Skocz do zawartości

Łączenie badań okresowe z dodatkowym


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.02.2024 o 16:54, Paprock napisał:

Czepiam się taksówki osobowej. Dzisiaj podział taksówek nie istnieje. Kiedyś był podział na osobowe i bagażowe. Obecnie mamy tylko taksówkę. Samą taksówkę, bez zbednych przymiotników.

Już poprawiłem, zlikwidowałem "osobowej" i zlikwidowałem "bagażowej, jest tylko "TAKSÓWKA", żeby na przyszłość nie kłuło w oczy Szanownego Kolegi. :pada:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 23.02.2024 o 22:06, michal_k napisał:
W dniu 23.02.2024 o 19:42, Solaris napisał:

I tak trzeba było zrobić. Dodatkowe i okresowe

A podstawa prawna jaka? :P

PORD Art.81.

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

4. Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega: [...]

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeżeniem ust. 6–10. [...]

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd: [...]

4) który ma być używany jako taksówka, pojazd uprzywilejowany, pojazd do nauki jazdy, pojazd do przeprowadzania egzaminu państwowego lub pojazd odpowiednio przystosowany lub wyposażony zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych; [...]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś cokolwiek od siebie dodać, wyjaśnić w jakim celu wkleiłeś 'paragrafy'? Może rozprawkę napisać w temacie łączenia okresowego z TAXI. Sorry, ale z samego kopiuj-wklej nic nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma co napisać to wkleja😃

Z tego co wkleiłeś nie wynika czy badanie dodatkowe wykonujemy co tydzień, co miesiąc, czy kiedykolwiek się chce bo nie podałes tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Badanie dodatkowe nie ma terminu ważności, przyjeżdża pojazd na OBT, w DR adnotacja TAXI więc zgodnie z tym co wkleiłem wykonuję mu OBT + dodatkowe TAXI, nie sprawdzam kiedy miał ostatnio wykonane badanie TAXI.

2. Badania rozdzielam, drukuje dwa zaświadczenia - takie info dostałem od pewnego wiarygodnego nadzoru. Dodatkowo kolega wyżej pisał o sytuacji z ITD która tylko to potwierdza. Nie ma sensu kopać się z koniem. Nie ważne czy jest to TAXI, L, BUS100 czy ADR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kornel9797 napisał:

więc zgodnie z tym co wkleiłem wykonuję mu OBT + dodatkowe TAXI,

Dokładnie tak. Ci co robią promocje wykonują tylko okresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Solaris napisał:

Ci co robią promocje wykonują tylko okresowe

Więc u mnie promocja, bo robię tylko okresowe, jeśli adnotacja już jest.

 

Tylko jakie to okresowe @Solaris, skoro opłatę pobieram za okresowe i taxi ? 

I nie musisz w odpowiedzi elaboratu pisać, wystarczy prosto, jak protestującemu rolnikowi ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mecher napisał:

Tylko jakie to okresowe

Właśnie, jakie to okresowe skoro kosztuje 98 + 42 czyli 140 zł

Są tacy co pobierają tylko za okresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Solaris napisał:

Są tacy co pobierają tylko za okresowe

Są tacy co badanie z gazem, bez protokołu/decyzji wykonają, ba nawet pojazdem nie wjeżdżają. Tylko co to zmienia, skoro

2 godziny temu, Solaris napisał:

Ci co robią promocje wykonują tylko okresowe

Czyli ja, jak niektórzy uważają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie ględzić w temacie, ale wczoraj był petent na badaniu i od razu zastrzegł - poproszę o badanie okresowe i dodatkowe TAXI (adnotacja w DR już była wpisana), i na każde poproszę zaświadczenie. Na pytanie, a czemóż to tak, ITD ściga jak nie ma się zaświadczenia z dodatkowego TAXI. Zrobione zgodnie z życzeniem i widać trzeba przy takim dictum pozostać.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezary napisał:

Zrobione zgodnie z życzeniem i widać trzeba przy takim dictum pozostać.

To jest jest jednak chyba dobry tok postępowania👍. I nie chodzi o to czy łączyć czy rozdzielać,bo w tą polemikę nie zamierzam wnikać....

Aczkolwiek klienci sami od dłuższego czasu proszą wręcz o wydanie zaświadczenia z BT dodatkowego czy to "L" czy "Taxi"..... Generalnie za co biorę kasę to kwit na to wydaję...A od zawsze brałem za dodatkowe czynności przy OBT,jedynie VAT(Z racji że nic szczególnego się przy nim nie sprawdza) jakoś ustrzegł się od opłaty i biorę to na klatę i na swoje sumienie🙂.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, yogi1984 napisał:

,jedynie VAT(Z racji że nic szczególnego się przy nim nie sprawdza) jakoś ustrzegł się od opłaty i biorę to na klatę i na swoje sumienie🙂.

Raczej chodzi o to, że na stacjach podstawowych i tak nie mogą zrobić VAT więc wygodniej przyjąć że za VAT nie pobieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient by sobie życzył, każde na osobnym, to nie widzę przeszkód, zrobi się dwie pozycje. W końcu tak się robi już od dłuższego czasu, dla straży pożarnej na "uprzywilejowany".

Choć wtedy sprawa oparła przez konsultacje WK-Straż Pożarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to historia z dzisiaj odnośnie badań poprawkowych OBT i dodatkowego taxi . 

26.02 była taksóweczka i badanka rodzielone. 

OBT - negatywny i osobno TAXI - negatywny. 

Wóz naprawiony i wyposażenie dołożone. 

Wykonuję w takim razie BADANIA poprawkowe. Pierwsze zrobiłem poprawkowe badania dodatkowego i SQL standardowo wystawił komunikat " czy chcesz wykonać badanie poprawkowe do: " i wszystko okej, poszło do cepa. 

Zabieram się za poprawkę okresowego a tu dupa, program nie dał możliwości wykonać poprawki tylko badanie rozpoczęło się jak badanie pierwotne, cennik wymusił 161zł i klapa. 

Teraz to już sam nie wiem jak to ugryźć. Miał ktoś coś takiego?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ciech_98 napisał:

Wykonuję w takim razie BADANIA poprawkowe. Pierwsze zrobiłem poprawkowe badania dodatkowego

Tu zrobiłeś błąd . Nie ma poprawek do dodatkowego badania. Robisz ponownie badanie dodatkowe. Ponownie robisz tylko po negatywnym okresowym. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2024 o 20:56, cezary napisał:

Na pytanie, a czemóż to tak, ITD ściga jak nie ma się zaświadczenia z dodatkowego TAXI.

Tak sobie patrzę na to stwierdzenie i sobie myślę ile to razy już tak było że jeżeli policja czy inspekcja czegoś wymaga to klient bez mrugnięcia oka to robi ale jeśli np. diagnosta sam z siebie by powiedział że wykonuje takie badania osobno i pobiera 140zł za to, to by się pewnie klient obraził, pobluzgał w stronę diagnosty i pojechał na "lepszą" stacje gdzie nie naciągają klienta na koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BOY96 napisał:

i pojechał na "lepszą" stacje

I tu jest odpowiedź dlaczego tak jest. Bo pojedzie na lepszą stację, a w policji, czy ITD standardy są wszędzie jednakowe i nie pojedzie do lepszego policjanta. Wina jest po stronie diagnostów, tych lepszych oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, BOY96 napisał:

diagnosta sam z siebie by powiedział że wykonuje takie badania osobno i pobiera 140zł za to, to by się pewnie klient obraził, pobluzgał w stronę diagnosty i pojechał na "lepszą" stacje gdzie nie naciągają klienta na koszty.

Nadinterpretowujesz nieco. Zawsze pobierałem opłatę łączoną za OBT i sprawdzenie warunków dodatkowych, i nigdy żaden klient nie miał wątpliwości co do wysokości opłat. Problem stał się w momencie braku widoku DBT w CEPIK-u poprzez być może pewną ułomność programową jednego z prog...., sorki apki, która mimo zaznaczenia, że pojazd spełnia warunki dodatkowe do CEPIK-u przesyła info o wykonaniu tylko i wyłącznie OBT. Dlatego więc dla spokoju mojego i klienta badania należy rozdzielać. Ot i wszystko. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cezary napisał:

Dlatego więc dla spokoju mojego i klienta badania należy rozdzielać.

Nie tylko dla spokoju, dla zarobku też.  Na stacjach gdzie pracowałem za liczbę badań są .... premie motywacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysztof plus napisał:

Na stacjach gdzie pracowałem za liczbę badań

To dobrze, że już nie pracujesz w tak chorym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krzysztof plus napisał:

Na stacjach gdzie pracowałem za liczbę badań są .... premie motywacyjne.

To widzę że też masz takie doświadczenia. U nas na jednej stacji kiedyś ta magiczna granica to było 500 badań na miesiąc (zasada istniejąca na tej skp do dzis). I to spora różnica w wynagrodzeniu gdy ten wynik 500 się osiągnęło niż gdy był słabszy miesiąc i się nie osiągnęlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Solaris napisał:

granica to było 500 badań

Mój kolega miał "zaszczyt" pracować na podobnej stacji , kierownik diagnostów nie pozwalał podnieść osi pojazdu bo szkoda czasu na to przecież widzisz że nic się nie dzieje z kołami... . Teraz znowu szukają diagnosty , ogłaszają się a warunki jakie nic tylko rzucić wszystko i do nich jak w dym.

Edytowane przez hobbystapol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 13.03.2024 o 15:33, Solaris napisał:

granica to było 500 badań na miesiąc

Ciekawy system. Wszystkie musiałby być z wynikiem pozytywnym czy negatywy i ponowne też się liczyły do tych 500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik nieważny, miało być 500. Wszystkie się liczyły. Czasem dochodziło do śmiesznych sytuacji jak ostatniego dnia miesiąca na koniec dnia było 498 albo 499 to podstawiało się swoje żeby dobić do 500. Więc samochody własne diagnostów miały np. dwa razy w roku okresowe:D

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.