Skocz do zawartości

specjalny (kamper) z busa dostawczego


serwan

Rekomendowane odpowiedzi

Takie podejście do tego przepisu jest chore, gdyż wyklucza korzystanie z podstawowych funkcjonalności pojazdu. Dziś dokładane fotele to standard w wielu markach - szczególnie w VANach i kombi. Skoro sam producent przewiduje, że np. fotele w bagażniku to opcja i ich włożenie tam pozostaje w gestii chwilowej potrzeby właściciela pojazdu, a auto tak jest homologowane, to dosyć trudno w ewentualnym postępowaniu sądowym byłoby wykazać właścicielowi jakąś nieprawidłowość, że akurat w danym momencie te fotele zgodnie z ich funkcjonalnością wymontował.

Natomiast zgodzę się, że na przeglądzie powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    13

  • jer2y

    12

  • michal_k

    9

  • danielg539

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Absolutnie nie można porównać policjanta i diagnosty. Ich kontrole mają odmienny charakter. Każdego z nich interesuje co innego w trakcie czynności. Np. policjanta masy rzeczywiste, które kompletnie nie obchodzą diagnosty itd...

 

Nie no @michał... Takie porównania, że "policjant to taki..." to już trąci, że w zasadzie facet to kobieta, tylko z... *** ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma prawo (w zasadzie nawet obowiązek) zatrzymać DR - i to niejednokrotnie robi. Powód zatrzymania - niezgodność danych ze stanem faktycznym (liczba siedzeń) - tak mniej więcej wygląda pokwitowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się. Nie przyjął bym mandatu...

 

To po co w aucie np. funkcja składania foteli i powiększania przestrzeni bagażowej, skoro wg Ciebie zgodnie z prawem tak jeździć nie można? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się. Nie przyjął bym mandatu...

 

A ja się spotkałem z takim pokwitowaniem. Nie wiem, czy wiązało się to z mandatem (nie sądzę).

 

To po co w aucie np. funkcja składania foteli i powiększania przestrzeni bagażowej, skoro wg Ciebie zgodnie z prawem tak jeździć nie można?

 

Czym innym będzie złożenie, a czym innym "wymontowanie". Skąd policjant ma wiedzieć, czy to wymontowanie chwilowe (w celu przewozu) czy jednak "stałe", które powinno skutkować wymianą DR? Stwierdza stan faktyczny - w DR S.1 tyle i tyle, a siedzeń za mało... Pewnie zazwyczaj się "nie przyczepi", ale moim zdaniem ma prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w DR S.1 tyle i tyle
a zapisem "S1 - max 7" rozwiązalibyśmy wszelkie problemy w trakcie kontroli przez OKRD... ale u nas musi być na sztywno, ta gdzie nie trzeba się spinamy. Przy takim zapisie jednak w trakcie badania technicznego 7 siedzeń do "przeglądu".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojazd ma DR 7 miejsc to musi być możliwość przewozu 7 osób - zawsze.

To miej więcej tak, jak by w busie o ładowności 1500 kg musiało się zmieścić 1500 kg każdego ładunku a 1,5 t styropianu na pewno nie wejdzie.

Ja uważam, że liczba miejsc powinna być dostosowana do aktualnej liczby pasażerów - zwłaszcza jak fotele są łatwo demontowalne lub składne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że liczba miejsc powinna być dostosowana do aktualnej liczby pasażerów - zwłaszcza jak fotele są łatwo demontowalne lub składn

 

Czyli na badaniu wystarczy siedzenie kierowcy jak przyjadę sam? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, to wg dyrektywy 2007/46/WE o liczbie miejsc decydują punkty mocowania.

I to właściciel pojazdu powinien mieć prawo do wykorzystywania pojazdu wg. swoich potrzeb czyli decydować w jaki sposób obciąża pojazd ,czy pasażerami czy bagażem .

Nie pamiętam marki i modelu , ale zdaje się żeby powiększyć powierzchnię bagażnika trzeba było zdemontować siedzenia .

W trakcie badania siedzenia powinny być żeby wykonać badanie zgodnie z rozporządzeniem .

Tylko że często badanie właściciel wykonuje "przy okazji" zakupów markecie, wyjazdu do lekarza lub na tzw. rynek .

Nie zapomnę jak przyjechał na badanie ciągnik rolniczy , tyle że z tyłu miał przyczepkę z krową na pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na badaniu wystarczy siedzenie kierowcy jak przyjadę sam?

Nie, bo właściciel pojazdu powinien udowodnić, że posiada pojazd w pełnej kompletacji.

 

liczbie miejsc decydują punkty mocowania.

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo właściciel pojazdu powinien udowodnić, że posiada pojazd w pełnej kompletacji.

 

A policjantowi nie musi udowodnić? Inaczej występuje niezgodność między DR a stanem faktycznym.

 

W skrócie, to wg dyrektywy 2007/46/WE o liczbie miejsc decydują punkty mocowania.

 

Jeśli tak to czemu wymaga się siedzeń? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że często badanie właściciel wykonuje "przy okazji" zakupów markecie, wyjazdu do lekarza lub na tzw. rynek .

Nie zapomnę jak przyjechał na badanie ciągnik rolniczy , tyle że z tyłu miał przyczepkę z krową na pace.

I właśnie ja cały czas wpajam "klientom" i proszę Was diagnostów o to abyście razem ze mną tłumaczyli ,że idąc na wizytę do dentysty zęby należy umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.