Skocz do zawartości

druciarstwo Polaków


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

A o co tak konkretnie biega ? Nie ma fachowca do badania ,czy to tekst klienta ?

Dobra już wiem , internet fiksuje i fotki nie widziałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zobacz, jakie części sprzedają na Allegro - handel nielegalnymi używkami

Niejednokrotnie na naszych łamach informowaliśmy o wykazie części samochodowych zakazanych do ponownego użycia. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 września 2005 r., jasno reguluje handel częściami, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko. Pomimo tego zapisu handel używanymi częściami kwitnie w najlepsze.

Można powiedzieć, że przedsiębiorczy Polacy nie pozwolą, ażeby jakakolwiek część się zmarnowała. Teoretycznie mechanik świadomy konsekwencji montowania niesprawnych części nie pozwoli by ta trafiła na rynek wtórny. Niestety jest to tylko teoria, a dookoła handel używanymi częściami kwitnie, wystarczy zrobić szybki rekonesans na serwisach aukcyjnych. Konsekwencje takich zachowań przekładają się na bezpieczeństwo na drogach, pogorszenie środowiska naturalnego (nieszczelne części wpływają na przedostawania sie szkodliwych płynów do gleby), a także psują opinię prawdziwym fachowcom. Wystarczy spędzić na Allegro kilka godzin, od których można dostać bólu głowy. Na aukcjach znajdziemy niemal każdy element z listy zakazanych części, a liczby każdej z części liczone mogą być w tysiącach. Co ciekawe oszczędzają nie tylko posiadacze najtańszych aut, ale również właściciele ekluzywnych limuzyn. Filtry, tarcze, hamulce, pasy, poduszki powietrzne, pióra wycieraczek czy elementy zawieszenia, to tylko nieliczne przykłady tego co możemy znaleźć na internetowych aukcjach. Wszystkie części używane, na pierwszy rzut oka wyglądające na sfatygowane z widocznymi śladami rdzy, a do tego niejednokrotnie pochodzące z auta przeznaczonego do utylizacji.

Hamulce i tarcze

Najbardziej zastanawiające są części do luksusowych aut. Zdawałoby się, że jeżeli właściciel miał kilkaset tysięcy na eksluzywny samochód, to nie będzie oszczędzał na częściach. Po liczbie ogłoszeń z używanymi klockami i tarczami hamulcowymi do Maserati, Porsche czy Audi A8, można wywnioskować, że nic bardziej mylnego. Serwis aukcyjny pełen jest aukcji, na których można kupić właśnie te podzespoły.

Pasy i poduszki

Wydawałoby się, że gdy chodzi o bezpieczeństwo napraw, to nikt nie będzie oszczędzał na kluczowych podzespołach. Jednak jak pokazują nasi "handlarze", pomimo stosownej regulacji, nie przekszadza im to w sprzedaży pasów czy nawet "regenerowanych" poduszek powietrznych.

Tłumiki

Ustawa reguluje również kwestią handlowania tłumikami używanymi. Ten kluczowy element z puntu widzenia środowiska, nie powinien być ponownie użytkowany, bowiem trudno ustalić stopień jego zużycia. Niestety i w tym wypadku, handlarze nie mają skrupułów i handel nimi odbywa się w najlepsze. Nie oszczędzono również zakazanych przewodów paliwowych.

Wycieraczki

Z mniej szkodliwych elementów, którymi handluje się na allegro możemy wyróżnić wycieraczki. Rozumiemy, że właściciele Bentleya czy Rolls Royca, to osoby przedsiębiorcze i nie uśmiecha się im płacić za ułamane ramię wycieraczki w ASO kilkaset czy nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego nie zamierzamy potępiać w czambuł aukcji tego typu, tylko zastanwia nas, dlaczego w zestawie dołączono pióra wycieraczek, których do ponownego obiegu wprowadzać nie wolno?

Perełki

Oprócz wprowadzania do obrotu części zakazanych na internetowych aukcjach można znaleźć również inne perełki.

Osoba odpowiedzialna za tę aukcję zapewnia, że sprzedaje "części zawieszenia do mercedesa stan idealny".

 

Martwe prawo to złe prawo

 

Nie chcielibyśmy zostać opacznie zrozumiani. Szanujemy polską przedsiębiorczość i podejście, że nic się nie może zmarnować. Prawo jednak należy szanować. Wypadałoby zaufać tym co stanowili prawo, że kierowały nimi dobre przesłanki. Komponenty złej jakości wpływają negatywnie na środowisko i na bezpieczeństwo jazdy. Często montowane są również nieświadomym klientom, którzy myślą, że zapłacili za nowy element. Ciężko obwiniać jedynie handlarzy za wprowadzanie do ponownego obiegu części, które w dużym stopni nadają się do utylizacji. Trzeba sprawiedliwie stwierdzić, że w tym przypadku nie popisał się również ustawodawca, który stworzył prawo, którego nikt nie jest w stanie wyegzekwować, przez co prawo to staje się martwym zapisem.

http://motofocus.pl/nowosci/15233/zobacz-jakie-czesci-sprzedaja-na-allegro-handel-nielegalnymi-uzywkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Trzy miesiące wcześniej podbity przegląd. I to wcale nie na ścianie wschodniej tylko na okręgówce w Gorzowie...

Mam nadzieje, że zgłosiłeś gdzie trzeba ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że zgłosiłeś gdzie trzeba ???

 

Każdy ma robić to co do niego należy, zgłaszania gdzie trzeba nie w obowiązkach.

 

W przypadku zgłoszenia problemy ma na pewno zgłaszający, inni nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma robić to co do niego należy, zgłaszania gdzie trzeba nie w obowiązkach.

Jak nie ma - każdy obywatel ma obowiązek zgłaszać przestępstwo. Do póki będziemy tylko tu o tym pisać dajemy pożywkę wszelkiej maści pismakom, TDT-owi i NIK-owi. Sami musimy posprzątać u siebie. Może warto przynajmniej sfotografować pojazd i DR i pogadać z tym lub z owym. Nie wiem jak żyjecie z nadzorem ale z nimi też warto pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przestępstwie można mówić po wyroku, na razie to tylko podejrzenie.

Myślę, że przede wszystkim każdy powinien robić to co do niego należy a to już bardzo dużo i nie mam na myśli tylko naszej branży.

 

Donos obywatelski to jednak donos i tu mam wiele wątpliwości czy tak być powinno, szczególnie gdy osoby z urzędu odpowiedzialne nie podejmują odpowiednich działań a tak właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto przynajmniej sfotografować pojazd i DR i pogadać z tym lub z owym.

 

Nie będę ukrywał, że nie raz i nie dwa tak robiłem i będę robił. Ale w tym przypadku nie dało rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że my w dwóch różnych krajach żyjemy. Jak na zamówienie temat z dziś: wycieraczka wklejona w podłogę. Klient, wkurzony bo już na 5 stacji nie chcą zrobić mu przeglądu. Jak to usłyszałem kolejny DR zatrzymany ( 4 w tym roku). Może warto się spotykać ??? My co najmniej 1 raz w roku mamy szkolenie diagnostów z woj Łódzkiego i m. in. pokazujemy takie "kwiatki". Osobiście poziom badań w woj. łódzkim oceniam na 4+ do tego z każdym kolejnym rokiem widzę znaczną poprawę.

I zupa : "Przekroczyłeś maksymalny limit uploadu (50 MB) " . Proszę admina o odblokowanie to wrzucę tą fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.