Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

andy143

Brak pojazdu w cep2

Polecane posty

andy143

Witam, mam pytanie gdzie zgłosić brak pojazdu w cep2?

aboz

Co to znaczy brak pojazdu? Na podstawie jakich danych był wyszukiwany? Pojazd zarejestrowany w PL?

andy143

Tak zarejestrowany w pl. Ciągnik rolniczy . Stary dowód rejestracyjny . Na podstawie wszystkich danych w dowodzie rejestracyjnym .

IVVO

Zadzwoń do WK - niech sprawdzą czy jest w CEP swoim programem - podpowiedzą jak go wyszukać - też miałem taki przypadek

klosek

Jeżeli w żaden sposób nie możesz znaleźć pojazdu w CEPIK2 oraz na stronie historia pojazdu tez nie istnieje, to robisz badania w trybie awaryjnym i wysyłasz, mailem, wniosek o niezgodności do Ministerstwa Cyfryzacji na niezgodnoscicepik2.0@mc.gov.pl.

Miałem już takie dwa przypadki i tak wydziały komunikacji kazały zrobić.

smaug

A dostałeś później jakąś informacje ?

klosek

Żadnej odpowiedzi niestety. Co jakiś czas sprawdzam czy już pojawiły w CEPIK,  ale nadal bez zmian.

Norbert Jezierski

Tak z ciekawości - czy ktokolwiek z Was skutecznie załatwił jakąś niezgodność (brak pojazdu w CEP) ?

pentagram

Miałem ciągnik rolniczy, którego nie było w CEP2. Zadzwoniłem do WK, wprowadzili dane pojazdu do systemu i spokojnie wykonałem to badanie. Oczywiście pojazd już figurował w CEP2.

Norbert Jezierski

Pytałem o zgłoszenie niezgodności, tj. informacji o braku pojazdu w CEP, via formularz CEP. Czy ktoś z Was załatwił w ten sposób sprawę ?

Przepraszam wyraziłem się nieprecyzyjnie ...

arekkos

Jeszcze w listopadzie wysyłałem brak pojazdu w CEP-ie i brak odzewu do dziś autko cały czas na czerwono. Kilka było lecz po wizycie w WK i przerejestrowaniu poszły. Tylko w tych kończyły się dowody więc musieli odwiedzić WK a w pojeździe którego nadal brak były jeszcze jakieś wolne miejsca wiec nie wiem co będzie za w listopadie.

Demart

Ja raz miałem naczepę. Wyszukiwałem kilka razy na różne sposoby i nie znalazło (co dziwne żeby jej tam nie było bo nie stara była). Zrobiłem badanie w trybie awaryjnym i wysłałem zgłoszenie za kilka dni spróbowałem wysłać i poszło. Nikt z cepa się nie kontaktował więc nie wiem czy wprowadzili i poszło czy po prostu wcześniej znaleźć nie chciało.

nemor20

Witam.

Także wysłałem niezgodności trzech pojazdów do ministerstwa cyfryzacji na początku stycznia i bez odzewu.

aboz
5 godzin temu, nemor20 napisał:

Także wysłałem niezgodności trzech pojazdów do ministerstwa cyfryzacji na początku stycznia i bez odzewu.

Jakiego rodzaju niezgodności zgłaszałeś?

Paprock

Akcja z wczoraj. Tak poradzono sobie z niezgodnościami przy badaniu.

1. Po numerze VIN, po numerze rejestracyjnym + data pierwszej rejestracji, po numerze rejestracyjnym + marka:
[Nie znaleziono pojazdu w bazie, czy uruchomić prerejestrację / tryb obsługi niezgodności - NIE]

2. Dopiero po serii i numerze dowodu rejestracyjnego baza wyświetliła pojazd najbardziej zbliżony do poszukiwanego, czyli marka i model pasowała. Poza tym w wyświetlonym komunikacie nic się nie zgadzało. Żadne cechy identyfikacyjne, serie i numery dokumentów, terminy badań i przebiegi nie grały do poszukiwanego.

3. Niewiele się zastanawiając badanie zostało wykonane wprowadzając dane z ręki do komputera, z pominięciem tego, co CEP wyświetla. Akurat dowód się skończył, więc petentowi dopowiedziano aby do urzędu we wszystkie samochodowe papiery się doposażył.

4. I tyle i poszło. Nawet o trybie awaryjnym w zaświadczeniu nie wspomniano.

5. Nie mnie oceniać co będzie dalej i czy cokolwiek będzie, bo tak jak mówiłem - koniec  dowodu, a pojazdu nie ma w bazie. Dodam jeszcze, że autko to Fiacik Seicento zarejestrowany od 2000 roku. Acha! To co wyświetlił cepik najbardziej zbieżne było do VINU. Wszystkie cyferki, oprócz ostatniej, były takie same. Badano pojazd o ostatniej cyfrze 6, a cepik podpowiedział 8.

Po sprawie. Resztę czas pokaże. 

Hendryjones

Witam!

Ja w przypadku braku pojazdu w CEP2 wymyśliłem taką strategię...

Robię pre-rejestrację-okresowe przed 1 rej, wypełniam DIP z danymi pojazdu i wysyłam-dzięki temu pojazd jest już w CEP.. Po chwili wchodzę w korektę tego badania, zmieniam na zwykłe okresowe i kasuję Dip..

Zrobiłem już tak kilka razy, ciekawe czy coś z tego wyniknie-do odważnych świat należy

JANUSZ60

Tylko po co ulepszać tak świetny system profesjonalnych badań technicznych,,,

• Piwo 1

wrc69
Dnia 1.08.2018 o 14:19, Hendryjones napisał:

Robię pre-rejestrację-okresowe przed 1 rej, wypełniam DIP z danymi pojazdu i wysyłam

Mając polski DR w ręku. Powodzenia Kolego.

Swoją drogą, masz dużo wolnego czasu w pracy jeśli tracisz go na taką rzeźbę.

Ja robię: badanie w trybie awaryjnym i formularz niezgodności do MC...

Następny proszę...

leski66

To jest :OK:

2 godziny temu, wrc69 napisał:

Następny proszę...

Tak jakoś ładnie,.....kulturalnie. Nie to żebym się czepiał (absolutnie):564:

JANUSZ60
3 godziny temu, wrc69 napisał:

Ja robię: badanie w trybie awaryjnym i formularz niezgodności do MC...

Czy mogę spytać ile ich już zrobiłeś ?

• Piwo 1

wrc69

4 (cztery).

Od początku (13.11.2017)

bieła

Ten tryb obsługi niezgodności przewidziany był na okres 13.11.2017 do 4.06.2018 , ale jak rozumiem działa dalej?

leski66
8 godzin temu, bieła napisał:

ale jak rozumiem działa dalej?

Na to wygląda.;-)

IVVO

Sory że w tym temacie ale cepikowski jest wyłączony - dział u Was CEP - bo niby wszystko w porządku a łączności brak

Mecher

u mnie nie działał z rana 

Teraz jest oki. dopiero sprawdziłem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.