Skocz do zawartości

Wynik 'N" za brak adnotacji "HAK", "GAZ&

Rekomendowane odpowiedzi

luk_wski
Napisano (edytowane)

O instalacji dowiedział się w trakcie przeprowadzania przeglądu, mam nadzieję. Bo inaczej jaki był sens rozpoczęcia przeglądu.

Edytowane przez luk_wski
Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• leski66

17

• cezary

16

• michal_k

13

• danielg539

12

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Obiecane pismo. adnotacja_LPG.pdf

Toś dosypał teraz cukru do gazu    Dostanie N, weżmie się na hak 

Daj człowiekowi rybę to się naje na cały dzień . Daj człowiekowi wędkę to przez cały dzień będzie żłopał piwo na łódce . ?

Grzegorz Łódź
5 godzin temu, adamos napisał:

obowiązek ustawowy odstąpienia od BT.

Podasz numer artykułu ustawy bo nie mogę namierzyć.

Odnośnik do odpowiedzi
adamos

PoRD

Art 81.

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

Odnośnik do odpowiedzi
Grzegorz Łódź

To znam.Ale tu nie ma mowy o

16 godzin temu, adamos napisał:

odstąpienia od BT...

Odnośnik do odpowiedzi
adamos
Napisano (edytowane)

Badanie może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu, ja nie  mam wątpliwości co w przypadku jego braku, egzaminatorzy TDT również. 

Wpis w DR oczywiście nie ma tu znaczenia, moja odpowiedź dotyczy wątku o braku zalegalizowanej butli.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do odpowiedzi
Grzegorz Łódź

Ja jednak uważam,że jest zasadnicza różnica między "może być przeprowadzone" (nie przystępuję do badania) a "odstąpienie od badania" (przystępuję do badania ale go nie kończę)

Ale to tylko takie tam moje zdanie i mogę się mylić.

Odnośnik do odpowiedzi
adamos

Ja w powyższym przypadku nie przystępuję w ogóle do badania, więc może niejasno się wyraziłem. Choć odstąpienie od wykonania podobnie mi się kojarzy...

Odnośnik do odpowiedzi
Mecher
Napisano (edytowane)

A jak chcesz nie przystąpić do badania jak klient nie przyzna się "do gazu", a wyjdzie podczas badania ?

Wtedy tylko usterka o braku decyzji i braku adnotacji. Jednak tutaj usterka dana tylko za brak adnotacji, a co z decyzją, to już cicho ...

Bo skoro klient nie przyznał się do instalacji, to marne szanse na decyzję na zbiornik.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
26 minut temu, Mecher napisał:

Wtedy tylko usterka o braku decyzji i braku adnotacji.

I wtedy badanie wykonane niezgodnie z ustawą... :P

Odnośnik do odpowiedzi
sebeklca

W takim wypadku czy są jakieś przeciwwskazania ,aby anulować rozpoczęte badanie np z komentarzem "czynnik wyższy" (U mnie w SKP PRO jest tylko 3 lub 4 powody anulowania badania).

Odnośnik do odpowiedzi
Mecher

A niby dlaczego anulować ? Czynności wykonane ? wykonane...

A że klient, zataił ...

Dlatego, ja zawsze przed pobraniem opłaty pytam, czy jest hak, gaz, czy inne dozorowe. Jeśli by mnie klient oszwabił, nie miałbym skrupułów. Póżniej ładnie opisał w zaświadczeniu i niech się dzieje wola nieba, z nią się zgadzać trzeba :razz:

• Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
17 minut temu, Mecher napisał:

A że klient, zataił ...

To nie zwalnia diagnosty z przestrzegania prawa.

Odnośnik do odpowiedzi
Mecher

Nie mówię, że zwalnia. Jednak wychodzę z założenia, iż z takiego postępowania szłoby się wybronić. 

W wielu tematach, diagnosta to taki saper-miner. Mnie może łatwiej, bo miałem taką specjalizację  :rotfl:

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Podepnę się tutaj z pytaniem ponieważ nie mogę znaleźć odpowiedzi :P.

Czy wpisujemy adnotacje HAK do pojazdów specjalnych do 3,5 tony ??

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Rodzaj pojazdu nie ma znaczenia. Dla przykładu Kamper do 3,5 t d.m.c. z hakiem musi mieć w dowodzie stosowną adnotację!

USTAWA ARTYKUŁ 71 USTĘP 4

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.

• Piwo 1
Odnośnik do odpowiedzi
Bartek24
1 godzinę temu, Logen napisał:

pojazdów specjalnych do 3,5 tony

Jeżeli jest to pojazd samochodowy to tak.

33) ,,pojazd samochodowy" - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego; 

Odnośnik do odpowiedzi