Skocz do zawartości

Licznik- stan niezgodny z Cep


tobiasztj

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Rafi90 napisał:

(...)bo każdemu błędy się zdarzają

No niestety.... są zawody, w których błąd = " koniec " i niewątpliwie na " tę chwilę " zawód Diagnosty Samochodowego = Saper 8/

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się świeci,tyle piszę.Czy to takie trudne do zrozumienia?Nie bawcie się w detektywów-szeryfów,przecież liczniki spisujemy od 2014 i tak naprawdę nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

Zapomniał  wół jak cielęciem był? 

 

Wół pamięta i wyluzowany jest. Ma też świadomość, że za bzdety do rejestrów powpisywane może wylądować na zielonej trawce. W najlepszym przypadku rzecz jasna, bo równie dobrze może mieć widok na świat, który przysłania kratka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W nowościach w Patronacie "Od 4 marca ma być wprowadzona nowa wersja komunikacji obsługująca dwa liczniki.". Wie ktoś może o co chodzi? Wcześniej wpisywało się stan "nowego" przy innej czynności - wymianie drogomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że drugi licznik jest dla pojazdów co mają np :

- jeden w kilometrach ( km ) a drugi w motogodzinach ( mtg ) lub milach ( mi ) . ;-)

Tylko czy będzie obowiązek wpisywania obu....... i kto będzie wiedział, że akurat są dwa :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie sobie komunikat od MC/CEP, jaki otrzymaliśmy wczoraj.

Warto byłoby, abyście nie byli na liście SKP "do odstrzału" 😛

(wg mojego rozeznania naszych (IT.NORCOM) stacji - wśród tych 100 przywołanych - nie ma)

 

Cytat

Szanowni Państwo,

Informuję, że w związku z zaplanowanym wdrożeniem, w dniu 03.03.2020 w godz. 22:00-22:30 nastąpi niedostępność usług produkcyjnych dla SKP.

Ponadto przypominam, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od dnia 3 marca (po przeprowadzeniu wskazanego powyżej wdrożenia) stara wersja usług działająca aktualnie na endpointSKP, zostanie zastąpiona nową wersją produkcyjną (m.in. umożliwiającą przekazanie danych o wymianie drogomierza wraz z dwoma odczytami oraz zawierającą udostępnianie danych o szkodach istotnych).

Usługa dostępna aktualnie na endpointSKP2 pozostanie aktywna do czasu przełączenia SKP na endpointSKP jednak nie dłużej niż do połowy kwietnia 2020r.

Informuję również, że prowadzony przez nas monitoring wykorzystania usług wskazuje, iż nadal ok. 100 stacji kontroli pojazdów działa na usłudze aktualnie jeszcze dostępnej (do jutra do 22.00) na endpointSKP. Z chwilą rozpoczęcia wdrożenia te stacje utracą dostęp do usługi, o czym wielokrotnie informowaliśmy, a tym samym stracą możliwość przesyłania danych do CEP. Uprzejmie prosimy o poinformowanie podległych Państwu stacji kontroli pojazdów o konieczności aktualizacji dostarczanego przez Państwa oprogramowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć z tych SKP to zapewne stacje nieczynne/zamknięte z różnych powodów itp.
Ale 100 - to dość dużo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, koledzy mam taki przypadek, na poprzednim badaniu diagnosta chyba omyłkowo dodał o jedną 1 za dużo w przebiegu auta zamiast wpisać 181223 wpisał 1811223 co zrobić na badaniu które wypada klientowi teraz a na liczniku ma 183246? licznik standardowy nie elektroniczny.

Edytowane przez dib0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Spisz stan licznika taki jaki jest i tyle. Będzie kontrola Policji trzeba będzie wyjaśniać, ale skoro wpisano więcej cyfr niż jest na liczydle to wyjaśnienie nie będzie trudne. Można jeszcze spróbować korygować poprzednie badanie ale czy tą korektę uda się wysłać do CEPiK-u to już inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dib0 napisał:

czyli dodatkowe badanie

jakie dodatkowe? Jak już to inna czynność ale to tylko w przypadku jak gość wymieniał licznik. Robisz okresówkę i spisujesz aktualny stan licznika czyli

10 minut temu, dib0 napisał:

183246

Jak jest błąd w poprzednim badaniu to niech klient się uda na stację gdzie zostało przeprowadzone badanie okresowe i korekta badania - diagnosta zrobi korektę i każdy będzie zadowolony ;) .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mike_van_mik napisał:

diagnosta zrobi korektę i każdy będzie zadowolony

Zrobi albo nie zrobi bo po roku to raczej ówczesny przebieg to wróżenie z fusów do tego był problem z wysłaniem takich korekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, danielg539 napisał:

Zrobi albo nie zrobi

Musi spróbować może się uda. A jak się nie uda to tak jak napisałeś w razie kontroli Policji ...

 

10 minut temu, danielg539 napisał:

ale skoro wpisano więcej cyfr niż jest na liczydle to wyjaśnienie nie będzie trudne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem odczyt, odesłałem Pana do poprzedniej stacji żeby poprosił o korektę,mam nadzieję że się uda i każdy będzie zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wadi napisał:

Bez problemu poszła korekta badania z ubiegłego roku

Ja nawet dziś  poprawiałem swój ewidentny błąd z poprzedniego badania. W CEP poprawiony i  widoczny niemal natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tą policją straszycie, funkcjonariusze odnoszą się do ostatniego odczytu, więc jak klient zdążył dotrzeć na badanie to już mu nic nie zrobią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.