Skocz do zawartości

Jaki termin badania wyznaczycie


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

A jak mi udowodni, że tak jest? A może to pomyłka WK a ja nigdy żadnej działalności nie miałem? 

Ale ok. Pokażę Ci zawieszenie działalności. Co wtedy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pierwsze OBT tego pojazdu, to dałbym na dwa lata. Co mnie obchodzi pomyłka WK (jeśli takowa była) i niechęć klienta do wyjaśnienia sprawy. Literalnie pojazd jest przed upływem trzech lat od dnia pierwszej rejestracji, więc przysługuje mu termin do pięciu, nie dłużej niż dwa lata. To w interesie klienta jest zrobić takie badanie, żeby ewentualnie nie stracił licencji.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, blakop napisał:

Pokażę Ci zawieszenie działalności. Co wtedy? 

Zagwozdka.

Obecnie zawieszenie działalności jest bezterminowe a zatem nie muszę zakładać, że wznowisz działalność przed końcem OBT, czyli OBT na 2 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawa mówi o 3-2-1 tak ? a tu mamy najpierw 1 i nie wiemy dlaczego, zatem kolejne badanie tylko na rok. Już nie ma zachowanego 3-2-1

50 minut temu, danielg539 napisał:

Jak to udowodnisz?

nawet jak udowodni, to nie dopełniamy do trzech tylko zawsze na rok , ale jak mu urząd to sprostuje to klient będzie zadowolony pod warunkiem , że najpierw pójdzie do WK a nie do diagnosty. 

Z ciekawości zapytałem się w naszym WK jak podeszli by do takiego tematu, odpowiedź była badanie na rok  (nie widzą dokumentów i nie mamy nr rejestracji  to nie mogą powiedzieć czy to błąd wpisu czy inny problem np zarobkowy)ale w tej sytuacji na rok

56 minut temu, blakop napisał:

A może to pomyłka WK a ja nigdy żadnej działalności nie miałem? 

to urząd powinien paść na kolana i poprawić wpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższa sytuacja to nie jest problem diagnosty. Termin okresowego badania tylko na rok, bez względu na przyczynę poprzedniego terminu ,,,

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa nigdzie nie mówi 3-2-1, tylko 3 lata od daty rejestracji potem 5 lat, ale nie dalej niż 2 od daty poprzedniego. Określenie 3-2-1 to określenie potoczne. Odsyłam do literalnego brzmienia PoRD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art.81.6.

Cytat

Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego... przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzonego badania technicznego...

Jeżeli klient dostaje badanie na 3 lata ale przyjeżdża wcześniej (np. po 2 latach) to dostaje na 2 lata. Ten nie dostał pierwszego badania na 3 lata tylko na 1 rok od pierwszej rejestracji więc nie łapie się do tej wyliczanki...

 

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Logen napisał:

nie dostał pierwszego badania na 3 lata tylko na 1 rok od pierwszej rejestracji więc nie łapie się do tej wyliczanki.

Dlaczego się nie łapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ:

przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzonego badania technicznego

 

Skoro pierwsze nie przeprowadza się przed upłynięciem 3 lat to nie ma co czytać drugiego zdania ponieważ pierwszy warunek nie został spełniony... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Logen napisał:

Skoro pierwsze nie przeprowadza się przed upłynięciem 3 lat

Skoro przeprowadza się po roku to jak najbardziej przed upływem 3 lat, więc ten warunek jak najbardziej jest spełniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Logen napisał:

nie ma co czytać drugiego zdania

 

Tą drogą idąc to w ogóle żadnych kolejnych zdań nie opłaca się czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aboz napisał:

Jeśli to pierwsze OBT tego pojazdu, to dałbym na dwa lata. Co mnie obchodzi pomyłka WK (jeśli takowa była) i niechęć klienta do wyjaśnienia sprawy. Literalnie pojazd jest przed upływem trzech lat od dnia pierwszej rejestracji, więc przysługuje mu termin do pięciu, nie dłużej niż dwa lata. To w interesie klienta jest zrobić takie badanie, żeby ewentualnie nie stracił licencji.

gdyby "szedł" trybem normalnym byłoby 

30-11-2017 do 30-11-2020 

i następnie 

30-11-2020 do 30-11-2022 

 

 załóżmy, że wyznaczymy jak napisał @aboz, czyli

 

od 22-11-2018 do 22-11-2020, to jak wyznaczyć kolejny termin

 

od 22-11-2020 do 22-11-2021 czy 

 

od 22-11-2020 do 22-11-2022.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś dac dwa razy na dwa lata ?  To może tak cały czas na dwa latka ?

 

Następny termin wyznaczysz od daty badania na rok. Bo może mu sie uwidzi i przyjedzie po 11 miesiącach ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cezary napisał:

to jak wyznaczyć kolejny termin

 

od 22-11-2020 do 22-11-2021 czy 

 

od 22-11-2020 do 22-11-2022.

To zależy w jakim charakterze wykorzystywany jest obecnie pojazd. Oba terminy są poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, Mecher napisał:

Chciałbyś dac dwa razy na dwa lata

nie kolego, ale niektórzy podpierają się § czyli, że pojazd jest w okresie :giggle: 5 lat i w związku z tym daliby 2 lata, inni uzależniają 

10 minut temu, danielg539 napisał:

To zależy w jakim charakterze wykorzystywany jest obecnie pojazd

i dalej nie wiadomo,

ja natomiast w tym przypadku postąpiłbym tak, 1 rok od daty badania, ponieważ jest już zarejestrowany w kraju i wk wyznaczył poprzedni termin jako roczny, nie interesuje mnie dlaczego,

jednak gdyby to było pierwsze badanie sprowadzonego z zagranicy wyznaczyłbym termin za 2 lata od daty badania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta różnica w podejściu, że zza granicy ok? Przecież tam też są systemy 3-2-1, 4-2-2 itd.

Czyżby decydował poziom fusów w kubku po kawie? Bo na pewno nie przepisy :)

 

Oh niech się TDT w końcu za Was weźmie... Twórcy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blakop napisał:

Czyżby decydował poziom fusów w kubku po kawie?

nie kolego, logika i w sumie to proste jak drut, nie bardzo rozumiem dlaczego Ty masz z tym problem, ale dobrze,  z zagranicy 2 lata bo to ja wyznaczam termin po raz pierwszy pojazdowi przedstawionemu do badania (no chyba, że będzie to ustalenie danych to wtedy terminu nie wyznaczę), zarejestrowanemu już w Polsce 1 rok ponieważ poprzedni termin został wyznaczony przez wk na roczny, dlatego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika powiadasz... jakoś jej nie widzę.  Dla pojazdu zza granicy termin też został już wyznaczony przez tamtejszy WK. A jednak twierdzisz, że dasz mu na dwa lata.

Tak czy inaczej pojazd jest po raz pierwszy na badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blakop napisał:

Dla pojazdu zza granicy termin też został już wyznaczony przez tamtejszy WK

ale wiesz dobrze, że one nie mogą kolidować z naszymi, czyżby 6-letniemu pojazdowi z Niemiec należałoby zachować termin 2 letni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile minęło od daty pierwszej rejestracji? Po co dajesz absurdalne przykłady?

Pytam - co różni pojazd zza granicy i Polski, jeśli jest z ubiegłego roku i dostał termin na rok? Dlaczego krajowy dostanie już tylko na rok, a zagraniczny nadal dwa? Gdzie to w PoRD znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blakop napisał:

Gdzie to w PoRD znajdę?

a gdzie znajdziesz, że ma dostać 2 lata, to interpretacja tylko niektórych, krajowy rok, bo miał na rok, co do absurdów, sam zacząłeś

11 minut temu, blakop napisał:

wyznaczony przez tamtejszy WK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne (DRUGI CZASOKRES) badanie przeprowadza się 5 lat od daty I rejestracji, ale nie dalej niż 2 lata.

Tak stoi w PoRD.

Gdzie masz zapis, że robi się inaczej? Bo gdzieś na pewno, skoro dla jednych aut to stosujesz, dla innych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.