Skocz do zawartości

CERTYFIKAT SSL 2.0


max72

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo. Na szczęście to zapasowa karta. Po wielu bojach udało się wgrać certyfikat i uruchomić kartę. Po próbie połączenia: brak uprawnień. Zgłoszone na helpdesk, czekam na rozwiązanie problemu. Kartę podstawową mam ważną do sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat z programu

"Przypominamy: ABY UZYSKAĆ NOWY CERTFIKAT, należy wysłać

zgodnie z „ www.cepik.gov.pl - Aktualności › Certyfikaty – najważniejsze informacje”

żądanie certyfikacyjne w postaci: KLUCZA 2048 bitowego.

Uwaga! Nie wszystkie stare (używane aktualnie) czytniki i karty kryptograficzne (w szczególności karty i czytniki dostarczone kiedyś przez COI), mogą nie sprostać temu wymaganiu, trzeba być gotowym na zakup nowszego czytnika i KARTY . "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo należy dodać, że wydanie certyfikatu trwa dłużej niż deklarowany miesiąc a dodatkowo znaczna część certyfikatów zostaje wygenerowana z błędami :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem wniosek 2018-01-26 a już 2018-02-06 przyszedł . Informatyk wgrał i tu zonk nie działa , helpdesk sprawdził u mnie wszystko w porządku . Dostawca programu sprawdził i stwierdził błąd po stronie ministerstwa i wysłał zgłoszenie . Mówił że to nie pierwszy taki przypadek i potrwa to ok. miesiąc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałem wniosek 2018-01-26 a już 2018-02-06 przyszedł

To było zbyt piękne .

W mi znanym przypadku po 5 tygodniach oczekiwania i kilku telefonach wygenerowano certyfikat i niestety też zły :(

Mówił że to nie pierwszy taki przypadek i potrwa to ok. miesiąc .

Dlatego też aby nie było problemów z terminem to o nowy certyfikat trzeba występować 3-4 miesiące przed wygaśnięciem starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydanie certyfikatu trwa dłużej niż deklarowany miesiąc a dodatkowo znaczna część certyfikatów zostaje wygenerowana z błędami

Wreszcie po kilku telefonach do MC otrzymałem drugą część kodu na pocztę 16.02.2018r. Poprosiłem Help Desk z cepiku o wgranie na kartę . Certyfikat jest, ale nie mogę łączyć się z CEPIK-iem wyskakuje błąd 403. Ponowny telefon do help desku, sprawdzenie i rzeczywiście wina MC brak trzeciej linii wsparcia tak mi oświadczono, podano numer zajścia i mam czekać na telefon. Badania wykonuję w trybie awaryjnym. Miałem też telefon z MC od P. Lipińskiej czy działa, bo certyfikaty są z błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat jest, ale nie mogę łączyć się z CEPIK-iem wyskakuje błąd 403

Mam to samo

"Informujemy, że otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie o treści:

 

403 Brak uprawnień do usługi"

Na całe szczęście jest to certyfikat zapasowy. Tryb awaryjny to nie jest rozwiązanie, wszytko fajnie jeżeli robisz tylko zwykłe BT, ale zrób "zerówkę" czy jakieś inne z którym klient będzie musiał iść do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobisz prerejestrację?

W związku z komunikatem o możliwych problemach ze "starym" zestawem encard czy ktoś wie ile wcześniej można wystąpić o nowy certyfikat (bynajmniej nie chodzi i o 30 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że ktoś za takie cyrki powinien odpowiadać, a nie stacje pozamykane po 2 miesiące bo certyfikaty nie działają.Diagnosta jak pomyli się, to wielka afera, bo jak śmiał to zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twoja to stacja tyle czasu była zamknięta? Króra to stacja taki długi przestój miała?

Coś mi się zdaje, że właściciele od diagnostów mają się lepiej. Także nie ma co się cudzym przedsiębiorstwem przejmować. Wystarczy zaangażowania tyle, na ile pozwala zawarty stosunek. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobisz prerejestrację?

Nie zrobię po prostu, wydam dokumenty w trybie awaryjnym

i co WK ciągle nie może tego przeskoczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[ Dodano: 16-01-2018, 19:11 ]

czyliWNIOSEK O CERTYFIKAT KLUCZA PUBLICZNEGO DLA OPERATORA (NA KARTĘ)

WNIOSEK O CERTYFIKAT KLUCZA PUBLICZNEGO DLA OPERATORA (W PLIKU)

" Do systemu CEPiK 2.0 klucz powinien posiadać długość 2048 bitów"

 

Proszę o radę. Klucz o długości 2048 bitów już wysłałem e-mailem i teraz muszę wypełnić wniosek. W końcu który mam wypełnić na kartę czy w pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Stara karta (na której pracuję) ma klucz 1024 bity a nowa (na którą nie mam uprawnień - jeszcze) ma klucz 2048 bitów.

Rozumiem że na starą kartę wystąpię o nowy 2048 -mio bitowy klucz jak mi się skończy na niej certyfikat (08.2018).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na starą kartę wystąpię o nowy 2048 -mio bitowy klucz jak mi się skończy na niej certyfikat (08.2018).

Nie jak się skończy a przynajmniej 30 dni wcześniej. Praktyka pokazuje, że w ciągu 30 dni certyfikat nie jest generowany a zatem o nowy należy wystąpić ze 2 miesiące wcześniej. Inna kwestia to, że znaczna liczba certyfikatów zawiera błędy, które uniemożliwiają ich działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Stara karta (na której pracuję) ma klucz 1024 bity a nowa (na którą nie mam uprawnień - jeszcze) ma klucz 2048 bitów.

Dokładnie tak

Jak będziesz występował o recertyfikację na "starą" kartę to też musisz wygenerować klucz długości 2048 bitów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz występował o recertyfikację na "starą" kartę to też musisz wygenerować klucz długości 2048 bitów

ja tak zrobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek wysłany 30 XI 2017, otrzymany certyfikat 29 XII 2017, próba uruchomienia nastąpiła 20 II 2018 rozwiązanie problemu 01 III 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu upłynęło od wysłania wniosku ?

U mnie oczywiście błąd 403, reklamacja 23.02 i dzisiaj czyli 01.03 odblokowane-działa :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.