Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

lato8
17 minut temu, Rafi90 napisał:

Tylko lepiej jakby takich krążowników każdy częstował negatem  to wtedy może sytuacja by się polepszyła

Klient sam podszedł i mówi co jest nie tak, więc i ja do niego po ludzku musiałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

No! I lewusy trzaskają kasę, zarabiają niezłe pieniądze klepiąc dowody jak leci i są zadowoleni. Też mam świadomość, co i na których stacjach się dzieje, a tylko biadolę i cicho siedzę. Coś mi się zdaję, że w imię świętego spokoju, to deko za mało. Jak wyplewić te chwasty, to tałatajstwo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cezary

jak świat światem obok róż rośnie perz, jedno dumne, piękne i proste, drugie nijakie, jedno podatne na złamania i uschnięcie, drugie nie do wyplenienia. :silent:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wadi

Zła " karma" wróciła - w postaci karmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Dzisiaj mi się znajomy pytał, czy nie wiem czy można zrobić kopię DR i z nią jeździć po Niemczech parę dni, jakby Policja do tego podeszła itd..

Bo sprawa taka wyszła, że musi pilnie wysłać DR kurierem do Polski po stempel, bo badanie się kończy, a auto codziennie tutaj do roboty potrzebne jest.

• Super 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DARIO64
2 godziny temu, wadi napisał:

Zła " karma" wróciła

Żadna zła karma, normalnie obiadek i przytulanka jak się poczuje samotny w pierdlu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cezary
W dniu 7.11.2019 o 14:33, cezary napisał:

prokurator może zakazać wykonywania pracy bez wyroku sądowego?

wywoływany jakoś nabrał wody w usta, trudno, popytałem, tyle się dowiedziałem (tylko z przekazu werbalnego), w takiej sprawie jak powyższa prokurator może zakazać wykonywania pracy zawodowej, ale już pozbawienia uprawnień można dokonać tylko prawomocnym wyrokiem sądowym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Sorki, ale IVVO już Ci odpowiedział to po co miałem pisać?

Prokurator jako taki sam nic nie może, ale sąd na wniosek prokuratora już w trakcie postępowania może podjąć w zasadzie dowolne środki zapobiegawcze.

Ale powtarzam - to nie jest decyzja prokuratora, tylko ciągle sądu (choć na jego wniosek).

Resztę zauważyłeś sam - czyli te środki zapobiegawcze nie są sankcją samą w sobie.

Natomiast mylisz trochę pojęcia - sąd orzeka zakaz wykonywania zawodu. Uprawnienia zabiera Ci WK. I tu ciekawostka - zakaz może obowiązywać np. tylko rok. Ale uprawnienia i tak stracisz na 5 :) Z zasady w przypadku diagnosty sankcje administracyjne są bardziej dotkliwe niż karne (w kwestii wykonywania zawodu).

A z tymi środkami zapobiegawczymi to jest trochę jak z "więzieniem". Stosowany np. areszt tymczasowy nie jest w swej istocie karą pozbawienia wolności, choć ma przecież identyczne skutki doraźne dla strony. Ale już prawne absolutnie nie.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cezary

dzięki :OK:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi