Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja


g-ksiazc

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam do was pytanie/jak obecnie podchodzicie do badania technicznego przed I rejestracją w PL jeśli klient przywozi wam ksero zagranicznego DR zamiast oryginału??bo mam pewien problem z panią która rejestruje auta i wysyła mi klientów z kserem DR i zastanawiam się czy robię źle ze nie robię badań na ksero bo klienci odesłani po oryginały juz nie wracają więc gdzieś te badania muszą zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    12

  • Marek1

    10

  • blakop

    7

  • JANUSZ60

    3

Czy jest czy nie jest to by się doktoryzować akurat w naszym kraju można było.

Ale na nasze potrzeby przyziemne przyjął bym tak jak Adam pisze.

A to, że są stacje, co na kserówkach zrobią to chyba wszyscy wiemy. Zresztą już lepiej tak jakby auta miało nie być, tylko dokumenty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka i nie tylko dowodów rejestracyjnych dotyczy. Coś już było: :arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=17675 bez większego odzewu. Z obserwacji wiem, że ksera na platformy i windy to standard, brak plakietek na szybie też zjawisko powszechne, poobrywane znaki legalizacyjne normalka, a wklejka o ograniczniku to czarna magia. I wszystko jeździ, okolica zadowolona bo mają kolejki, a ja pierwszy kwartał zamykam liczba badań coś koło trzystu, bo czepiam się i nikt nie przyjeżdża.

Cóż... Lajf is brutal. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Panowie taka sprawa

W dn. dzisiejszym przyjechał sam. z Niemiec na I BT .

Właściciel uparł się na BT na tablicach zjazdowych .

I teraz się zaczyna po wklepaniu nr. rej. niemieckiego wyskakują z CEPA dane samochodu

całkiem innego ( przyjechał VW w CEP Ford ) .

Telefon do Pani Kierownik WK i info odstąpić od badania .

Czy spotkaliście się z czymś takim i ewentualnie jak dalej postępować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon do Pani Kierownik WK i info odstąpić od badania

no to w/g powyższego odstąpić albo klient się godzi i robisz bez tablic, ja tak bym zaproponował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz - jak to ma zrobić - musiałby mieć te tablice, a pewnie na pewno ich nie ma :-P

A klientowi się nie dziwię - zapłacił za zjazdowe i chce na nich hulać - proste.

 

Można by zrobić bez tablic ale ... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w rejestr więcej danych i wypełnij DIPa, zrób prerejestrację i dopiero wówczas pobierz dane z CEPa bo chyba zassałeś dane za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy podepnę się pod ten temat. Pojazd sprowadzony z Niemiec klient chce okresowe przed pierwszą rejestracją w RP. W dokumentach wpisy że pojazd powypadkowy (ale u mnie już bez śladów wypadku, naprawiony). Bez tablic zabrane po wypadku. Jak do tego podejść, zrobić okresowe przed pierwszą + skierowany - wniosek klienta jeżeli z dokumentów wynika że uszkodzony (DzU 20015 poz 776, par.3 ust.1 pkt.4). Ale dodatkowe bez tablic ? Jeden wpis do rejestru ? Co z pre-rejestracją ? Czy wysłać najpierw klienta po PC + czerwone tablice. Proszę o info (pomoc) jak do tego podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu w fakturze wpis "pojazd uszkodzony w wypadku" i brief przekreślony z adnotacją. Z tego co udało się tłumaczowi przetłumaczyć to "wypadek i dalej nieczytelne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu w fakturze wpis "pojazd uszkodzony w wypadku" i brief przekreślony z adnotacją. Z tego co udało się tłumaczowi przetłumaczyć to "wypadek i dalej nieczytelne".

byle to nieprzetłumaczone to nie było totalschaden... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Skobel. Tak zrobiłem, ustaliłem z klientem żeby podjechał do WK oraz po telefonicznym ustaleniu z WK co i jak doszliśmy do porozumienia że to będzie najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle to nieprzetłumaczone to nie było totalschaden... 8)

- a pardon, a na nasze polskie warunki badań technicznych i systemu rejestracji czemu miałoby to wadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.