Skocz do zawartości

wymiana silnika


zenon 100

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słyszałem! Ani o 30 %, ani o 50%, ani 75% ani o 100%. Nie słyszałem też o zakazie! Więc o co chodzi?

Wiem, że są takie kombinacje spotykane, ale jakoś do czynienia nie miałem. Wątpię abym się podpisał pod Małym Fiatem z silnikiem od Sportinga, ale zawsze jest jakieś "ale". Ale jak będzie rzeczowa opinia dostępna i takie tam inne, to sam nie wiem, co bym zrobił. Pewnie najłatwiej odesłać do "śmiesznych kolegów" u konkurencji ale czy to jest rozwiązanie.:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paprock napisał:

Pewnie najłatwiej odesłać do "śmiesznych kolegów" u konkurencji ale czy to jest rozwiązanie.

Jest, do czasu czyjejś krzywdy na drodze. A póżniej to już dochodzenie pokaże.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mecher napisał:

Pewnie jeszcze o tych 30%, to klient gdzieś "wykopał"  ?

 

- zaiste... wiatr dmuchnął przez głowę coś o zwiększaniu mocy w motorze. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blakop napisał:

No niby tak. Ale pytanie czy znasz takie przypadki z życia?

Nawet na forum tu było za jakiś hol do przyczepy czy coś podobnego diagnostę przed sąd postawili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Był jeden taki przypadek naszego Kolego z forum. Jeden jedyny w bardzo wielowątkowej i skomplikowanej sprawie.

Jeden. Znasz kolejne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś czy znam, podałem. Podałbym 10, chciałbyś pewnie 11. Na twoje pytanie odpowiedziałem. Chcesz więcej, może poszukaj sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od AUTODATY: (załącznik)

Ni widzę tam silnika 2.0, więc wysłałbym "Pana Klienta" do jednej z "jednostek uprawnionych do homologowania".

 

Nowy obraz mapy bitowej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromnie zapytam: czy Opel produkował i homologował ten model z tym silnikiem? Jeżeli nie to to już nie jest Opel Corsa wg posiadanej przez producenta dokumentacji. Tak czy nie ?
To już zmiana modelu następuje na taki który nie istnieje w portfolio producenta. Rzeźba pod każdym względem technicznym mająca wpływ na wszystkie aspekty techniczne pojazdu.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie zakazał konstrukcyjnych zmian. Jak będę umiał i chciał, to wstawię tam akumulatory i na elektryczny będzie przerobiony. I dale j będzie to Opel Corsa pomimo tego, że Opel czegoś takiego nie wyprodukował. Gdzie stoi, że samochód ma być tylko taki jak stoi w homologacji? A gdzie stoi, że sprowadzony zza oceanu Fiacik 500 Abarth jest prawdziwy, a nie wymysł konstrukcyjny garażowych rzeźbiarzy z Florydy?

 

Po mojemu mądrze, rozsądnie i z głową na karku, to można wiele rzeczy przerobić. No ale z Małego Fiata poczynić Rudego 102, no to deko przegięta zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem temat, choć diagnosta wioske dalej powiedział, że podbije.

 

Dla mnie temat zbyt śliski. Pomijając to, że zgodnie ze sztuką powinno się zmienić półosie, zwrotnice, zawieszenie, hamulce. tłumaczyć chyba nie muszę czemu

 

Dodatkowo całość  powinna być wykonana częściowo na nowych podzespołach :

 

 

Poniżej przedstawiamy elementy samochodu, które nie mogą być wykorzystywane powtórnie w pojeździe zgodnie z Dziennikiem Ustaw nr 201 poz.1666 z dnia 14 Października 2005 r. Jeżeli którykolwiek z niżej wymienionych elementów był użyty podczas zmiany konstrukcyjnej, diagnosta może wymagać przedstawienia paragony lub faktury zakupu danego elementu.

Wykaz przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko

  • Poduszki powietrzne z aktywatorami pirotechnicznymi, jednostkami kontroli elektronicznej i czujnikami
  • Klocki, szczęki hamulcowe
  • Przewody i uszczelnianie układu hamulcowego
  • Tłumiki układu wydechowego
  • Przeguby układu kierowniczego i zawieszenia
  • Fotele zintegrowane z pasami bezpieczeństwa lub poduszkami powietrznymi
  • Układ blokady kierownicy
  • Immobilisery wraz z transponderami sterowania elektrycznego
  • Urządzenia przeciwwłamaniowe i alarmowe
  • Elementy elektryczne i elektroniczne układów bezpieczeństwa jazdy (w szczególności: ABS, ASR)
  • Przewody paliwowe
  • Filtry jednorazowe i wkłady filtra
  • Zawory recyrkulacji spalin
  • Instalacje zasilania gazem silników
  • Automatyczne i nieautomatyczne zestawy pasów bezpieczeństwa, łącznie z częścią pasa wykonaną z materiału, klamrami, mechanizmem służącym do zwijania pasów, aktywatorami pirotechnicznymi i mechanicznymi
  • Pióra wycieraczek szyb
  • Płyny eksploatacyjne, w szczególności: olej silnikowy, olej przekładniowy, olej do przekładni hydraulicznych, olej do układów hydraulicznych, płyn chłodzący, płyn odmrażający, płyn hamulcowy, płyn do układów klimatyzacyjnych
  • Konwertory katalityczne (katalizatory)
  • Kondensatory zawierające PCB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny, że np  tłumiki układu wydechowego, zawór recyrkulacji spalin, filtry są stare.

Edytowane przez rewers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda klawiatury Paprock mi na Ciebie, wszystko kwestionujesz jako pierwszy ale sam byś pewnie też tego nie podbił ale wszędzie masz coś do powiedzenia. Jeżeli nie umiesz czytać ze zrozumieniem to trudno. Daj adres stacji na której robisz i jakieś namiary podeśle go do Ciebie

Edytowane przez soraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jeszcze taki stary, ale pamiętam czasy jak w dobie kryzysu paliwowego do Poloneza montowało się silnik z Mercedesa 200, wzmacniało się trochę zawieszenie przednie, skracało wał i było OK. Może do dnia dzisiejszego jeszcze gdzieś jeżdżą te Polonezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czasy mineły razem z końcem rejestrowania SAMów.

 

Na prawdę piszcie na temat. 

 

Puki co lanie wody i zero konkretów, załamuje ręce nad tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, soraj napisał:

Puki co lanie wody i zero konkretów, załamuje ręce nad tym forum

A tak na poważne to Paprock ma rację. Jak widziałeś to auto a miałeś wątpliwości, to mogłeś zażądać opinii rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.