Skocz do zawartości

Ustalenie danych


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    16

  • Skobel

    8

  • michal_k

    8

  • cezary

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pawel_PRz, jaka jest data tego pisemka?

Bo powinno mieć ponad dwa lata!

Nie zżółkło jeszcze?

 

No dobrze. Może być w miarę świeże sądząc po przytoczonych aktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisemko przyszło mailem - świeżutkie, z 17-11-2017 r.

 

powypadkowe zawsze na tablicach było

Sęk w tym, że z pisma wynika że nie tylko powypadkowe ma być na tablicach, ale każde przed pierwszą rejestracją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu nie dotyczy TYLKO badania o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to nie oznacza braku tablic tylko tablice o wyróżniku ---
Raczej pojazd, który nie posiada numeru rejestracyjnego. W nowym CEP-ie "---" znaczy "nie dotyczy". Ale pojazd ma numer w ZDR, więc ta sytuacja nie ma zastosowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko, że zapomniał w tym przypadku wypełnić pkt.2...

- na 100% wiedziałem, że zwrócisz uwage, chyba nie ma potrzeby zdradzać 'made in ...' apki. :x;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Parę dni temu pierwszy raz spotkałem się z badaniem o ustalenie danych. Pojazd miał ważne badanie robione w listopadzie (w Holandii), tablice rejestracyjne oraz zagraniczny dowód. Nie wiedziałem jak dokładnie wypełnić zaświadczenie. A mianowicie dać wynik Pozytywny czy Nie dotyczy. W sumie sprawdzałem tylko dane identyfikacyjne tak, że wpisałem nie dotyczy i wysłałem. Cepik przyjął, chłop nie wrócił, nikt z wydziału nie dzwonił ale z tego co tu czytałem wychodzi, że powinienem określić wynik badania jako pozytywny.

Jak to jest z tym dokładnie ? Wynik pozytywny bez ustalania daty następnego badania ?

I co dokładnie z datą następnego badania ? Ja badania okresowego nie robiłem tak, że ja nie ustalam. Ale jak ma zaświadczenie z badania wraz z tłumaczeniem to można wpisać tą datę czy tak czy siak zaznaczamy nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu pierwszy raz spotkałem się z badaniem o ustalenie danych
W sumie sprawdzałem tylko dane identyfikacyjne
Ja badania okresowego nie robiłem tak, że ja nie ustalam.

 

:shock::shock::shock:

Poz.776, § 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

1)...

3) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji – obejmuje ustalenie danych pojazdu określonych przez starostę w skierowaniu lub przez posiadacza pojazdu we wniosku, w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia;

 

 

Poz.776, § 4.2.Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logen, nie wiem w jakim programie pracujesz, ale w "Patronacie",

po wpisaniu że jest to : Badanie Dodatkowe na wniosek Starosty

(czy klienta) , pole : nast. termin bad. techn. , "zaxowuje" się samoczynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Parę dni temu pierwszy raz spotkałem się z badaniem o ustalenie danych.

Kiedyś musi być pierwszy raz.

Nie wiedziałem jak dokładnie wypełnić zaświadczenie. A mianowicie dać wynik Pozytywny czy Nie dotyczy. W sumie sprawdzałem tylko dane identyfikacyjne tak, że wpisałem nie dotyczy i wysłałem.

Robiąc ustalenie danych musisz wpisać dane o które prosi WK lub klient. Najczęściej WK chce jakiś danych a klient nie wie po co przyjechał. Wówczas powinieneś ustalić dane, które znajdują się w naszym DR - wówczas jak nawet część była niepotrzebna, to klient nie wraca, bo ma brakującą resztę. Czasami klient jest zdeklarowany i chce tylko np. rok produkcji. Wówczas ustalasz tylko to, co chce klient.

Wynik musisz określić, ponieważ tak stoi w przepisach: "...4) Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie

treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia..." Dz.U. 2089 z 2017 - przypis do zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Parę dni temu pierwszy raz spotkałem się z badaniem o ustalenie danych. Pojazd miał ważne badanie robione w listopadzie (w Holandii), tablice rejestracyjne oraz zagraniczny dowód. Nie wiedziałem jak dokładnie wypełnić zaświadczenie. A mianowicie dać wynik Pozytywny czy Nie dotyczy. W sumie sprawdzałem tylko dane identyfikacyjne tak, że wpisałem nie dotyczy i wysłałem. Cepik przyjął, chłop nie wrócił, nikt z wydziału nie dzwonił ale z tego co tu czytałem wychodzi, że powinienem określić wynik badania jako pozytywny.

Jak to jest z tym dokładnie ? Wynik pozytywny bez ustalania daty następnego badania ?

I co dokładnie z datą następnego badania ? Ja badania okresowego nie robiłem tak, że ja nie ustalam. Ale jak ma zaświadczenie z badania wraz z tłumaczeniem to można wpisać tą datę czy tak czy siak zaznaczamy nie dotyczy.

 

Ja tylko tyle:

"4) Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie

treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia

czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej

stronie zaświadczenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc ustalenie danych musisz wpisać dane o które prosi WK lub klient. Najczęściej WK chce jakiś danych a klient nie wie po co przyjechał. Wówczas powinieneś ustalić dane, które znajdują się w naszym DR - wówczas jak nawet część była niepotrzebna, to klient nie wraca, bo ma brakującą resztę. Czasami klient jest zdeklarowany i chce tylko np. rok produkcji. Wówczas ustalasz tylko to, co chce klient.

 

Mniej więcej tak było. Klient został odesłany na stację przez WK ale nie wiedział czego dokładnie potrzebuje. Wypełniłem mu całego DIPa tak żeby miał wszystko no i w sumie nie wrócił.

 

Wynik musisz określić, ponieważ tak stoi w przepisach: "...4) Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie

treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia..." Dz.U. 2089 z 2017 - przypis do zaświadczenia.

 

Głownie o to mi chodziło ;). Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego DIP?

 

Pojazd był na holenderskich blachach z holenderskim dowodem i z aktualnym badaniem technicznym. Wydział nie chciał mu zarejestrować ponieważ nie chciało im się z tłumaczenia dowodu spisać danych tylko wysłali go na stacje. No to zrobiłem tak jak przy pierwszym badania przed rejestracją tyle że tylko zidentyfikowałem pojazd i uzupełniłem zaświadczenie i DIPa. W sumie nie wiedziałem do końca czy wystarczy na zaświadczeniu dopisać dane (tak jak np. przy błędach w dowodzie) czy trzeba DIPa. Tak że wypisałem jedno i drugie, najwyżej będzie trochę za dużo ale nie za mało :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że wydziałowi nie chciało się spisać danych z holenderskiego dowodu do polskiego, tak?

 

Czyli Twoim zdaniem dane zawarte w Polskim DR w pełni pokrywają się w tym co jest w tym Holenderskim, tak?? I wysłali go niepotrzebnie?

 

No cóż. Chyba jeszcze wiele długich zimowych wieczorów będziesz musiał spędzić nad zgłębianiem niuansów tej profesji... Oj żeby tylko zimy starczyło 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja badania okresowego nie robiłem tak, że ja nie ustalam. Ale jak ma zaświadczenie z badania wraz z tłumaczeniem to można wpisać tą datę czy tak czy siak zaznaczamy nie dotyczy.

Ja nie mogę!! :shock: Jedno badanie a tyle błędów:

1. Nie można wyniku badania technicznego określić jako nie dotyczy ma być albo P albo N !!!

2. Nie można wystawiać DIP-u dla badania dodatkowego !!! DIP jest przypisany tylko i wyłącznie do okresowego przed I rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiedziałem do końca czy wystarczy na zaświadczeniu dopisać dane

Wystarczy, a nawet jest wymagane aby ustalane dane się tam znalazły. Zajrzyj do opisu zaświadczenia w pkt 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.