Skocz do zawartości

Tablice rejestracyjne zmniejszone


PeterSTG

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru XV, sprowadzone ze Szwajcarii, pierwotnie zarejestrowane z normalnymi tablicami (już w Polsce), teraz nowy nabywca z Kielc wystąpił i zarejestrował na małych tablicach uzasadniając to tym, że miejsce na przednim zderzaku jest na wymiar małej tablicy ale przede wszystkim dlatego, że duża tabl. zasłania czujniki parkowania ( ich rozstaw to 51 cm) i tak to podobno przedstawił w WK. Przyjechał zapytać, czy na badaniu dostanie N, moja odpowiedź, że u mnie na pewno, ale podrążyłem temat dzwoniąc do WK z zapytaniem, co z takim fantem uczynić, jak wydaje się że czujniki zamontowano fabrycznie, odpowiedź nadzoru, noooooo, yyyyy, uuuuu, no to "za********e", niech klient wystąpi do Subaru o potwierdzenie, że czujniki konstrukcyjnie muszą być w takich miejscach jak w opisywanym pojeździe. :nausea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem w google "Subaru XV front parking sensors"

Niby położenie czujników na rozstaw jest takie samo ale już na wysokość nie. 

 

 

s1.jpg

s2.jpg

 

Edytowane przez sad_madman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient pewnie jak i w Dodgu będzie odsyłamy między oddziałami, nie zmienia faktu, że w Szwajcarii są małe tablice.

Ja mam  potwierdzenie z WRD KSP aby mi diagnosta napisał dokument, że to oryginał i żaden policjant nie będzie tego podważał. Oni mają weryfikować małe tablice w golfach i pasatach a nie szukać kruczków czy się zmieści czy to oryginał czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pgaz napisał:

 (...) aby mi diagnosta napisał dokument

A proszę mi ładnie powiedzieć, jak niby ten dokument by miał wyglądać ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pgaz napisał:

Ja mam  potwierdzenie z WRD KSP

To niech WRD KSP wyda potwierdzenie tego potwierdzenia, z pominięciem diagnosty. I też

 

41 minut temu, Pgaz napisał:

żaden policjant nie będzie tego podważał

Wszystko załatwione w jednym miejscu, bez odsyłania do szukania  diagnosty, bez przykładów o Szwajcarii, Armenii czy Grenlandii

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leski66 napisał:

A proszę mi ładnie powiedzieć, jak niby ten dokument by miał wyglądać ? :smile:

A proszę sobie zadzwonić.

4 godziny temu, Mecher napisał:

To niech WRD KSP wyda potwierdzenie tego potwierdzenia, z pominięciem diagnosty. I też

 

Wszystko załatwione w jednym miejscu, bez odsyłania do szukania  diagnosty, bez przykładów o Szwajcarii, Armenii czy Grenlandii

"potwierdzenie potwierdzenia i też diagnosty" o czym piszesz ??? 

Sorry ale bezsensowna jest z Wami rozmowa.

A sprawa z Subaru śmieszna, że musi duże dostać jak zakrywa czujniki przednie seryjne.

Powodzenia...i trzeba zabrać Wam uprawnienia bo z tyłu ma miejsce na dużą 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pgaz napisał:

Sorry ale bezsensowna jest z Wami rozmowa.

:?

Jeszcze raz :

W dniu 1.03.2021 o 21:44, piter1973 napisał:

decyduje tylne miejsce na tablicę : duże miejsce to duże tablice

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pgaz napisał:

..i trzeba zabrać Wam uprawnienia bo z tyłu ma miejsce na dużą

a tobie zatrzymać DR za małe tablice skoro z tyłu jest miejsce na standardową . Może tak - k...a mać - nie ma znaczenia przód ( radar , celownik czy jakaś armata ),  decyduje tylne miejsce i koniec kropka . moderatora prosimy o zablokowanie tematu bo szkoda miejsca i czasu na dyskusję z "mądrym inaczej " . przepraszam szanowne grono ,że się uniosłem ale niektórzy nie rozumieją jak się grzecznie tłumaczy , trzeba przetłumaczyć z języka polskiego na ich .

26 minut temu, Pgaz napisał:

Sorry ale bezsensowna jest z Wami rozmowa.

wzajemnie

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, piter1973 napisał:

a tobie zatrzymać DR za małe tablice skoro z tyłu jest miejsce na standardową . Może tak - k...a mać - nie ma znaczenia przód ( radar , celownik czy jakaś armata ),  decyduje tylne miejsce i koniec kropka . moderatora prosimy o zablokowanie tematu bo szkoda miejsca i czasu na dyskusję z "mądrym inaczej " . przepraszam szanowne grono ,że się uniosłem ale niektórzy nie rozumieją jak się grzecznie tłumaczy , trzeba przetłumaczyć z języka polskiego na ich .

wzajemnie

 

Zapytaj w WK i WRD i wielu innych Diagnostów oni nie podzielają opinii o tylnym miejscu jaką wydumałeś i rozpowszechniasz.

Zamykać bo szkoda gadać !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pgaz napisał:

Zapytaj w WK i WRD i wielu innych Diagnostów oni nie podzielają opinii ...

Ciekawe zatem dlaczego do tej pory masz te problemy ?

Skoro nie ma problemu z znalezieniem diagnosty, to po co nam, nieznającym się, zawracasz du**ę ?

Dlaczego jeden z tych innych "diagnostów", jeszcze ci takiego świstka jak chcesz nie wystawił  ?

Skoro WK jest innego zdania niż my, dlaczego dalej jesteś w czarnej dziurze ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mecher napisał:

Ciekawe zatem dlaczego do tej pory masz te problemy ?

Skoro nie ma problemu z znalezieniem diagnosty, to po co nam, nieznającym się, zawracasz du**ę ?

Dlaczego jeden z tych innych "diagnostów", jeszcze ci takiego świstka jak chcesz nie wystawił  ?

Skoro WK jest innego zdania niż my, dlaczego dalej jesteś w czarnej dziurze ?

 

 

W poprzednim poście pokazałeś że pisać nie umiesz, a teraz nawet czytać bo pisałem, że nie mam problemu z przeglądem. 

 

Nie patrzycie na egzotyczne przypadki jak Subaru, Dodge i inne wymienione w tym temacie.

Tylko szerzycie dla mądrych inaczej regułkę jest miejsce to dużą 🤣.

Jakoś nikt nie odpowiedział na przypadki:

- VIN z EU a klapa z USA i mała to źle. 

- Homologacja oświetlenie tylnej tablicy produkcja na rynek USA Japoński tam ktoś myślał o dużej 😆

- Jedna lampka oświetlająca tylną tablicę, może być mała !

 

Zamykać bo szkoda gadać ! Tylko nie szerzyć głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, michal_k napisał:

Dwurzędowa nie może być z przodu

Wiem ale przed wprowadzeniem "amerykańskich" powszechnie stosowano je z przodu - nie było alternatywy 

A w sportowych jeździły w bagażniku

To tylko 50pln mandatu - a szpeci pojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pgaz napisał:

Homologacja oświetlenie tylnej tablicy produkcja na rynek USA Japoński tam ktoś myślał o dużej 😆

- Jedna lampka oświetlająca tylną tablicę, może być mała !

to trzeba dopasować do polskich warunków technicznych .

 

16 minut temu, Pgaz napisał:

bo pisałem, że nie mam problemu z przeglądem. 

ale z badaniem technicznym już są problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pgaz napisał:

Nie patrzycie na egzotyczne przypadki jak Subaru, Dodge i inne wymienione w tym temacie.

Tylko szerzycie dla mądrych inaczej regułkę jest miejsce to dużą 🤣

Jeśli  zacytujesz przepis , który pozwoli na montaż tablic wg twojej teorii  to publicznie przyznam Ci rację , przeproszę . Czekam na konkretny ważny przepis - nr art, paragrafu . prędzej umrę niż znajdziesz .  w du**e mam twoje egzotyczne przypadki - albo będą przystosowane do warunków PL albo N u mnie ( i pewnie u wielu przedmówców ). a powiedzenie " mądry inaczej " to był mój cytat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd jest sprowadzony z poza EU - Szwajcaria jest stowarzyszona lecz nie jest członkiem - więc pojazd należy dostosować do warunków UE - nie widzę powodów aby wydawać jakichkolwiek odstępstw na TR - dziwię się iż WK zapytane przez cezarego miało problem z udzieleniem wiadomości na ten temat

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, IVVO napisał:

A w sportowych jeździły w bagażniku

To tylko 50pln mandatu - a szpeci pojazd

20-500, bo pojazd niedopuszczony do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piter1973 napisał:

Jeśli  zacytujesz przepis , który pozwoli na montaż tablic wg twojej teorii  to publicznie przyznam Ci rację , przeproszę . Czekam na konkretny ważny przepis - nr art, paragrafu . prędzej umrę niż znajdziesz .  w du**e mam twoje egzotyczne przypadki - albo będą przystosowane do warunków PL albo N u mnie ( i pewnie u wielu przedmówców ). a powiedzenie " mądry inaczej " to był mój cytat .

Nie będę Ci nic cytował ja mówię jak odbiera to co zostało zrobione paru diagnostów i wydziały o których wpisałem wyżej. Oczywiście spotkałem też diagnostów, którzy byli na tej stronie i cytują tą Twoją regułkę, która ma potwierdzenie w 95% przypadków do większości VAG w tym kraju ale są odstępstwa.

Też Ci napiszę mam w du**e Twoją interpretację przepisów bo nie jest to jasno sprecyzowane i trzeba tego się doszukiwać. Tak samo Policji i WK nikt nie twierdzi o tylnym miejscu, a już na pewno w egzotycznych przypadkach, co nawet potwierdził kolega od Subaru.

A poza tym co to Diagnosta wydaje polecenie o modyfikacji zderzaków, testy zderzeniowe też przeprowadzacie i wydajecie poświadczenie, że po modyfikacji dalej jest bezpieczny?

Po prostu nie powtarzaj tej regułki bo cymbały siedzące w zimnej budzie to powtarzają i nic więcej dodać nie potrafią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pgaz " chłopie " ! Co tu więcej dodawać, wyjaśniać skoro wszystko zostało wyłożone, łącznie z poparciem przepisów !

W dniu 2.03.2021 o 10:38, Paprock napisał:

@piter1973 objaśnił jednym zdaniem wszystko!

 O ! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pgaz napisał:

Ja mam  potwierdzenie z WRD KSP

Możesz przybliżyć kto ci takiej informacji tam udzielił względnie jakimś pismem się podzielić???? Bo z tego co wiem takiego oficjalnego zapytania nikt tam nie dostał i takich rewelacji nie udzielał... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pgaz ,nawet jestem zgodzić się z tokiem Twojego rozumowania o nieżyciowości tego przepisu (i wielu innych), bo pojazd czy to z dużą, czy to z małą tablicą jest tak samo bezpieczny, lub tak samo niebezpieczny, ale niestety jest on (przepis) taki jaki jest, a my jako diagności od momentu wprowadzenia zmian do Ustawy z dnia 14 sierpnia 2020 r. Poz. 1517 w art. 60 pkt 3b) wespół z warunkami tech. i zał. nr 5 nie mamy możliwości interpretacji, tylko jasny nakaz, przy niespełnieniu tych warunków wynik N. Twoje prawo nie zgadzać się z tym i wystąpić na drogę odwoławczą, ale nie argumentować czymś co nie istnieje. :wink:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cezary napisał:

@Pgaz ,nawet jestem zgodzić się z tokiem Twojego rozumowania o nieżyciowości tego przepisu (i wielu innych), bo pojazd czy to z dużą, czy to z małą tablicą jest tak samo bezpieczny, lub tak samo niebezpieczny, ale niestety jest on (przepis) taki jaki jest, a my jako diagności od momentu wprowadzenia zmian do Ustawy z dnia 14 sierpnia 2020 r. Poz. 1517 w art. 60 pkt 3b) wespół z warunkami tech. i zał. nr 5 nie mamy możliwości interpretacji, tylko jasny nakaz, przy niespełnieniu tych warunków wynik N. Twoje prawo nie zgadzać się z tym i wystąpić na drogę odwoławczą, ale nie argumentować czymś co nie istnieje. :wink:

3b) umieszczania na pojeździe jednorzędowych zmniejszonych tablic rejestracyjnych, jeżeli pojazd nie posiada zmniejszonych wymiarów miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablicy rejestracyjnej;",

Tak i dokładnie tak interpretują go Wydziały ww. 

Warunkami tech. i zał. nr 5 - tak z przodu może nie być tablicy rejestracyjnej wspaniały dokument.

To jest cel ustawy:

0007T2G920UC6SGW-C303.jpg

 

Edytowane przez Pgaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.