hudy05 Napisano 22 Maj 2019 Napisano 22 Maj 2019 Tak jak w temacie dowód zatrzymany klient wraca po 5 godzinach z naprawionym pojazdem czy możemy oddać dowód czy nie ? Cytuj
yogi1984 Napisano 22 Maj 2019 Napisano 22 Maj 2019 Jak auto faktycznie sprawne to nawet musimy. Cytuj
jast Napisano 22 Maj 2019 Napisano 22 Maj 2019 Nie możemy. Zwrot DR może dokonać WK, michał-k pisał już o tym. Jest to głupie ale tak jest. Dlatego czasami lepiej wystawić N i nie zatrzymywać DR. 1 Cytuj
leski66 Napisano 22 Maj 2019 Napisano 22 Maj 2019 " Troszkę podstarzałe " ale : https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/6235-zatrzymany-dr-oddać-nie-oddać/ Cytuj
hudy05 Napisano 22 Maj 2019 Autor Napisano 22 Maj 2019 26 minut temu, jast napisał: Nie możemy. Zwrot DR może dokonać WK, michał-k pisał już o tym. Jest to głupie ale tak jest. Dlatego czasami lepiej wystawić N i nie zatrzymywać DR. no właśnie bo kolega zatrzymał po paru godzinach oddał a teraz klient nie morze przerejstrować pojazdu bo widnieje ze od prawie roku zatrzymany Urząd odblokować nie chce ,policja też nie Cytuj
Paprock Napisano 22 Maj 2019 Napisano 22 Maj 2019 To ta historia jest jakaś dłuższa niż samo oddanie dowodu. To może tak łaskawie od początku, co ten klient kombinuje, że co, że przyjechał na badanie (okresowe?) z zatrzymanym dowodem i siedział cicho? Cytuj
IVVO Napisano 22 Maj 2019 Napisano 22 Maj 2019 Wirtualne to od 1/10 - więc ta historia jakoś kupy się nie trzyma Cytuj
rewers Napisano 22 Maj 2019 Napisano 22 Maj 2019 Robi się ciekawie. Ten post to przestroga dla „klepaczy”. Cytuj
Paprock Napisano 22 Maj 2019 Napisano 22 Maj 2019 @hudy05 jak Ty piszesz?! Może wybierz się ze słownikiem nad morze, co? Cytuj
kurant2000 Napisano 22 Maj 2019 Napisano 22 Maj 2019 32 minuty temu, Paprock napisał: wybierz się ze słownikiem nad morze A jak tam utonie nad tym morzem ? Cytuj
leski66 Napisano 22 Maj 2019 Napisano 22 Maj 2019 3 godziny temu, Paprock napisał: @hudy05 jak Ty piszesz?! https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/11876-korekta-pisowni/ ----------------------------------------------------------------- Powiem oględnie też nie jestem " mistrzem " ortografii , ale przynajmniej się staram. Cytuj
blakop Napisano 22 Maj 2019 Napisano 22 Maj 2019 9 godzin temu, kurant2000 napisał: A jak tam utonie nad tym morzem ? Słownik? Cytuj
kurant2000 Napisano 23 Maj 2019 Napisano 23 Maj 2019 9 godzin temu, blakop napisał: Słownik czyli utonął ? Cytuj
hudy05 Napisano 24 Maj 2019 Autor Napisano 24 Maj 2019 żyje bez obaw błędy zdarzają się najlepszym To tak od początku badanie okresowe czerwiec 2018 z wynikiem USZ po paru godzinach wraca z naprawionym pojazdem.Kolega zmiennik oddaje zatrzymany dowód rej. w maju 2019 kupuje pojazd inny klient i tu zaczyna się problem,nowy właściciel nie może zarejestrować pojazdu.Urząd odmawia bo widnieje w Cepiku dowód zatrzymany,po telefonie do Cepik słyszymy informacje tego się nie da odblokować niech sobie jeździ na zaświadczeniach,z powrotem do Urzędu i tu informacja proszę napisać wniosek za kilka miesięcy zostanie odblokowany. Cytuj
Paprock Napisano 24 Maj 2019 Napisano 24 Maj 2019 Czyli co, jak to rozumieć, że ze stacji poszło negatywne badanie do cepiku wraz z info o zatrzymaniu dowodu, tak? A jak klient wrócił, to co, ktoś wykonał poprawkę, czy tylko dowód wydał, czy może jeszcze inaczej? Zaiste kombinacje dziwne. Cytuj
smaug Napisano 24 Maj 2019 Napisano 24 Maj 2019 Art.132.4 pord mówi ze w przypadku zatrzymania dowodu przez skp należy przesłać niezwłocznie organowi który go wydał , natomiast art. 132.6 mówi o tym ze informacje o zwrocie zatrzymanego dowodu po ustaniu przyczyny organ który wydał lub zatrzymał przekazuje do cepik , skp nie jest organem więc nie ma podstaw do zwrotu fizycznego i wirtualnego dowodu , w cepik jest informacja o zatrzymanym dowodzie który powinien znaleźć sie w wk który go wydał i tylko on może go odwiesić . Cytuj
hudy05 Napisano 24 Maj 2019 Autor Napisano 24 Maj 2019 (edytowane) 28 minut temu, Paprock napisał: Czyli co, jak to rozumieć, że ze stacji poszło negatywne badanie do cepiku wraz z info o zatrzymaniu dowodu, tak? A jak klient wrócił, to co, ktoś wykonał poprawkę, czy tylko dowód wydał, czy może jeszcze inaczej? Zaiste kombinacje dziwne. Dokładnie ze stacji poszedł negatyw dowód zatrzymany po paru godzinach badanie poprawkowe pozytywne oddał dowód a w Cepiku dalej widnieje zatrzymany. Cepik nie odblokuje bo nie Urząd nie zarejestruje i nie odblokuję bez wniosku którego rozpatrzenie trwa podobno kilka miesięcy tak przez telefon dostaliśmy informacje i koło się zamyka a klient zły Edytowane 24 Maj 2019 przez hudy05 Cytuj
aboz Napisano 24 Maj 2019 Napisano 24 Maj 2019 20 minut temu, smaug napisał: Art.132.4 pord mówi ze w przypadku zatrzymania dowodu przez skp należy przesłać niezwłocznie organowi który go wydał , natomiast art. 132.6 mówi o tym ze informacje o zwrocie zatrzymanego dowodu po ustaniu przyczyny organ który wydał lub zatrzymał przekazuje do cepik , skp nie jest organem więc nie ma podstaw do zwrotu fizycznego i wirtualnego dowodu , w cepik jest informacja o zatrzymanym dowodzie który powinien znaleźć sie w wk który go wydał i tylko on może go odwiesić . Ale ten przepis obowiązuje od 01.10.2018 r., a sytuacja jest z czerwca 2018. Cytuj
Paprock Napisano 24 Maj 2019 Napisano 24 Maj 2019 Dziwna sprawa. Trzeba zadzwonić i dokładnie podpytać o powód zatrzymania tego dowodu, a w szczególności kto i kiedy blokadę na niego nałożył. Może była jakaś akcja po wydarzeniach na SKP, o której nikt nic nie chce powiedzieć, a w szczególności ten pojazd zbywający. Albo inaczej, czy zatrzymanie dowodu przez SKP równa się jego zablokowanie? Jakoś tak nie miałem szczęścia zatrzymać dowód w erze cepiku, to pytam, bo nie wiem jak on tam się blokuje, co nie. Cytuj
Krzysztof plus Napisano 24 Maj 2019 Napisano 24 Maj 2019 2 godziny temu, hudy05 napisał: Urząd odmawia bo widnieje w Cepiku dowód zatrzymany,po telefonie do Cepik słyszymy informacje tego się nie da odblokować niech sobie jeździ na zaświadczeniach,z powrotem do Urzędu i tu informacja proszę napisać wniosek za kilka miesięcy zostanie odblokowany. Ten pojazd, na okresowe prawdopodobnie przyjedzie w czerwcu. Jaki bieg wydarzeń będzie jeśli ktoś drugi raz zatrzyma mu ten dowód rejestracyjny ? Cytuj
hudy05 Napisano 24 Maj 2019 Autor Napisano 24 Maj 2019 (edytowane) Godzinę temu, Paprock napisał: Dziwna sprawa. Trzeba zadzwonić i dokładnie podpytać o powód zatrzymania tego dowodu, a w szczególności kto i kiedy blokadę na niego nałożył. Może była jakaś akcja po wydarzeniach na SKP, o której nikt nic nie chce powiedzieć, a w szczególności ten pojazd zbywający. Albo inaczej, czy zatrzymanie dowodu przez SKP równa się jego zablokowanie? Jakoś tak nie miałem szczęścia zatrzymać dowód w erze cepiku, to pytam, bo nie wiem jak on tam się blokuje, co nie. Dowód zatrzymał zmiennik USZ:1.1.11.b I tak widnieje w cepiku i tak Urząd w Krakowie gdzie auto było zarejestrowane widzi powód zatrzymania.Zaświadczenie z badania poprawkowego a Urząd Z Krakowa nie odblokuje Urząd z miasta obecnej właścicielki też nie. Edytowane 24 Maj 2019 przez hudy05 Cytuj
michal_k Napisano 24 Maj 2019 Napisano 24 Maj 2019 Może trzeba by przesłać info ze stacji do CEP (czyli Centralnego Ośrodka Informatyki) z wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji oraz prośbą o odblokowanie zatrzymanego i zwróconego DR. Szanse powodzenia - realnie żadne (albo okres liczony w miesiącach lub latach). Cytuj
mirek_handlarz Napisano 24 Maj 2019 Napisano 24 Maj 2019 5 godzin temu, hudy05 napisał: Krakowa nie odblokuje Urząd z miasta obecnej właścicielki też nie Nie odblokują bo nie mogą ? Czy nie chcą? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.