Skocz do zawartości

DBT dla L , itp


aboz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zdarzyło się, aby kiedykolwiek Psuj

 

Jak zwracasz się do mnie, to do mnie. Nie trzeba do mnie mówić w trzeciej osobie.

 

Zmienić Ci nicka na bardziej odpowiedniego? Takiego na S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    15

  • biker100

    12

  • maniek80

    11

  • blakop

    10

Najlepiej podsumował to pewien diagnosta, który otrzymał zaproszenie od SITK RP - "do wichrzycieli nie jadę".
Używać wyrazów nie znając ich znaczenia pogrąża jeszcze bardziej michal_k i wspomnianego diagnostę. Należałoby by rozważyć, czy przytoczony zwrot dotyczy wymienionego diagnosty?

 

Wystarczy wspomnieć twierdzenia typu "wyznaczanie terminów badań zgodnie z KPA" :razz:
Nie ma innej możliwości, ponieważ ustawa p.r.d. nie zawiera regulacji, w tym definicji związanych z obliczaniem terminów.

W jednym z pism otrzymanych z MTBiGM jest potwierdzenie wskazanego sposobu obliczania terminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brnij dalej, brnij... i wciskaj swój kit. Czyżby było aż tak małe zainteresowanie "seminariami", że musiałeś na tym forum się pojawić? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brnij dalej, brnij... i wciskaj swój kit. Czyżby było aż tak małe zainteresowanie "seminariami", że musiałeś na tym forum się pojawić? :razz:
Nie wciskam, zawsze przedstawiam fakty, nigdy fałszu. W tamtym roku wzrosło o 100 %, w tym roku zainteresowanie jest jeszcze większe.

Gdyby ze strony niektórych uczestników forum nie wystąpiła negatywna narracja pod adresem organizatorów seminariów, reakcji by nie było.

Na forum są także inne wypowiedzi w innych tematach, dlatego pytanie michal_k jest bezproduktywne.

 

P.S. Właśnie dostałem info jak było na spotkaniu organizowanych przez PISKP dla swoich. Nie byłem uczestnikiem, więc nie wypada komentować np. w temacie przygotowania SKP do wdrożenia CEPiK 2.0.

 

Życzę wszystkim spokojnych pełnych radości Świąt Wielkanocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy się okaże, że NIK

 

Spokojnie, NIK nie kontroluje stacji. Nie dajcie się zastraszyć...

Potwierdzam, że NIK kontroluje SKP. U mnie byli w zeszłym tygodniu.Kontrola podobna jak nadzór z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka wybranych badań z ubiegłego roku /zgodność z rejestrem badań/ - mieli podane Nr.badań.

No i statystyka - ile było dni bez badań.Dokumenty dotyczące odbioru Stacji - chodzi o budowlankę.itp.

W sumie kontrola trwała ok.40 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka wybranych badań z ubiegłego roku
julian mam w związku z tym pytanie do Ciebie:

 

- jaką opłatę pobierasz za okresowe badanie techniczne po raz pierwszy przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, NIK nie kontroluje stacji. Nie dajcie się zastraszyć...

 

Niestety kontroluje, i to w porozumieniu z TDT-em. Kontrolę przeprowadzają osoby ze starostwa odpowiedzialne za nadzór nad SKP (przeważnie dwie) łącznie z inspektorem TDT (egzaminującego kandydatów na diagnostów) oraz inspektora NIK-u. W moim powiecie skontrolowano w ten sposób trzy SKP, w tym stację w której kiedyś pracowałem. Kontrola trwała ok. 5 i pół godziny, sprawdzali wszystko co możliwe - dokumentację, urządzenia, certyfikaty itp, ale przede wszystkim sposób przeprowadzania BT i znajomości obsługi urządzeń. DARIO, chyba wiesz o jakim powiecie mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytanie BIKER 100 - chyba tak jak większość niestety 98,00 zł.

Ale kontroli z NIK to nie interesowało - przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kontroluje, i to w porozumieniu z TDT-em.

 

Jaką delegacje ma NIK do kontrolowania skp?

 

Gdyby ze strony niektórych uczestników forum nie wystąpiła negatywna narracja pod adresem organizatorów seminariów, reakcji by nie było.

 

Gdyby z Twojej strony nie było pseudo reklamy i polecania pod fałszywym nickiem to nie było by negatywnej narracji ze strony użytkowników forum.

 

O dalszym losie Twojego być albo nie być na forum zadecyduje jeden z administratorów. Farbowanych lisów nikt tu nie lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie NIK nadzoruje prywatnego przedsiębiorcę prowadzącego SKP. A jeżeli już, to dlaczego nie interesowało ich właśnie stosowanie cennika, skoro wg ustawy o NIK mógłby to być teoretycznie jedyny powód takiej kontroli ( wywiązywanie się ze zobowiązań finansowych na rzecz państwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że "julian" posiada stosowne pismo na skp ,,,

 

 

Bo na pewno ma to związek z planem prac NIK na 2016.

27. P/16/028 Dopuszczanie pojazdów do ruchu drogowego

Pytanie definiujące cel główny kontroli: Czy starostowie prawidłowo i skutecznie wypełniają funkcję

organu dopuszczającego pojazdy do ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego pisma odnośnie wizyty NIK .Mam tylko pismo z WK odnośnie przewidywanej kontroli

przez nadzór WK.Z tym , że kontrola NIK jest również w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Czyli wychodzi, że podczas kontroli stacji kontroli przeprowadzanej przez nadzór z WK Najwyższa Izba Kontroli nie kontroluje stacji, a ino zespól kontrolujący!

Czyli taka kontrola kontroli stacji kontroli. :hah:

 

Mokrego!

ello_197.jpg

Dyngusa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego mówi się, że kontroluje SKP?

 

No i nie znam szczegółów prawnych, ale czy wolno robić kontrolę w trakcie kontroli? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego mówi się, że kontroluje SKP?
Nic takiego nie napisałem, więc kto mówi ::?

 

No i nie znam szczegółów prawnych, ale czy wolno robić kontrolę w trakcie kontroli? :razz:
Jest podobnie jak z diagnostą, który wykonuje badanie techniczne podczas kontroli SKP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na pewno ma to związek z planem prac NIK na 2016.

27. P/16/028 Dopuszczanie pojazdów do ruchu drogowego

Pytanie definiujące cel główny kontroli: Czy starostowie prawidłowo i skutecznie wypełniają funkcję organu dopuszczającego pojazdy do ruchu?

Czy wy też macie wrażenie, że odpowiedź na to pytanie jest z góry założona ?

Czy podczas kontroli NIK kontrolowani są pracownicy TDT wykonujący kontrolę SKP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.