Skocz do zawartości

Tablice rejestracyjne zmniejszone


PeterSTG

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Paprock napisał:

Co kombinujesz, powiedz szczerze. I zacznij łączyć kropki zaczynając od tego, co zapodał @piter1973! W rozporządzeniu tytułowanym "warunkami technicznymi pojazdów" jest dokładnie miejsce pod tablice opisane. Potem przelecieć "rozporządzenie o rejestracji" by się dowiedzieć gdzie i które tablice się wiesza.

I modyfikuje się fabryczny zderzak żeby zawiesić tablicę w tym przypadku przednią.

Zupełnie mnie takie podejście nie przekonuje.

Co więcej teraz są mądrzy a 2 lata temu żaden WK nie mówił nic o tylnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pgaz  bez obrazy- ale wyskakujesz jak Filip z konopi.....Dobre wychowanie wymaga przywitać się. Dobrze by było też napisać coś o sobie.

A teraz do rzeczy. Napisz o co tak naprawdę chodzi??? Jaki jest Twój problem,ale konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pgaz napisał:

Widziałem, że tak napisał gdzie jest w Ustawie że chodzi o tylne miejsce ?

jest i w ustawie o rejestracji i w rozporządzeniu o warunkach technicznych . znajdziesz sam czy pokazać palcem ? koledzy wyżej już pokazali . udało mi się  napisać jedno mądre zdanie , trafiające w samo sedno zagadnienia a Kolega z tego chce magisterkę napisać albo doktorat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał

57 minut temu, Pgaz napisał:

modyfikuje się fabryczny zderzak żeby zawiesić tablicę w tym przypadku przednią.

pewnie problem z OBT, bo

 

59 minut temu, Pgaz napisał:

Co więcej teraz są mądrzy a 2 lata temu żaden WK nie mówił nic o tylnej.

Dwa lata temu w WK mu dali małe, nie wnikając czy może takowe mieć, a teraz się czepiają ?

 

Jak mi poszło ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2021 o 14:57, Pgaz napisał:

I modyfikuje się fabryczny zderzak żeby zawiesić tablicę w tym przypadku przednią.

Zupełnie mnie takie podejście nie przekonuje.

Co więcej teraz są mądrzy a 2 lata temu żaden WK nie mówił nic o tylnej.

Napiszę ze strony homologacji pojazdu. Tylna tablica jest najważniejsza ponieważ są dla niej określone odpowiednie wymogi (widoczność, oświetlenie) a przedniej z punktu widzenia homologacji może nawet nie być. Jednym słowem miejsce z tyłu zawsze będzie na tablicę rejestracyjną. Przepisy homologacyjne przewidują miejsca o wymiarach:

1. szerokość 520 mm wysokość 120 mm 

2. wysokość 340 mm wysokość 240 mm

Tutaj niespodzianka - dokładnie to samo mówią "warunki techniczne". Skoro z tyłu ląduje duża tablica to wiadomo, że z przodu także musi być duża. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jednak Durango jak i producent w Polsce i Włoszech FCA nie ma takiej homologacji.

WK mówi jeździć nie wprowadzać zmian w auto jak takie wyjechało z fabryki i jest z runku USA, Diagnosta również czekam na info z WRD Warszawa.

Ten przepis ma na celu łapanie tych co do europejskich aut pobrali krótkie lub założyli zderzaki na małe a VIN mają EU.

To co robicie to nadinterpretacja. Szczególnie, że auto ma już drugie małe tablice.

aatablice3.jpg

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pgaz napisał:

To co robicie to nadinterpretacja.

I vice versa!

Znajdź w przepisach rozpiskę na temat wymiarów przedniego miejsca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co cytowałem wcześniej, że umieszcza się blachy w miejscach konstrukcyjnie przeznaczonych ?

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pgaz z całym szacunkiem ,ale ja nadal nie rozumiem Twojego problemu. Jeśli to Twoje C6 to przecież bezdyskusyjnie należą się małe tablice ,bo do tego nie ma zderzaka w wersji EU - OCZYWIŚCIE TYLNEGO!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opss to mój błąd chodzi o Dodga Durango.

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pgaz napisał:

Ten przepis ma na celu łapanie tych co do europejskich aut pobrali krótkie lub założyli zderzaki na małe a VIN mają EU.

To bardzo ciekawa teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywcem wzięta z WK i potwierdzona u Diagnosty 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treść oświadczenia:

OŚWIADCZENIE O MIEJSCU KONSTRUKCYJNYM DLA TABLIC REJESTRACYJNYCH ZMNIEJSZONYCH Ja niżej podpisany(a): ………………………………..……………………………………………………. legitymujący się dokumentem tożsamości ( paszport*, dowód osobisty*) o nr ……………………………….…. oświadczam iż, zgodnie z § 2 pkt. 3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 11 grudnia 2017 w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2355, z późn. zm.) pojazd marki: ………………………………..…………………………………….. o nr identyfikacyjnym VIN (nadwozia, ramy): …………………………………………………………………..…………………. posiada zmniejszone wymiary miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablic rejestracyjnych.

 

Gdzie tu mowa o jakimś VIN- ie z europy czy pojeździe z USA???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałem i podpisywałem ten dokument to dlatego, że mam ten fabryczny czarny plastik z przodu i to że zdjąłem z niego małą poprzedniego właściciela. Tu nie ma słowa o tylnym miejscu. Przeszło mi przez myśl, że bez niej może by i ładniej wyglądał ale nie wiedziałem co jest pod nią może obdrapane całe i wziąłem też małe.

Odpowiadając na pytanie Diagnosta tłumaczył, że w Niemieckich autach gdy jest zderzak z USA a VIN z Niemiec to powinny być duże, bo w fabryce na VINy Niemieckie nie zakładają zderzaka na USA. 

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Pgaz napisał:

Odpowiadając na pytanie Diagnosta tłumaczył, że w Niemieckich autach gdy jest zderzak z USA a VIN z Niemiec to powinny być duże, bo w fabryce na VINy Niemieckie nie zakładają zderzaka na USA. 

 

To takie gadanie nie mające oparcia w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to bardziej logiczne niż przykład dodga i kia.

I twierdzenie, że jak jest miejsce z tyłu pod dużą ma być duża, a co ze śrubami i oświetleniem oraz odbojami pod małe tablice. Czy jak oświetlenie oświetla tak że nie widać po jednym znaku na dużej to dobrze? Czy jak duża dotyka o blendę to dobrze.

Ale zasada przepisu byłą nie zrobić z amerykańskich i japońskich europejskie tylko europejskich w amerykańskie czy japońskie nie zmieniać celem oszczędzenia numerów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Pgaz napisał:

Czy jak duża dotyka o blendę to dobrze.

to wtedy nie jest miejsce na duża tablicę bo nie spełnia wymiarów ustawowych . rozumiesz , że tylne miejsce ma mieć określone przepisami wymiary . jeśli te wymiary nie spełniają warunków na duże tablice , wtedy można zastosować tablice zmniejszone , ew spróbować założyć kwadratową standardową .

 

55 minut temu, Pgaz napisał:

I twierdzenie, że jak jest miejsce z tyłu pod dużą ma być duża

AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pgaz napisał:

Ale jest to bardziej logiczne niż przykład dodga i kia.

I twierdzenie, że jak jest miejsce z tyłu pod dużą ma być duża, a co ze śrubami i oświetleniem oraz odbojami pod małe tablice. Czy jak oświetlenie oświetla tak że nie widać po jednym znaku na dużej to dobrze? Czy jak duża dotyka o blendę to dobrze.

Kwestie oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej są opisane w odpowiednich przepisach (w tym przypadku stosuje się regulaminy EKG ONZ). Jeżeli producent przewidział miejsce na dużą tablicę to i oświetlenie powinno być do niej dostosowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pgaz napisał:

Jak czytałem i podpisywałem ten dokument to dlatego, że mam ten fabryczny czarny plastik z przodu i to że zdjąłem z niego małą poprzedniego właściciela. Tu nie ma słowa o tylnym miejscu. Przeszło mi przez myśl, że bez niej może by i ładniej wyglądał ale nie wiedziałem co jest pod nią może obdrapane całe i wziąłem też małe.

Czyli tłumacząc na nasze, do samochodu  z USA na pewniaka  wziąłeś pomniejszone  tablice. Teraz z tego powodu "zły" diagnosta nie podbił przeglądu i szukasz interpretacji przepisów która udowodni mu, że jest w błędzie, a przy okazji Tobie z patowej sytuacji wybrniecia ze złożenia fałszywego oświadczenia.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Czolgista napisał:

Czyli tłumacząc na nasze, do samochodu  z USA na pewniaka  wziąłeś pomniejszone  tablice. Teraz z tego powodu "zły" diagnosta nie podbił przeglądu i szukasz interpretacji przepisów która udowodni mu, że jest w błędzie, a przy okazji Tobie z patowej sytuacji wybrniecia ze złożenia fałszywego oświadczenia.

Czytałeś wyżej ja mam przegląd i WK i Diagnosta uważa, że nie ma problemu gdy z przodu jest mała tablica umieszczona w miejscu przeznaczonym przez fabrykę. Wiec nie dopowiadaj sobie !

17 godzin temu, sad_madman napisał:

Kwestie oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej są opisane w odpowiednich przepisach (w tym przypadku stosuje się regulaminy EKG ONZ). Jeżeli producent przewidział miejsce na dużą tablicę to i oświetlenie powinno być do niej dostosowane. 

Producent w USA nie przewidział i nie zastanawiał się nad dużymi tablicami bo auto jest z USA.

Admin jak mam się nie powtarzać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pgaz napisał:

ja mam przegląd i WK i Diagnosta uważa, że nie ma problemu gdy z przodu jest mała tablica umieszczona w miejscu przeznaczonym przez fabrykę.

I myślę ,że na tym powinna się zakończyć ta dyskusja. To kolejny przepis bez interpretacji "Jak krowie na rowie" gdzie ile ludzi tyle opinii. Ja osobiście podzielam zdanie ,że rozchodzi się o tylne miejsce na TR ,o którym mówi rozporządzenie. Jeśli ty się z tym nie zgadzasz ,ok masz prawo. Świata nie zmienisz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pgaz napisał:

Producent w USA nie przewidział i nie zastanawiał się nad dużymi tablicami bo auto jest z USA.

Skoro producent nie przewidział miejsca na dużą tablicę z tyłu to w czym problem ? Wrzuć najpierw zdjęcie auta, o którym jest tutaj mowa to się je oceni a nie będziemy w ciemno zgadywali co Ty tam masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.