Skocz do zawartości

r_kubis

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Rafi90 napisał:

Wyrok w zawieszeniu

A najlepsze jest to, że jak w recydywie znowu kogoś złapią to i tak ponownie dostaje karę w zawieszeniu.

I tu nie chodzi tylko o diagnostów. W wielu "branżach przestępczych" trzeba mocno się napocić aby odwiesili wyroki.

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leski66 tymczasowe aresztowanie to jednak co innego niż kara więzienia. Jak się wyrobią z procesem wcześniej, albo uznają, że nie ma już obawy matactwa, to będzie odpowiadał z wolnej stopy. Później wyrok też pewnie w zawieszeniu. I co takiemu się stanie? Emerytury mu nie zabiorą, co najwyżej zakaz wykonywania zawodu dostanie i grzywnę z zawiasami. Żyć, nie umierać. Swoje dorobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekd2 napisał:

Jakim więzieniu? Pokaż chociaż jeden wyrok dla diagnosty z bezwzględnym więzieniem za lewe przeglądy.

Tego z Garwolina przymknęli na 3 miesiące, więc święta spędzi w celi...To wystarczający czas na refleksje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aboz napisał:

tymczasowe aresztowanie to jednak co innego niż kara więzienia.

[No, OK, ale " kwadratowymi kartoflami " i tam można się wypróżniać. ] :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aboz napisał:

Emerytury mu nie zabiorą, co najwyżej zakaz wykonywania zawodu dostanie i grzywnę z zawiasami. Żyć, nie umierać. Swoje dorobił.

U nas w ostatniej aferze jeden taki właśnie odszedł na emke , i w sumie chyba na tym się skończyło. Uprawnienia mu już dyndają bo i tak miał 65 lat. Szefo przyjął nowych ale już szuka następnych bo Ci mają czelność w ogóle sprawdzać auta. Przy obrocie stacji 10 tyś BT na rok właściciel powinien zgarnąć tak z pół bańki grzywny  dla ostudzenia, bo czuje się bezkarny całkowicie. To jest jeszcze większa patologia niż diagności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radekd2 napisał:

Jakim więzieniu? Pokaż chociaż jeden wyrok dla diagnosty z bezwzględnym więzieniem za lewe przeglądy.

Wierz na słowo,ale są tacy co już drugie święta na państwowym wiechcie spędzają😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

przyjął nowych ale już szuka następnych bo Ci mają czelność w ogóle sprawdzać auta. Przy obrocie stacji 10 tyś BT na rok właściciel powinien zgarnąć tak z pół bańki grzywny  dla ostudzenia, bo czuje się bezkarny całkowicie

A na proteście był?  Jakoś tak z tematem o podwyżkach mi się to skojarzyło. 

Mnie w tym wszystkim dziwi że ludzie tak tanio się sprzedają. Dostaję czasami takie propozycje ''na fachę dołożę"  i tak sobie myślę że klienci mnie próbują obrazić. Ja taniej wódki i w małych ilościach nie piję. Nawet jeżeli faktycznie ktoś klepie co popadnie za $ to wydaje mi się że to są tak małe pieniądze że nie warto. Ale każdy ma własne sumienie, ja wolę spać spokojnie a jak podjeżdża policja pod stację to nie puszczam bąków że przyjechali po mnie. Niech sobie klient schowa te "na flachę" będzie miał na naprawę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na dwa i pół roku więzienia oraz piąć lat zakazu wykonywania zawodu sąd skazał pabianiczanina Mirosława W. 

To była precedensowa sprawa a wina diagnosty była co najmniej dyskusyjna, bo rozchodziło sę o mikropęknięcia, które zakończyły się urwaniem dyszla przyczepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafi90 napisał:

Uprawnienia mu już dyndają bo i tak miał 65 lat

U mnie też było takich dwóch,  jeden z nich spokojnie uciekł na emkę przed wyrokiem. Drugi cały ucieszony, że już nie jest diagnostykiem i w końcu pracuje spokojnie za stałą stawkę, a nie jakieś "jeb***e akordy"; że tak go zacytuję.

 

2 godziny temu, wojteczek napisał:

Mnie w tym wszystkim dziwi że ludzie tak tanio się sprzedają. Dostaję czasami takie propozycje ''na fachę dołożę"

No właśnie,  podobno nawet panienki przy drodze poszły w górę,  a diagnostycy dalej sprzedają się za grosze od klienta... Nie oszukujmy się te 20 zł,  którzy co niektórzy próbowali wepchnąć w kieszeń, to nawet 3-4 lata temu był śniech na sali, a u niektórych taka stawkaza P obowiązuje cały czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzysieknowak napisał:

Znam takiego gościa.

No i chwalisz się tym publicznie?? Mając taką wiedzę powinienien podjąć odpowiednie kroki zgodnie z prawem, także czasami lepiej przemyśleć co się pisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bartek24 napisał:

No i chwalisz się tym publicznie??

Nawet pan z TDT podczas kontroli powiedział, że o takich przypadkach są informowani co najmniej raz w tygodniu (myślę, że w skali całej PL) i też  z tym nic nie robią, bo brak ku temu stosownych regulacji prawnych.

Taki kraj.

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krzysieknowak napisał:

Czemu nadzór nic nie robi?

Bo trzeba chcieć, umieć... . Dla nadzorującego nie zapali się lampka, że w trakcie kontroli, to BT trwa 2 h a w rejestrze ponad 10 tyś. badań w połowie listopada. Przy ogólnym przeliczeniu odrzucając tylko niedziele to wychodzi ponad 30 sztuk dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1501 napisał:

Dla nadzorującego nie zapali się lampka

Jak już było wielokrotnie wspominane, nadzorujący też musi gdzieś swojemu autu zrobić przegląd.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No, i w końcu kogoś ze wschodu złapali. 

Cytat

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą chełmskiej komendy udowodnili pracownik jednej ze stacji diagnostycznych w Chełmie „podbił” przeglądu samochodu, którego nawet nie widział.

 

https://www.supertydzien.pl/wiadomosci/14190,zarzuty-za-przeglad-na-lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta który mnie uczył zawodu, 25 lat temu, zawsze powtarzał, musisz wiedzieć/wcześniej widzieć, z czego się tłumaczyć ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.