Skocz do zawartości

Badania VAT a Podstawowa SKP


piotrekbrn

Rekomendowane odpowiedzi

Michał, przytoczyłem Ci paragraf, że badanie okresowe nie obejmuje sprawdzenia warunków dodatkowych dla TAXI. Dlatego robimy badanie dodatkowe co roku. Rozumiesz teraz ?

I tak robią to stacje w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci przytoczyłem, że jednak obejmuje :P

 

Dlatego robimy badanie dodatkowe co roku.

 

Ale po co? Podaj mi przepis, że badanie dodatkowe należy wykonywać okresowo. Ja znam tak wymóg ustawowy tylko w stosunku do badań okresowych. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w ramach badania dodatkowego weryfikuje mu wyposażenie dla taxówki. I dlatego co roku.

Jak chcesz to mów ludziom, że się robi jednorazowo.

A w rozporządzeniu masz paragraf, że okresowe nie obejmuje warunków dla TAXI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie okresowe nie obejmuje sprawdzenia warunków dodatkowych dla TAXI

 

Czyli można przyjąć, że skoro przyjeżdżam na okresowe (ustawowy wymóg) to TAXI Cię nie powinno interesować :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w ramach badania dodatkowego weryfikuje mu wyposażenie dla taxówki.

 

Ale ja jako klient chcę tylko okresowe. A ustawa gwarantuje mi, że się je wykonuje niezależnie. Dlatego sprawdź mi tylko to co według Ciebie obejmuje jego zakres, a dodatkowe sobie wykonam niezależnie w innym terminie i na innej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie w ramach badania dodatkowego bo tak masz w Rozporządzeniu. I wiesz dobrze o tym przepisie, że okresowe nie zawiera sprawdzenia warunków dla TAXI. Paragraf 2, ust. 1, punkt 4. Dz.U 776. Dlatego dwa badania za jednym zamachem

 

Czyli rozumiem, że Ty byś weryfikował taksometr, apteczkę itd. w ramach badania okresowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle razy było tu już napisane, że klient na bad. ma tyle do gadania co "żyd za okupacji", chce tylko obt bez "czynności dodat.", no to N i niech się martwi?, "cóś mi tu nie pasi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że ty byś weryfikował taksometr, apteczkę itd. w ramach badania okresowego?

 

Oczywiście - na podstawie porównania zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi

zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym

 

Interesuje mnie w ramach badania dodatkowego

 

Ale ja przyjeżdżam na okresowe. Tylko i wyłącznie. Dlatego domagam się wykonania zakresu okresowego. Dodatkowe jest niezależne, więc mogę go sobie wykonać niezależnie na innej stacji. Zresztą już je wykonałem, mam adnotację w DR, więc nie ma potrzeby go powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie rób w ramach okresowego. A rozporządzenie Ci mówi, że badanie okresowe nie obejmuje sprawdzenia warunków dla TAXI. Chyba, że zlikwidujesz ten zapis.

 

Ja na pewno nikogo nie będę zachęcał aby robił tylko jedno badanie okresowe co roku.

Tylko zdecydowanie dwa badania (okres+dodatk.). A jak się klientowi nie podoba to wylatuje ze stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozporządzenie Ci mówi, że badanie okresowe nie obejmuje sprawdzenia warunków dla TAXI.

 

Czyli podjeżdżam na OBT z wpisem TAXI (a pojazd warunków już nie spełnia) i dostaję u Ciebie pozytywne OBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz usterke. Jak wykreślisz Taxi z dowodu to Ci zrobię poprawkę za 20 zł w ciągu 14 dni.

A usterke masz z zakresu identyfikacji a nie sprawdzenia wszystkich warunków dla TAXI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A usterke masz z zakresu identyfikacji a nie sprawdzenia wszystkich warunków dla TAXI

 

Czyli na czym konkretnie ta usterka polega? Jakie czynności wykonujesz, żeby stwierdzić tą usterkę podczas identyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz błedną adnotację w dowodzie i tyle, a wystarczy rzut okiem na samochód że nie masz już oznakowania dla TAXI. Więc masz usterkę za błędną adnotację

 

Natomiast nie sprawdzałem Ci pełnego wysposażenia dla TAXI na okresowym. Legalizacji taksometru itd. Bo to zrobiłem w ramach dodatkowego badania. Tak jak mówi zapis

 

Powtórze tylko: Paragraf 2, ust. 1, punkt 4. Dz.U 776.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy rzut okiem na samochód że nie masz już oznakowania dla TAXI

 

Załóżmy, że oznakowanie zostało. To sprawdzasz dalej? Za chwilę okaże się, że sprawdzasz w ramach identyfikacji wszystkie warunki. A jeśli nie to na podstawie czego stwierdzasz usterkę podczas identyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz sens w tym by kwestionować zapis z Rozporządzenia, że Badanie okresowe nie obejmuje sprawdzenia warunków dodatkowych dla TAXI.

Bo ten zapis sprawia, że jest korzystniej dla wszystkich STACJI w Polsce. Mogą sobie przeprowadzać dwa badania za jednym zamachem i pobierać opłatę jako sumę z dwóch badań.

 

A jak klient zakwestionuje, czemu opłata za TAXI jak Taxówkę robiłem już kilka lat temu i nic się nie zmieniło. To podajesz ten paragraf, że badanie okresowe nie obejmuje sprawdzenia warunków dla TAXI.

 

Więc tak jest lepiej dla SKP w Polsce i nie bardzo wiem jaki sens jest aby to kwestionować, że taki paragraf istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k, a może blakop ale to mniej istotne kto.

 

jak tam gdzieś pisałem po kiego ganiać klienta na ustal. danych jak może zrobić to wk, to, odpowiedź była i taka, przecież weźmiesz kasę , tu znowu jak biorę kasę za obt plus taxi, to w zasadzie nie powinieneś, ale większość bierze no to bierz, uf, ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSD. Dzięki za plik. Czyli tak jak myślałem. Za badanie VAT też pobieramy 50 zł co roku przy badaniu okresowym.

 

Dokładnie tak kasuje. Opłata za okresowe, plus opłata za dodatkowe VAT.

 

Jak komuś się nie podoba może jechać na inną stację. Przecież ja nikomu nie każe aby badania robił na tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie okresowe nie obejmuje sprawdzenia warunków dodatkowych dla TAXI

 

To dlaczego wynik N? Oj plączesz się strasznie...

 

Mogą sobie przeprowadzać dwa badania za jednym zamachem

 

To dlaczego rozbijać to jako dwa oddziele badania? Skoro są oddzielne to wynik jednego nie powinien wpływać na wynik drugiego. Jak już to chyba lepiej je "połączyć" na jednym zaświadczeniu.

 

pobierać opłatę jako sumę z dwóch badań.

 

Za okresowe też można tak pobrać - jako sumę za badanie i czynności (sprawdzenie zapisów w DR, czyli de facto czynności badania dodatkowego na TAXI).

 

Opłata za okresowe, plus opłata za dodatkowe VAT.

 

Obstawiam, że jesteś w zdecydowanej mniejszości. Jakoś się tak "przyjęło", że za VAT się nie kasuje, ale za L czy TAXI jak najbardziej.

 

Cennik w interpretacji ITSu

 

Cennik jak z koziej d.. trąba ;) Wystarczy zerknąć na badanie powypadkowe - bezprawnie doliczają za okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale badanie powypadkowe zawiera wszystkie czynności z badania okresowego (plus geometria, amortyzatory i sprawdzenie układu kierowniczego) i klient często chce aby podbić mu dowód bo za miesiąc czy dwa mu się kończy ważność badania okresowego to już nie chce drugi raz za chwilę przyjeżdżać więc od razu woli aby podstęplować. A skoro wykonało się cały zakres badania okresowego to można to rozbić na dwa wpisy: okresowe plus powypadkowe i podstęplować dowód i policzyć za dwa badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.