Skocz do zawartości

Masa własna pojazdów sprowadzonych z Unii


Galaxy_13

Rekomendowane odpowiedzi

Mówimy o bazie danych katalogowych zgromadzonych w tym programie na podstawie wiadomych dokumentów. A tymi wiadomymi dokumentami są DiP-y, chyba nie trzeba objaśniać wypełniane przez kogo. ;-)

Więc o czym jest Twoje zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z katalogu Norcomu - w miarę aktualny i rzadko się zdarza aby czegoś nie było - kwiatki się zdarzają ale nie zbyt często. Dla kontrolujących mam COID ale........  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

- że niby ten... no... SKP-PRO to taki badziew?

Pracowałem miesiąc na Patronacie i nie bardzo chciałbym do niego wracać :P. SKP-PRO moim skromnym zdaniem jest dużo bardziej czytelny. 

Jeżeli chodzi o Katalog DIP to tutaj jest tragedia. Ale to nie program go tworzy tylko diagności na nim pracujący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Logen napisał:

Ale to nie program go tworzy tylko diagności na nim pracujący...

o tym już pisałem :) Tylko moim skromnym zdaniem ktoś to powinien weryfikować, a nie żywcem wrzucać do programu.

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Logen napisał:

Ale to nie program go tworzy tylko diagności na nim pracujący...

Tak, ale autor programu powinien te dane weryfikować i nie zamieszczać DIP-ów z oczywistymi omyłkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Paprock napisał:

- ja nie bardzo rozumiem o co chodzi. Bardzo proszę wytłumaczyć, co to są rodzaje nadwozi samochodowych, gdzie miejsce na rodzaj nadwozia w polskim dowodzie wraz z jego jakimś dziwnym kodem.

To po co to jest wpisywane  na dokumencie identyfikacyjnym pojazdu? to że się "jeszcze" tego nie wpisuje do dowodu rejestracyjnego, to nie znaczy ze te dane nie są katalogowane i można wpisać byle co. Co to za różnica czy w VAN czy FURGON, skoro się tego nie spisuje w dowód rejestracyjny?

 

Dokładnie chodzi mi w przypadku samochodów osobowych o te wpisy w zagranicznych DR (patrz załącznik)

Bez nazwy-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LimonQ napisał:

Co to za różnica czy w VAN czy FURGON, skoro się tego nie spisuje w dowód rejestracyjny?

 

Dla Ciebie żadna - ale dla osoby która potrzebuje wykonać badanie VTA - zasadnicza - to że czegoś nie ma w DR  to nie znaczy że nie istnieje - W CEP przed wykonaniem Vat sprawdza się podrodzaj - i dla Furgon - lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, LimonQ napisał:

Dokładnie chodzi mi w przypadku samochodów osobowych o te wpisy w zagranicznych DR

Kolego sam sobie odpowiedziałeś na pytanie zadane tabelką ?

Do podrodzaju Masz jeszcze coś takiego jak  - przeznaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, blakop napisał:

No to chodzi Ci o typ podwozia, czy podrodzaj ?

To chyba jest powiązane, bo skoro w DIP wpisuje się podrodzaj np HATCHBECK, a w rozporządzeniu komisji to jest TYP nadwozia AB to HATCHBECK to ktoś miesza te pojecia :) 

Moze tak, co to jest podrodzaj? :)

I co to jest HATCHBECK?

Edytowane przez LimonQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! O! O! O własnie!

Co to jest podrodzaj i jak się mają te materiały poglądowe z kodami rodzajów nadwozi do polskiej klasyfikacji, a szczególnie do podrodzajów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią jednostką która to próbowała ogarnąć był ITS - ale ta Ich tabelka to zatrzymała się przy ichiejszych kodach typu - 02 . Archaizm. Ale skoro jesteśmy w Unii operujmy tym co jest w dyrektywach bo Nasi to może za perę lat to jakoś ogarną - takie życie i trzeba przywyknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Paprock napisał:

O! O! O! O własnie!

Co to jest podrodzaj i jak się mają te materiały poglądowe z kodami rodzajów nadwozi do polskiej klasyfikacji, a szczególnie do podrodzajów?

 

Ok, to teraz dlaczego w zaświadczeniu wpisuje się do podrodzaju np HATCHBECK, WIELOZADANIOWY, SEDAN, KOMBI? przecież to są rozdaję nadwozia a nie podrodzaje :-)

Zwłaszcza że w CoC, świadectwach homologacjach pod pozycja 37 pisze "rodzaj nadwozia".

318791270_8.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tylko w podzięce za załączniki podpowiem, żebyś jeszcze był uprzejmy tak i rozpracował co najbliżsi sąsiedzi zza Odry wpisują pod numerem piątym na środkowej stronie swojego dowodu.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

Ja Ci tylko w podzięce za załączniki podpowiem, żebyś jeszcze był uprzejmy tak i rozpracował co najbliżsi sąsiedzi zza Odry wpisują pod numerem piątym na środkowej stronie swojego dowodu.

Dzięki.

 

Google tłumacz: Do złożenia wniosku należy "Systematyzacja samochodów i ich przyczep" w obecnie obowiązująca wersja. Federalny Urząd Transportu Samochodowego dostarcza odpowiedni plik referencyjny Dostępny. Jest to zwykły tekst oznaczający klasę pojazdu i jego strukturę lub typ pojazdu i nadwozia, który jest określony dla odpowiednich kodów pól J i (4), należy wprowadzić w następujący sposób:

Zrzut ekranu 2018-12-07 o 16.58.55.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ogarnąć jedna rzecz - w pewnych wypadkach podrodzaj pojazdu to nie to samo co rodzaj nadwozia. W szczególności dotyczy to samochodów ciężarowych. Mówiąc krótko - w CoC może być dla danego rodzaju pojazdu kod nadwozia nie przewidziany dla tegoż pojazdu w krajowej klasyfikacji RPP (Rodzaj/Podrodzaj/Przeznaczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, blakop napisał:

W szczególności dotyczy to samochodów ciężarowych

A gdzie tutaj jest mowa o samochodach ciężarowych? Na jakiej podstawie ustalasz podrodzaj samochodu osobowego?

Edytowane przez LimonQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, blakop napisał:

A co? Temat dotyczy tylko osobowych? 

 

Akurat mój poruszany o wątku podrodzaju, tak. Więc odpowiedz mi na jakiej podstawie ustalasz podrodzaj pojazdu? i z jakiej podstawy prawnej korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temat nie dotyczy tylko osobowych. Nie ma osobnych przepisów dla ustalania podrodzaju osobowych i ciężarowych. Tym bardziej że mowa o tych samych pojazdach de facto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak, bo wkońcu samochodem wielozadaniowym może być samochód ciężarowym.

 

Tylko pytanie dalej brzmi, na jakiej podstawie ustalasz podrodzaj pojazdu? Przyjeżdża do Ciebie na stacje "SUV" np BMW X5, badanie przed pierwszą rejestracją, co wpisujesz w podrodzaju i skąd to wiesz? czy to jest może kombi? czy może wielozadaniowy, czy może terenowy (sic!)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że diagności sugerują (!) się tym, co jest wpisane w zagranicznym DR, a jeśli tego nie ma to na podstawie własnej oceny w myśl przepisów i definicji, które sam zapodałeś. Tylko jest to nieco złudne. Po pierwsze - ten sam rodzaj nadwozia może być zakwalifikowany różnie, choć w każdym przypadku będzie to klasyfikacja zgodna z definicjami. Po drugie - co niby da mi informacja, że nawozie pojazdu to AG, skoro w klasyfikacji RPP takiej pozycji brak? A co jeśli nada mu się nazwę "terenowy" - jaki kod mu wtedy przypisać?

Powtarzam - podrodzaj, a kod nadwozia to nie zawsze jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.