojazdu jest dowodem?

Ładnie i literalnie i do rzeczy proszę posługując się przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić badanie samochodu z zagranicy bez dowodu rejestracyjnego? Ja również poproszę o podstawę prawną na taką możliwość.

 

Istotnie w przypadku starego zestawu (brief + schein) jest możliwość, że duplikat tegoż "schein'a" może być kopią wydaną przez niemieckie starostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytania są tendencyjne :x
To nie są pytania tendencyjne - to są pytania jak wyszkolić kombinatorów, którzy się popisują potem przed diagnostą.

Już jeden taki tu się wyszkolił i mądrzy się (może już nie - bo to chyba ze dwa lata) w Nowej Wieliczce czy jakoś tak. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić badanie samochodu z zagranicy bez dowodu rejestracyjnego? Ja również poproszę o podstawę prawną na taką możliwość. 
- jak to jest cały sens pytania, to nie, nie można. Z resztą jest to tak zagmatwana sprawa, że Temida chyba podobny temat rozprawia i stawiam, że też ślepo potwierdzi "NIE". Nawet z okresu kiedy hasłowany był "odpowiadający mu dokument". Niestety nie mam należytej wiedzy i ot tak tylko wyskoczyłem z tą Temidą, ale twardo trzymam kciuki za "NIE" w przypadku badań samochodów nie z zagranicy wykonanych bez DR.

Ja znam tylko poniższą możliwość, z którą nikt nie musi się zgadzać, ani przyklaskiwać.

Po mojemu i tylko po mojemu badanie techniczne jest procesem rozpoczynającym się zapisami ustawy, a kończącym wytycznymi zawartymi w rozporządzeniu powstałym klasycznym zwrotem:

15. Minister właściwy do spraw transportu określi, w drodze rozporządzenia, zakres i sposób przeprowadzenia badań technicznych oraz wzory dokumentów stosowanych przy tych badaniach, uwzględniając w szczególności zakres warunków technicznych pojazdów podlegających badaniu.
– no, a w tym rozporządzeniu po kolei wymieniono: Dowód Rejestracyjny, Pozwolenie Czasowe, Kartę Pojazdu, Pokwitowanie i CEP wiadomo.

To ja zapytam na koniec, czy bez rzeczonego rozporządzenia można zrobić cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie w przypadku starego zestawu (brief + schein) jest możliwość, że duplikat tegoż "schein'a" może być kopią wydaną przez niemieckie starostwo.

 

W przypadku starego briefu było tak, że scheinu nie było bo zostawał u Niemca razem z tablicami do wyrejestrowania.

I wszystkie badania byłu wykonywane na podstawie samego briefu!

Nie dziwię tym niedoświadczonym w zawodzie, że ze zdumienie wybałuszają oczy, ale dziwię się niepamięci starszych diagnostów.

 

Inny temat, to czy można zarejestrować pojazd na podstawie tylko samego briefu, ale badanie pojazdu można wykonać tak samo jak na podstawie dokumentu odpowiadającego DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówimy już o okresie, kiedy dowód zaczął być wymagany (10 lat?). I w tamtym czasie bywało, że duplikat był wydawany w formie specjalnej fotokopii - nie wyglądał jak oryginał.

 

Ale autor tematu już chyba nie interesuje się tą kwestią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny temat, to czy można zarejestrować pojazd na podstawie tylko samego briefu, ale badanie pojazdu można wykonać tak samo jak na podstawie dokumentu odpowiadającego DR
- a byłbyś uprzejmy wskazać gdzie o tym dokumencie odpowiadającym DR piszą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Kolego i ZONK. Część rozporządzenia nieaktualna. A ośmielasz się wodzić na pokuszenie teksty w stylu czytania ze zrozumieniem. Coś chyba nie halo, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, zaraz. A tu co? Jasne. Obiektywizm. Ja też mogę być jak ten no... Diabeł Piszczałka. Tylko mi się nie chce modyfikować podpisu. :evil:

Samemu można posty do znudzenia w każdym temacie popychać, lecz do czasu własnego uznania i OK.

Tylko po co wstępować w role samozwańczego pseudo-mentora z hasłami: "STOP wycieczkom", "skończmy z historią" i temu podobnych sprawach.

Tak, wiem. Też według własnego uznania. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończmy z tą historią, bo pytanie jest na teraz, a nie na temat tego co było kiedyś...

 

Rzeczywiście, że wygląda na to na dzisiejszy stan prawny, bardziej dopuszczalna byłaby odwrotna sytuacja, czyli brak briefu, czy zulassungscheinu przy przeglądzie a nie brak fahrzeugscheinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.