Skocz do zawartości

Licznik- stan niezgodny z Cep


tobiasztj

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, mike_van_mik napisał:

chciałby spokojnie spać

To by spokojnie spać musi być mało uczciwy i złożyć oświadczenie.

1 godzinę temu, mike_van_mik napisał:

Myślałem nad opcją żeby przyjechał na odczyt licznika przed badaniem okresowym

W tym chorym systemie "policyjnego państwa" ta opcja wydaje się być najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli złożyć oświadczenie że "wymienił licznik"  mimo że tego nie zrobił ???? masakra jakaś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby zepsuć licznik (albo element, z którym jest nierozerwalnie związany), a potem go wymienić. Innej legalnej drogi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na dobrą sprawę może zdemontować ten licznik, kupić używkę na allegro i wymienić. kto mu udowodni że był dobry tylko w między czasie się zresetował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisz tak jak jest, czym bardziej będziecie kombinować tym bardziej zrobicie sobie źle, jest 0 bo przeskoczył i nikt na to nic nie poradzi. Odmierza więc działa i jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby dobijał do miliona i od nowa się przekręcił to okej (w ciężarowych częsty przypadek) łatwo udowodnić ale w osobówce i przy przebiegu 300 tys to już trudniej udowodnić. Nom nic nie poradzimy trzeba wpisać aktualny stan i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mike_van_mik napisał:

300 tys to już trudniej udowodnić.

Nic nie musi udowadniać, jeżeli wie (na 100%), że taka konstrukcja to olewa i po sprawie, a jak OKRD ma z tym problem to niech mu udowodni, że jest inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cezary napisał:

 a jak OKRD ma z tym problem to niech mu udowodni, że jest inaczej. 

 

Gorzej jak mu zwiną  auto z drogi i nie będzie miał czym jeździć to wtedy już będzie również jego problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co ma kłamać bo jakiś niedouk który konstruował przepisy nie przewidział wielu rzeczy i życie zna tylko zza biurka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co w przypadku gdy drogomierz na badaniu okresowym pokazuje przebieg, ale pojazd dostaje nega za usterki. Później w ciągu 2 tygodni się zjawia, usterki usunięte ale na drogomierzu kreski bo się przekręcił. Jak to ugryźć? Negatyw? Sorki za może banalne pytanie, ale od niedawna w zawodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie jeśli licznik niby cofnięty  800 km to wielka afera i dochodzenia a jak BT nie ma 3 lata miałem taki ostatnio taki pojazd to żadnej kary za to nie ma i można dalej hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj żeby nie zakładać nowego tematu:

Co w przypadku jak klient przyjeżdża po wymianie licznika i licznik założony jest z anglika i pokazuje w milach, a prędkościomierz jest standardowo w milach i km. Auto wcześniej miało drogomierz w km. Może przejść pozytywnie odczyt czy nie?

Edytowane przez Demart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że poniższy zapis może trochę kolidować. Bo jeśli samochód jest fabrycznie w wersji europejskiej , to powinien mieć licznik w km jeśli taki był fabrycznie. Ja  uznał bym go za niewłaściwy, tym bardziej jeśli mierzy w milach, dlatego że deczko to nie jasne, ale bardziej z powodu że nagonka na przebiegi i liczniki teraz jest pokazowa i komuś się może nie spodobać. Dlatego sugerował bym wymianę na normalny, mimo że droższy na pewno  niż ten w milach.

Cytat

Art. 81a. Wymiana drogomierza jest dopuszczalna, gdy drogomierz nie odmierza przebiegu pojazdu w sytuacji, w której ze względu na przeznaczenie drogomierza powinien ten przebieg odmierzać lub gdy jest konieczna wymiana elementu pojazdu, z którym drogomierz jest nierozerwalnie związany. Wymiana drogomierza może nastąpić tylko na drogomierz sprawny i właściwy dla danego typu pojazdu.

 

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafi90 napisał:

sugerował bym wymianę na normalny,

 

 

Tak też powiedziałem klientowi. Ale zobaczcie jak ludzie kombinują żeby 2 zł. przyoszczędzić.

Edytowane przez Demart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym właściwym dla danego typu pojazdu chodzi o to, żeby nie montować np. licznika od motoroweru do autobusu. Jeśli licznik jest od tego samego modelu, to jednostka miary nie ma znaczenia.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Demart napisał:

Tylko w jakich on wtedy jednostkach będzie faktycznie liczył?

A co to mnie? Spiszę to co widzę i czapka,brama żegnam Pana. A jeśli nie będę potrafił określić co drogomierz wskazuje czy km. bądź mi. to zrobię krótki test na placu i tyle (akurat mam wytyczone stanowisko 100m od tachografów). Prawo nie zabrania wymiany na taki w milach(przynajmniej ja takiego przepisu nie znam) więc nie ma co być nadgorliwym i szukać dziury w całym.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek  w ciągniku R.  drogomierz po 10 000tys. kołuje od nowa a jednak w Cep, jest charakterystyczny  trójkącik  krzyczący "UWAGA"

historia1.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tomek8340 napisał:

... a jednak w Cep, jest charakterystyczny  trójkącik  krzyczący "UWAGA"

Bo skąd program ma wiedzieć kiedy i w jakim sprzęcie licznik się zeruje ?

Jest nieścisłość to pokazuje.

 

Jak będzie rozróżniał co wyżej (myślał), to trzeba się będzie szykować na "świat terminatora"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tomek8340 napisał:

wszyscy" podejrzani

Jak ktoś wykonuje swoją pracę normalnie to śpi spokojnie. Jeszcze z pół roku i temat ostygnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.