Skocz do zawartości

Licznik- stan niezgodny z Cep


tobiasztj

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, veg napisał:

Patronat pyta czy przebieg jest prawidłowy gdy wpisze się mniejszy.

Dokładnie. ( jakiś " bezpiecznik " programiści stworzyli ). :smile:

A może wartość 170 000 przez służby została zarejestrowana przez CEP :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Patronat pyta. Mój pyta nawet jak wpiszę dużo za duży "dla uśrednionego przebiegu ... bla bla ... dla tego typu pojazdu"

A tak po za nawiasem, to chyba to nie program a CEP pyta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mecher napisał:

tak po za nawiasem, to chyba to nie program a CEP pyta ..

Cep o nic nie pyta, on tylko przyjmuje dane!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat mniej istotne jest, czy CEP czy program.

Przynajmniej jakiś dodatkowy bezpiecznik jest, dla człowieka istoty omylnej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mecher napisał:

rzynajmniej jakiś dodatkowy bezpiecznik jest, dla człowieka istoty omylnej .

Najwyraźniej brak takiego bezpiecznika w aplikacji, którą dysponuje policja bo 30% wpisów zawiera błędnie odczytany przebieg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielg539 napisał:

Cep o nic nie pyta,

Wywala tylko komunikat, że przebieg nie przystaje do rodzaju pojazdu (jeśli jest za duży przyrost). Ale nie umożliwia to wysyłki. Wystarczy ponownie wysłać i przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Spotkaliście się kiedyś aby w Peugeocie licznik się zerował? Wiem że w niektórych fiatach czy chyba w golfie się zerował albo zatrzymywał ale pierwszy raz się dziś spotkałem w Peugeocie, dokładnie 406, Przy 300tys pojawia się mała pionowa kreseczka z przodu i liczy od zera. Oczywiście przy przeglądzie wpisałem co było widać czyli tysiąc coś km. 

Tak tylko zostawiam informacje dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno robiłem OBT pojazdu po 5 latach. pobieram dane z Cep a tam stan licznika nie podany - puste pole. Patrzę w DR, badanie robione dwa lata temu, nawet moja pieczątka.

Sprawdzam na "historiapojazdu", stan licznika widnieje.

Jednak dwa miesiące przed obecnym OBT była kontrola policji, a tam w stanie licznika zapis - stan licznika niemożliwy do odczytania, błędny stan licznika. Klient nawet nie wiedział o kontroli policji (wyszło, że syn wziął pojazd bez wiedzy ojca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mecher napisał:

Niedawno robiłem OBT

A czy w tym czasie licznik wyświetlał prawidłowo :?: 

Może "młody" przy policjantach nie potrafił zmienić wskazań licznika na przebieg całkowity.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacdiag napisał:

A czy w tym czasie licznik wyświetlał prawidłowo :?: 

W czasie badania, tak

 

2 godziny temu, Jacdiag napisał:

Może "młody" przy policjantach nie potrafił zmienić wskazań licznika na przebieg całkowity.

Podejrzewam, że zapomnieli spisać, a póżniej "twórczość własna"

Jak mi mandat wlepiali (ze trzy/cztery tygodnie temu), to też stanu licznika nie spisali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2021 o 13:56, BOY96 napisał:

Spotkaliście się kiedyś aby w Peugeocie licznik się zerował? Wiem że w niektórych fiatach czy chyba w golfie się zerował albo zatrzymywał ale pierwszy raz się dziś spotkałem w Peugeocie, dokładnie 406, Przy 300tys pojawia się mała pionowa kreseczka z przodu i liczy od zera.

Peugeoty 406 tak miały, że po przekroczeniu 399 999 km zamiast 4 z przodu wyświetlał się taki znaczek, coś jak 8 bez jednej kreseczki na wyświetlaczu (jak dobrze pamiętam, to bez tej pionowej lewej górnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2021 o 10:46, danielg539 napisał:

Peugeoty 406 tak miały, że po przekroczeniu 399 999 km zamiast 4 z przodu wyświetlał się taki znaczek, coś jak 8 bez jednej kreseczki na wyświetlaczu (jak dobrze pamiętam, to bez tej pionowej lewej górnej)

Peugeot Boxer też do 399 999 i od nowa.

Edytowane przez AnnaB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca - w Volkswagenach licznik się zeruje a w Peugeotach, Fiatach i innych się "kończy" - nie nalicza ponownie bez zresetowanie modułu pamięci i jakby nie było to ingerencja "zewnętrzna" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odświeżę temat. 

Corsa B stan licznika w Cepiku 103213, a licznik pięciocyfrowy.

Jak podejść do tematu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, iamo napisał:

Jak podejść do tematu ?

Podczas badania technicznego wpisać w rejestr to co odczytano z drogomierza i wysłać do cepik-u. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, iamo napisał:

Jak podejść do tematu ?

Wpisz to, co widać na wyświetlaczu. Dyspozycja jest jasna "odczyt licznika, wskazanie licznika". Nie ma co kombinowac i dodawać i przemyśliwać, czy ma sto trzy tysiące, a może dwieście trzy tysiące, a może, a może.

Pisać to, co widac! Za resztę podziękować temu co głupoty wpisał, czyli idiocie.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
W dniu 20.02.2020 o 07:34, Tomek8340 napisał:

Przypadek  w ciągniku R.  drogomierz po 10 000tys

Na marginesie czy w takim ciągniku starszym ,powiedzmy ursusie ,zetorze, możemy to tak nazywać? Drogi nie odmierza, bardziej czas... Chyba że jak w woju czasoprzestrzeń ...

W dniu 10.02.2020 o 18:12, Bartek24 napisał:

jak maluszek nie pokazuje takich wartości

pod końcem produkcji jak najbardziej już tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.