Skocz do zawartości

Pojazd z Anglii z kierownicą po lewej stronie bez M1


lato8

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Rafi90 napisał:

te gruchoty nigdy nie powinny być dopuszczone do rejestracji w PL z kierownicą z prawej strony

A czy po przełożeniu kiery na lewo już przestawały być gruchotami ? bo jakoś nie zauważyłem oporów w dopuszczaniu takich "przerobionych". Poza tym to nie położenie kiery, czy pochodzenie determinuje jakość danego egzemplarza tylko umiejętne i uczciwe ocenienie przez diagnostę na tzw. "pierwszym badaniu":wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cezary napisał:

A czy po przełożeniu kiery na lewo już przestawały być gruchotami

Nie nie. Źle się zrozumieliśmy . Chodzi o sam fakt że coś co nie jest dostosowane do warunków na naszych drogach ( a auto gdzie kierujący siedzi od pobocza, nie jest) nie powinno być dopuszczane do ruchu w naszym kraju

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

a auto gdzie kierujący siedzi od pobocza, nie jest) nie powinno być dopuszczane do ruchu w naszym kraju

A to niby dlaczego? czy w innych krajach są lepsi kierowcy i potrafią jeździć z kierownicą po prawej bezpiecznie a u nas nie ?

P.S. Osobiście nie jeździłbym takim pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuje jeszcze raz. W ŻADNYM kraju gdzie jeździ się po prawej stronie drogi, te sztrucle nie powinny mieć możliwości rejestracji. To jest moje osobiste zdanie po kilku jazdach tym czymś.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja doprecyzuję, wolę wykonywać badanie w pojeździe z kierownicą po prawej stronie i dać P, niż zastanawiać się czy przerobienie z prawej na lewo zostało dokonane tak, że jest to bezpieczne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby nie mleć ozorem bez potrzeby w tym temacie, otrzymałem taką informację z nadzoru (WK Kielce) : pojazd osobowy M1 z kierownicą po prawej stronie sprowadzony do 31-12-2020 wykonujemy po staremu, natomiast sprowadzone od 01-01-2021 musi mieć zmieniony ukł. kier. z prawej na lewo.
Problemy niektórych uważam za rozwiązane. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W.K. Kielce się myli.
Pojazd ma mieć dokument stwierdzający że BYŁ (BYŁ - a nie - JEST) zarejestrowany w jednym z krajów członkowskich UE.
Więc to data pierwszej rejestracji się liczy a nie data sprowadzenia. Jeśli został zarejestrowany w czasie członkostwa Anglii w UE to można taki pojazd normalnie zarejestrować w Polsce.

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej było członkiem Wspólnot Europejskich od 1 stycznia 1973 (na mocy traktatu podpisanego w 1972 roku) do 31 stycznia 2020.

Więc każdy pojazd z kierownicą po prawej którego data pierwszej rejestracji w Anglii jest między tymi datami może zostać legalnie zarejestrowany w Polsce i kropka.

Edytowane przez DURP
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie @cezaryemu chodziło.

I jak już, to niby ze Szkocji czy Walii to nie dotyczy, przeca to nie Anglia ? :razz:

Żle ubrał w słowa, ale tyle już o tym pisał, że raczej miała być inna treść.

 

No chyba, że jakaś pomroczność go dopadła i mu się zwyczajnie pokićkało ...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pokickało, pomroczności jasnej też chyba nie mam, rozmawiałem osobiście z Panem Jarosławem Śmiechem, konkretnie zapytałem czy dotyczy to daty sprowadzenia, czy daty pierwszej rejestraqcji, odpowiedź Pana Jarosława - DATY SPROWADZENIA. Koniec kropka. :evil:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cezary napisał:

odpowiedź Pana Jarosława - DATY SPROWADZENIA. Koniec kropka

A jakaś podstawa poza widzimisię Pana Jarosława?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_k gdybyś Ty był moim nadzorcą to "klepałbym" zgodnie z tym co napisałeś i co jest zgodne z moim przekonaniem o którym pisałem za ścianą, ale mój nadzór odpowiedział, że takiego pojazdu nie zarejestruje, a mnie pomoże w przejściu na wcześniejszą emeryturę, w związku z tym nie specjalnie interesuje mnie ta podstawa prawna. Żebym ja się o jakiegoś "angola" miał kopać z koniem, po co. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak

1 godzinę temu, DURP napisał:

W.K. Kielce się myli.

Dobrze, że dałem wcześniej za ten post 👍, to przynajmniej jako tako, z twarzą wyszedłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

mój nadzór odpowiedział, że takiego pojazdu nie zarejestruje,

Do czasu aż się trafi mądry klient z badaniem z innego powiatu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie te dowolne interpretacje wielkich urzędników,,,

18 godzin temu, michal_k napisał:

Do czasu aż się trafi mądry klient

Taki klient równie dobrze może się trafić na SKP,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że WK Kielce poinformował mnie jak Oni to interpretują nie jest jakimś kompletnie oderwanym od rzeczywistości "widzi mi się", ponieważ

Cytat

W związku z możliwością odmiennej interpretacji § 9.2a Rozporządzenia o warunkach technicznych istotna jest opinia Starosty sprawującego nadzór nad SKP w zakresie dopuszczalności wykonania właściwego badania technicznego

A tu całość tych rozważań. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu tej strony jest takie niebieskie okienko, cytuję:

 

 

okienko.png

I ten Twój cytat - też jest tekstem z podanej przez Ciebie strony...

Zastanawia mnie dlaczego podkreśliłeś wypowiedź autora ze strony na czerwono?

Jak się tak czyta Twoją wypowiedź to wygląda jak wykładnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

I ten Twój cytat - też jest tekstem z podanej przez Ciebie strony...

No przecież linkowałem na czerwono całość żeby sobie poczytać, w tym oto miejscu 

 

20 minut temu, cezary napisał:

A tu całość tych rozważań.

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czegoś tu nie rozumiem, bo treść strony stoi w sprzeczności z:

41 minut temu, cezary napisał:

To że WK Kielce poinformował mnie jak Oni to interpretują nie jest jakimś kompletnie oderwanym od rzeczywistości "widzi mi się",

 

I wychodzi na to, że Kielecki WK ma jednak "widzi mi się" w tej materii.

PS. Tak na marginesie też nie przepadam za "anglikami", ale jeżeli będziemy się tak "łamać" to 90 procent dyskusji na tym i podobnych forach nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko !!! To jeszcze raz, moje osobiste zdanie jest takie, że pojazdy zarejestrowane w Wlk. Brytanii do 31-12-2020 r.  powinno się badać na tzw. "starych zasadach", ale pojawiły się rozbieżności, zadzwoniłem do WK Kielce i tam otrzymałem info 

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/13184-pojazd-z-anglii-z-kierownicą-po-lewej-stronie-bez-m1/&do=findComment&comment=304404

 

Strona którą Kolego @mirek_handlarz cytujemy oprócz tego co wydaje się oczywiste dodaje uwagę, którą zacytowałem, więc chyba jest coś na rzeczy. Nie mnie to osądzać, ale chyba lepiej dla mnie jak z tym się będę liczył. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty @michal_k będąc (ewentualnie) w nadzorze nad skp wydajesz po konsultacjach telefonicznych z diagnostami coś na piśmie? Jeżeli tak to chwała Ci za to, ale ....:silent:, odpowiadając na pytanie - "ni mom". :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaję, ale gdyby się ktoś pisemnie zwrócił, zwłaszcza w takiej "kontrowersyjnej" sprawie, to bym wydał.

Ciekawe czy jeśli minister wyda opinię inną niż kieleckie WK to WK zmieni zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.