Skocz do zawartości

NR rejestracyjny - nowe zaswiadczenie


WOJJNA

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, yogi1984 napisał:

.... dlaczego nie powinno się i nie należy wpisywać Numerów do zaświadczeń przy braku TR podczas OBT prze -rej. 

Ważne jest tylko czym (jak) poparli swoja tezę. Użyli jakiś konkretnych przepisów, czy sobie trochę popolemizowali tylko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mecher napisał:

Użyli jakiś konkretnych przepisów, czy sobie trochę popolemizowali tylko ?

Daj adres na PW to ocenę tobie pozostawię. Według mnie sens w artykule jest i dosyć przejrzycie opisane ,jeśli będę mieć czas(w co wątpię ) to zredaguję. A najlepiej któryś z kolegów co dostał i z j.polskiego pały nie miał:wink: by to streścił tu na ogólnym.A może ktoś chętny do tego zadania  to adres poproszę e-mail na PW.

Edytowane przez yogi1984
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie artykuł zbliżony do [" przyczepy lekkiej "] .8/

Bardziej przekonują mnie wypowiedzi @Paprock-a " i wielu innych forumowiczów  ( i nie to , żebym zaraz" słodził " ),  jak ktoś odpowie logicznie ( to przestanę wpisywać w to okienko numer rejestracyjny ) :

Cytat

Jakie i na podstawie czego wpisać numery rejestracyjne do wniosku o duplikat, skoro tablice się zapodziały?

:evil:

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14860-nr-rejestracyjny-nowe-zaswiadczenie/page/2/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi jaśnie pan autor wytłumaczyć czym jest przepisywanie kategorii homologacyjnej jak i kraju rejestracji, czyli danych wynikających wprost z przedstawionej do badania zagranicznej dokumentacji? Dlaczego numer rejestracyjny ma być traktowany w inny sposób, czyli pomijany w przypadku braku tablic?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tokiem rozumowania autora to jeśli na pojeździe nie będzie znaczka z logo marki i oznaczenia modelu to w zaświadczeniu nie powinno się tego wpisywać. Jeśli urzędnikowi potrzebne takie dane to niech sobie je weźmie z zagranicznego DR. Skoro na klapie pojazdu brakuje znaczka z modelem to przepisanie modelu z dowodu rejestracyjnego może być potraktowane jako poświadczenie nieprawdy przez organy ścigania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość że ktoś kto pisał ten artykuł, nie widział na oczy rozporządzenie zmieniającym z którego wynika że diagności przy 1-szym badaniu technicznym pojazdu nie mają prawa sprawdzać stanu oznaczeń pojazdu.

 

Nie raz, nie dwa, rozmawiam z moim dobrym znajomym który pracuje w WK i mówi że większość diagnostów nawet jak ludzie przynoszą tablice rejestracyjne to w zaświadczeniu piszą "BRAK TABLIC", z innych ciekawostek mówi że 80% diagnostów nie wykonuje okresowego BT na podstawie karty pojazdu (w przypadku gdy DR zostanie utracony)

 

Reasumując, dochodzę do wniosku że na stacjach panuje zasada "BO MNIE TAK UCZONO", a wystarczy przeczytać tekst ze zrozumieniem.

 

A mam takie dla was głupie pytanie. 

 

Czy w przypadku gdy na stacje przyjedzie pojazd zarejestrowany w kraju, przedstawi dowod rejestracyjny, a zagubi jedna (dwie) tablice, to w zaświadczeniu w miejscu na numer rejestracyjny wpisze mu:

 

1. Numer rejestracyjny który jest w DR

2. BRAK TABLIC 

3. BRAK 1 TABLICY 

 

 

9 minut temu, michal_k napisał:

Idąc tokiem rozumowania autora to jeśli na pojeździe nie będzie znaczka z logo marki i oznaczenia modelu to w zaświadczeniu nie powinno się tego wpisywać. Jeśli urzędnikowi potrzebne takie dane to niech sobie je weźmie z zagranicznego DR. Skoro na klapie pojazdu brakuje znaczka z modelem to przepisanie modelu z dowodu rejestracyjnego może być potraktowane jako poświadczenie nieprawdy przez organy ścigania.

Co to dopiero będzie jak w dowodzie wpisane bedzie VAUXHALL a na samochodzie OPEL ??Diagnosta będzie miedzy młotem a kowadłem ??

Edytowane przez LimonQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LimonQ napisał:

gdy na stacje przyjedzie pojazd zarejestrowany w kraju

to musisz się zastosować do 

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezary napisał:

to musisz się zastosować do 

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu.

Ale to chyba skutkuje wynikiem badania, a nie to co wpiszesz w konkretnej "tabelce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie trąca ten temat podobnymi herezjami głoszonymi w komentarzach na pudelko-pompono portalach, że dowodów rejestracyjnych nie ma potrzeby wymieniać. O!

Dziękuję. Wymiękam. Odpadam.

Poza tym:  :piwo

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro nie ma prawnego obowiązku umieszczania nr rejestracyjnego (jak twierdzi autor artykułu) na badaniu przed I rejestracją w kraju, a jest taki obowiązek przy badaniu pojazdu już zarejestrowanego w kraju, to czym się  różnią te dwa " obowiązki" ?

To po co taka rubryka z zaświadczeniu ? Raczej nie po to by wpisywać BEZTABLIC w miejscu na nr rejestracyjny ? A w rubryce termin badania pewnie ZGODNIEZPoRD (bo tak ustalam termin)

Data badania - DZIŚ (bo dziś badanie robię)

 

Podpis diagnosty MONTY PHYTON 

 

I najciekawsze  nie ma badania tablic rejestracyjnych, owszem. To gdzie napisane o nie porównywaniu (olewniu) numeru rejestracyjnego ?

Dla mnie tablica rejestracyjna nie jest numerem rejestracyjnym. No ale ja nie jestem radcą prawnym. Więc w myśl prawa może to jedno i to samo ? Tylko jak ukraść numer rejestracyjny ? Najlepiej pewnie tak jak jak tablice albo razem z nimi :]

 

Edytowane przez Mecher
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do OSDS - powstało pismo do PISKP w tej sprawie. Pewnie Ci udostępnią treść.

Z tego co wiem, na tą merytoryczną ripostę OSDS, autor koncepcji jeszcze nie odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, blakop napisał:

Zgłoś się do OSDS

ok. już to zrobiłem, ale przydałoby się także na tym forum przybliżyć problem, bo jest to problem skoro tylu zainteresowanych się do tego odniosło, poza tym obydwu artykułom, napisanym składnie trudno cokolwiek zarzucić po ich przeczytaniu, potrzeba jasnych argumentów, popartych zapisami z  przepisów, żeby uznać je za grafomanię, a nie na zasadzie "nie bo nie" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic.. może ktoś kiedyś na tym forum składnie i merytorycznie też się odniesie za tym by pisać numer. Bo jak narazie jest tylko 

9 minut temu, cezary napisał:

nie bo nie" 

lub mówię  to ja i tak ma być:wink:  Do czasu merytorycznej wypowiedzi innej strony to na chwilę obecną skłaniam się jednak za postępowaniem z artykułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, yogi1984 napisał:

Do czasu merytorycznej wypowiedzi innej strony to na chwilę obecną skłaniam się jednak za postępowaniem z artykułu.

W kwestii przyczepy, numeru rejestracyjnego, czy jednego i drugiego ? ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat numer interesuje, przyczepa to taki margines badań u mnie (czyli zero mój WK rejestruje bez OBT)że bardzo nie wnikam:-), traktuję go teraz jako ciekawostkę aczkolwiek napisaną jak dla mnie też mądrze,prosto i dość merytorycznie, innej "lepszej"riposty(jeśli takowa jest) na chwilę obecną nie znam by się odnieść. Może ktoś udostępni tu na forum z chęcią bym te dwie interpretację skonfrontował i się z nimi zapoznał, zapewne nie tylko ja:wink:.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, yogi1984 napisał:

Do czasu merytorycznej wypowiedzi innej strony

Z tego co kojarzę to w tej kwestii padały merytoryczne wypowiedzi oparte na ustawie i rozporządzeniach.

Rozumiem że dla każdego pojazdu z ważnym badaniem trzeba wykonywać okresowe przed pierwszą rejestracją.

Przyczepa lekka ma wyznaczony termin na wieki wieków,zgodnie z ustawą.

Niech wskażą jaką opłatę ma pobrać diagnosta zgodnie z cennikiem.

Bo albo zostali przy opłacie 3.6 albo chcą się wykpić 1.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paprock napisał:

dowodów rejestracyjnych nie ma potrzeby wymieniać.

A trzeba? Jakaś podstawa, najlepiej prawna, podana tak żebym nie musiał przez pół strony Twojego wywodu, szukać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydko odpowiadać pytaniem na pytanie, ale gdzie znajdę paragrafy na NIE wymienianie.

Mi wystarczy "pouczenie", które tak właśnie kapuję. Bo jak nie-e, to  Pomponik&Pudelek. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Paprock napisał:

Brzydko odpowiadać pytaniem na pytanie, ale gdzie znajdę paragrafy na NIE wymienianie.

PORD określa dokładnie przypadki obowiązku wymiany DR. Braku miejsca na wpisy tam nie ma mimo, że niektórym wydaje się inaczej. Szczególnie biorąc pod uwagę obowiązującą od 01.10.2018 r. zmianę PORD, dotyczącą obowiązku posiadania DR w czasie kontroli OKRD, wymiana staje się bezcelowa.

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, yogi1984 napisał:

  Do czasu merytorycznej wypowiedzi innej strony to na chwilę obecną skłaniam się jednak za postępowaniem z artykułu.

Artykuł jest bzdurny i tyle w temacie.

Autor żyje chyba w epoce badań wykonywanych z natury i badań pierwszych, które zlikwidowano 20 lat temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.