Skocz do zawartości

Błąd w numerze nadwozia - czy coś w przepisach się zmieniło?


Karol744

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Karol744

    11

  • blakop

    10

  • Grzegorz Łódź

    6

  • markes30

    5

Nie - krajowych.

 

Racja , jak komuś w urzędzie przysporzy pracy prostowanie tego VIN-u , to może go "zmotywować" do działania i ............. :-(

 

Z drugiej strony, sprawdzenie przy OBT VIN to "święty gral " dla diagnosty . Ja zawszę tak robię .Stażu mam niewiele a już 2 dziwne przypadki miałem .

np. Renault - tam gdzie VIn na nadwoziu to butla gazowa - drugi numer beszczelnie wybity obok butli przez gazownika - porażka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też, ale jak widzisz chytrzy rzeczoznawcy zawsze znajdą pole do popisu dla siebie... Bo przecież dokumenty "pozbierają" :evil:

Bo już im wyceny dla leasingów i firm ubezpieczeniowych nie starczają...

Jak przeczytasz ten temat od początku do dojdziesz do wniosku, że właściciel ma ogromną skłonność do oszczędności tylko nie w tych miejscach co potrzeba. Tajemnicą poliszynela jest również to, że obecnie złodzieje przebijają tylko jedną cyfrę bądź literę w całym numerze VIN. Stosują przy tym następującą sztuczkę socjotechniczną:

1. Nie ingerują w pierwsze 3 znaki numeru VIN ( bo prawie każdy wie co w nich powinno być)

2. Nie ingerują w ostatnie 7 znaków bo każdy je wnikliwie sprawdza.

Wystarczy przebić tylko jedną cyfrę z pozostałych znaków by pojazd nie wypłyną na karuzeli systemów pojazdów kradzionych. Przypadek ???? Przestrzegam diagnostów przed pisaniem, na zaświadczeniach że nie było ingerencji w pole numerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na początku dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Sprawa została załatwiona pomyślnie. Z BMW Polska otrzymałem potwierdzenie, że auto o nr VIN który mam dowodzie nigdy nie zostało wyprodukowane, natomiast poprawny VIN mojego auta to...i tutaj zapisano VIN który mam na karoserii. Dzisiaj wizyta w wydziale komunikacji, wszystko załatwione od ręki. Koszt całej operacji 0zł. Właśnie zrobiłem przegląd techniczny z wynikiem pozytywnym,

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa co zrobić z ludźmi, którzy przez ostatnie lata podbijali błędne dane i narobili Ci kłopotów
Wysłać do" osrodka wypoczynkowego" w Wronkach....Błazej-ja trafiłem na starego"kapcia"Sierre gdzie przez 4 lata były "klepane"przeglądy mimo iz nr.vin nadwozia był niezgodny z DR i nie słyszałem zeby komuś spadł włos z glowy....Daj na luz,to tylko mala niezgodność czegoś tam... :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błazej-ja trafiłem na starego"kapcia"Sierre gdzie przez 4 lata były
a co powiesz na zaklepany cały DR z VIN-em w DR z tzw. czeskim błędem? Nie przeszkadzało to 2 poprzednim diagnostom...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek pojazdu, w którym skończył się trzeci DR a od nowości w dokumentach był błędny nr VIN :( . Z moich obserwacji wynika, że jak DR nie zostania zatrzymany przez policję lub diagnostę to takie sprawy rozchodzą się po kościach :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Witam, właśnie przerabiam podobny temat, zjedzona została jedna cyfra w oryginalnym zagranicznym dowodzie z tego co już wiem to SKP i WK nie uznają opinii rzeczoznawcy, czekam na dokumenty z BMW Polska może w moim przypadku jak w opisywanym powyżej, one tez będą wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja to poprawiony zagraniczny DR. Miałem takie przypadki z Niemiec i Szwecji i nie było problemu  żeby klient dostarczył poprostowane , nowe dokumenty, choć trwało to długo. Z Francji dostałem raz DR z poprawionym VIN długopisem i przybitą jakąś pieczątką ale niestety dla klienta nie podjąłem tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu (6-7 lat temu) miałem pomylone 5 z S na pierwszym badaniu. WK polski i belgijski załatwiły to między sobą, nie angażując klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.