Skocz do zawartości

Reflektory angielskie czy europejskie


rklimek

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie urządzenie jest decydujące i tak już zostanie.

1 godzinę temu, Solaris napisał:

 był prawidłowy to znaczy że przyklepałes nielegalną przeróbkę reflektora


To może jeszcze mam rozmontować reflektor i sprawdzić co ma w środku? Zejdźmy trochę na ziemie.

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko zdublowane oznaczenie na obudowie - patrz co jest na naklejce.

1 godzinę temu, adam1501 napisał:

Nie homologuje się kloszy w takich lampach tylko kpl. lampę, to taka subtelna różnica.

Nie wiem może i tak , ale czy jest tak też w przypadku kloszów lamp przednich Forda Mondeo 1 - klosze sprzedawane odrębnie .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że prawidłowy obraz na przyrządzie jest najszybszą metodą oceny a z tyłu czeka kolejka samochodów i szkoda czasu na szukanie. Ale nie da się podważyć że reflektor ma być homologowany do naszego ruchu czyli tej strzałki skierowanej w prawo nie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wadi napisał:

patrz co jest na naklejce

jakby była to bym patrzył -  ile pojazdów ma tak zabudowane lampy, że nie uświadczysz żadnych oznaczeń.. będziesz rozbierał? Jest od tego urządzenie do kotroli ustawienia świateł - a te strzałki to może w niektórych markach się sprawdzają. Być może, w obudowy przygotowane pod GB ktoś postanowił montować odbłyśniki od EU i do tego był to producent... nie wiem, ale np w mondeo jest to loteryjne z tymi strzałkami w autach sprzedawanych przez polskie salony - widziałem też czasem naklejki niezgodne z opisem na obudowie  - nie ma zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 8.02.2024 o 19:03, adam1501 napisał:

O czym??? Możesz wskazać reg. o takiej homologacji.

To pasi? 

 

image.png.6a9eae571a9b6d982de1cf0b55ae0d1c.png

Powyższy przykład odpowiada oznaczeniu szyby z tworzywa sztucznego stosowanej w zespole dwóch świateł głównych homologowanych we Francji (E2) pod numerem homologacji 81151, składającym się ze:

światła głównego klasy B emitującego światło mijania i światło drogowe o maksymalnym natężeniu światła wynoszącym między x a y kandeli, spełniającego wymagania niniejszego regulaminu,

oraz światła głównego klasy B emitującego światło drogowe przeznaczone do obydwóch rodzajów ruchu o natężeniu światła wynoszącym między w a z kandeli, spełniającego wymagania niniejszego regulaminu, przy czym maksymalne natężenie światła świateł drogowych jako całości wynosi między 86 250 a 101 250 kandeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 19.02.2024 o 11:57, Paprock napisał:

Podbijam i o rozszyfrowanie pytam.

Przy interesujących nas światłach mijania - litera C np. HCR jest zaznaczona strzałka w prawo a tuż obok także przy HCR bez strzałki. Wniosek z rozszyfrowania jest taki:

Reflektor jest homologowany zarówno do ruchu prawostronnego jak i lewostronnego

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2024 o 08:52, Paprock napisał:

To pasi? 

Kolego sympatyczny to wszystko znam na pamięć a za ścianą masz przeze mnie opracowane wszelkie skróty homologacyjne świateł.

Moja odpowiedź dotyczyła głupoty o której wspominał mój przedmówca z poprzedniej strony. Nie homologuje się korpusu lampy a całą kompletną lampę wraz z jej elementem świetlnym. Nie mówię tu o kloszach, które są częścią wymienną lamp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam. @wadi napisał wyraźnie:

To, co dla niego było sednem zaiste zawarł w nawiasie (klosz). Ja homo-przykłady zapodałem właśnie o szybie (kloszu).

Także nie robiłbym wielkich oczu i nie przywoływał głupoty, gdy regulamin mówi o szybach (kloszach). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Ja homo-przykłady zapodałem właśnie o szybie (kloszu).

Szacowny Kolego, to co zapodałeś pochodzi z reg. 112 i odnosi się nie do klosza a do światła wzajemnie sprzężonego z reflektorem. Dokładnie nad tym przykładem stoi:

"...Na korpusie reflektora może być umieszczony wyłącznie ważny numer homologacji, na przykład: ..."

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Także nie robiłbym wielkich oczu i nie przywoływał głupoty, gdy regulamin mówi o szybach (kloszach).

Oczywiście klosz lampy nierozbieralnej jest częścią składową korpusu i wraz z elementem świetlnym stanowi jedną całość, która podlega homologacji. Jeżeli oznaczenia homologacyjne wskazują inaczej niż rozsył światła, to znaczy, że ktoś przebudował element świetlny danej lampy a co za tym idzie lampa jako całość straciła homologację. Ostatnio gorący temat pewnego Cadillaca, który nie posiadając homologacji świateł asymetrycznych jakimś cudem zaczyna tak świecić (wg pewnych fachowców), po czym traci swoje cudowne możliwości i zarabia kilka saganów na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bęcę wnikał w korpus reflektora, w szybę reflektora. Jeszcze nie tak dawno wszelkie oznaczenia lądowały na szybie i nikt tego na drobne kawałki nie rozbierał. Bo dlaczego klosz nie może stanowić kręgosłupu, a obecnie homo znaczki wytłacza się na pleczkach przecież, by nie rzec na raminach mocujących ciało (lampę całą) do nadwozia. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok

16 minut temu, Paprock napisał:

obecnie homo znaczki wytłacza się na pleczkach przecież, by nie rzec na raminach mocujących ciało (lampę całą) do nadwozia

Mistrz, to mistrz... 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.